Reclamatie NICU

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Post Reply
User avatar
adrenalina74
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 33
Joined: 29 Dec 2015, 12:12

29 Apr 2020, 18:07

Nume reclamant: Adrenalina
Numele adminului reclamat: NICU
Motiv: obligarea unui player cu numele "Mr. Teacher" sa-si chimbe nick-ul sub amenintarea banului + gag 2 minute fara motiv.
Dovezi:

1:
*SPEC* Nicu : yAdrenalina stai jos tata



*DEAD* Adrenalina : nu are numele lui
Welcome to TITI.G1.RO -- Mod: Fun
*DEAD* Adrenalina : nu are cum sa il aiba
*SPEC* Nicu : un minut sa schimbi sau ne crezi pe toti ca tn ?
IL CAUTI PE LUCIAN? IL GASESTI LA HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/ADMINE.G1/
*DEAD* Adrenalina : nu sustin ceea ce face
Mr. Teacher : iti fac wargods sa vezi numele cu care joc?
*DEAD* Adrenalina : ca stiu exact scopul
ADMIN Nicu: Has gagged Adrenalina from speaking for 2 minutes! (say_team)

2:
*SPEC* Nicu : Teacher schimba numele de admin am zis
Welcome to TITI.G1.RO -- Mod: Fun
[SHOP] Type /shop to buy some great items!
Mr. Teacher : ???????
Mr. Teacher : frate, ma confunzi
[AMXX] Score successfully reseted
*** Mario killed DON BOxXxY628 with a headshot from usp ***
qUuio killed Mr. Teacher with xm1014
*DEAD* Adrenalina : /rs
*DEAD* HOLBAN FLORIN (Holbanezul) : AFK
*SPEC* Nicu : schimbi sau ai ban

3:
Mr. Teacher : nu sunt admin
[AMXX] Score successfully reseted
*DEAD* Adrenalina : /rs
*** Mario killed HOLBAN FLORIN (Holbanezul) with a headshot from usp ***
*SPEC* Nicu : esti ,cum sa nu fii?
*DEAD* Mr. Teacher : wtf?
*DEAD* Adrenalina : nu e
*DEAD* Mr. Teacher : de unde si pana unde?
Mario (RADIO): Fire in the hole!
*SPEC* Nicu : daca nu esti ai ban stai sa probez

Ora: 18:35, cam pe acolo

***Nu imi salveaza snapshot-urile in cs, iar cand fac printscreen de pe tastatura se vede doar desktopul. AM FACUT POZE CU TELEFONUL. Daca este nevoie, o sa le urc.***

P.S: Inteleg incercarea player-ului de a face restul jucatorilor mai putin informati despre adiminii principali ai serverului sa creada ca este intr-adevar Mr.Teacher si nu sustin asa ceva. Moral este total gresit. Am citit regulamentul in mod repetat si nu cred ca am ratat vreun punct in care sa fie interzisa conectarea cu un nume asemanator, aproape indentic cu numele unui admin. Adminul NICU chiar a crezut ca este Mr.Teacher, the one and only, probabil asta l-o fi enervat si a avut o reactie nu tocmai placuta. (ESTE IMPOSIBIL SA TE CONECTEZI CU CONTUL UNUI ADMIN DACA NU AI DATELE ACESTUIA - mesaj direct catre NICU )

Nu consider ca am comentat decizia adminului pe server, ci doar am incercat sa ajut un player care probabil nu-si cunoaste drepturile pe deplin sau din cauza fricii ca o sa primeasca ban, intr-un final si- a schimbat numele.
Last edited by adrenalina74 on 29 Apr 2020, 21:20, edited 2 times in total.
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

29 Apr 2020, 20:09

9 - Nu se comenteaza deciziile adminilor, decat pe forum - Sanctiune : Kick
Contra, eram pe sv
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
adrenalina74
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 33
Joined: 29 Dec 2015, 12:12

29 Apr 2020, 21:17

skipper wrote:
29 Apr 2020, 20:09
9 - Nu se comenteaza deciziile adminilor, decat pe forum - Sanctiune : Kick
Contra, eram pe sv

Dupa cum ziceam si in reclamatie, am citit regulamentul in mod repetat de-a lungul anilor si nu consider ca ajutorul oferit unui player care nu isi cunoaste drepturile pe deplin si este supus unui abuz, consider eu, se incadreaza la comentarea deciziei unui admin care este total gresita. Pe langa acest fapt, am primit si gag probabil din motivul ca stia ca nu procedeaza corespunzator si se pierduse, nu mai stia ce sa faca, considerand ca tacerea mea solutioneaza gafa lui.

*edit1: scuzati reply-ul la topic, o sa editez aici urmatoare raspunsuri daca va fi nevoie.
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

30 Apr 2020, 02:42

Nu am fost eu de data asta pe mr.teacher , dar pro warnnicu e prea low iq , e un mos care nu are habar cs 1.6



Moderator Mr.Teacher: Discutam ideea topicului nu facem caracterizari.
La urmatoarea abatere mai primesti un warn.
Post editat de Moderator!
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

30 Apr 2020, 20:53

Incurajez adminii sa aplice regulamentul pe oricine are un nick ce se vrea sa fie asemanator cu al unui admin, adica sa faca NIMIC, exceptie facand doar in cazul in care incalca regulamentul (coduri, limbaj)
.
Nu are nici o rezultanta daca x-ulescu vrea sa se dea rotund in fata altor playeri si pune un nick asemanator cu al unui admin, intrucat singurii care vor fi indusi in eroare vor fi cei care nu sunt atenti la diferentele de nickuri, accesele de admin fiind date pentru gestionarea serverului nicidecum pentru impresionarea playerilor.

In cazul in care un admin are informatii si dubii precum ca un anumit cont de admin este folosit de alta persoana decat cea autorizata de catre stafful G1, va urca pe forum dovezile pe care le are intrucat aceasta este o incalcare a regulamentului adminilor ce se lasa cu stergerea contului.

Acest episod este o rezultanta a vanatorii asupra unor playeri ce au facut rau comunitatii in general si in particular anumitor admini.

In cazul in care un player are un nick ce contravine regulilor regulamentului, adminii au comenzi specifice de schimbare a nickului, nefiind necesara colaborarea playerului in schimbarea nickului.
Playerul daca considera ca a fost neindreptatit poate face reclamatie, iar in urma dovezilor aduse de el adminul poate fi tras la raspundere pentru actiunile sale pe server.

Cred ca singurul care a fost sanctionat in acest caz a fost playerul Adrenalina (gag 2 minute), intrucat asupra playerului cu nick asemanator cu al meu, dupa consultarea chat-ului in stats, nu a fost luata nici o sanctiune.

Iar gag-ul la adresa playerului Adrenalina a fost dat ca o rezultanta a actiunilor sale - pe server si nu unde anume si trebuia - pe forum.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

30 Apr 2020, 21:30

teacher nu am intrat eu cu numele ala , scz pt offtopic darrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr acest admin nicu e slab rau ... intra azi 1 codat pe awp _bucuresti si ii zic lu nicu sa se uite pe el sa ii faca demo sa ii dea ban , si au trecut 5 min codatu a iesit.
Dupa 30 de minute a intrat pe fy snow si i-am zis lui nicu ca e codatul iar pe sv cu wall , lui i-a luat 15 minute si tot nu s-a ocupat de el ... putea sa se uite pe el sa ii faca amx_Demo ,dupa amx_hack la codat... i-a facut poze codatu isi batea joc de el ca nu stie cica unde is pozele , dupa i-a cerut scan si dupa ce si-a mai batut joc vreo 7 8 min de nicu a iesit . In cele din urma a luat ban cu chiu cu vai datorita mie ca l-am atentionat pe nicu .In tot acest timp 1 player avea blind pe server , nu primise de la nicu ci era din sv dat blindu probabil bug , nu e prima oara cand se intampla acest lucru ,dupa vreo 5 minute de rugaminti si sfaturi nicu ii da unblind la respectivul jucator si mie 2 minute gag ca prea il sfatuiesc ce sa faca...
User avatar
adrenalina74
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 33
Joined: 29 Dec 2015, 12:12

30 Apr 2020, 21:34

adrenalina74 wrote:
29 Apr 2020, 18:07
Nume reclamant: Adrenalina
Numele adminului reclamat: NICU
Motiv: obligarea unui player cu numele "Mr. Teacher" sa-si chimbe nick-ul sub amenintarea banului + gag 2 minute fara motiv.
Dovezi:

1:
*SPEC* Nicu : yAdrenalina stai jos tata



*DEAD* Adrenalina : nu are numele lui
Welcome to TITI.G1.RO -- Mod: Fun
*DEAD* Adrenalina : nu are cum sa il aiba
*SPEC* Nicu : un minut sa schimbi sau ne crezi pe toti ca tn ?
IL CAUTI PE LUCIAN? IL GASESTI LA HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/ADMINE.G1/
*DEAD* Adrenalina : nu sustin ceea ce face
Mr. Teacher : iti fac wargods sa vezi numele cu care joc?
*DEAD* Adrenalina : ca stiu exact scopul
ADMIN Nicu: Has gagged Adrenalina from speaking for 2 minutes! (say_team)

2:
*SPEC* Nicu : Teacher schimba numele de admin am zis
Welcome to TITI.G1.RO -- Mod: Fun
[SHOP] Type /shop to buy some great items!
Mr. Teacher : ???????
Mr. Teacher : frate, ma confunzi
[AMXX] Score successfully reseted
*** Mario killed DON BOxXxY628 with a headshot from usp ***
qUuio killed Mr. Teacher with xm1014
*DEAD* Adrenalina : /rs
*DEAD* HOLBAN FLORIN (Holbanezul) : AFK
*SPEC* Nicu : schimbi sau ai ban

3:
Mr. Teacher : nu sunt admin
[AMXX] Score successfully reseted
*DEAD* Adrenalina : /rs
*** Mario killed HOLBAN FLORIN (Holbanezul) with a headshot from usp ***
*SPEC* Nicu : esti ,cum sa nu fii?
*DEAD* Mr. Teacher : wtf?
*DEAD* Adrenalina : nu e
*DEAD* Mr. Teacher : de unde si pana unde?
Mario (RADIO): Fire in the hole!
*SPEC* Nicu : daca nu esti ai ban stai sa probez

Ora: 18:35, cam pe acolo

***Nu imi salveaza snapshot-urile in cs, iar cand fac printscreen de pe tastatura se vede doar desktopul. AM FACUT POZE CU TELEFONUL. Daca este nevoie, o sa le urc.***

P.S: Inteleg incercarea player-ului de a face restul jucatorilor mai putin informati despre adiminii principali ai serverului sa creada ca este intr-adevar Mr.Teacher si nu sustin asa ceva. Moral este total gresit. Am citit regulamentul in mod repetat si nu cred ca am ratat vreun punct in care sa fie interzisa conectarea cu un nume asemanator, aproape indentic cu numele unui admin. Adminul NICU chiar a crezut ca este Mr.Teacher, the one and only, probabil asta l-o fi enervat si a avut o reactie nu tocmai placuta. (ESTE IMPOSIBIL SA TE CONECTEZI CU CONTUL UNUI ADMIN DACA NU AI DATELE ACESTUIA - mesaj direct catre NICU )

Nu consider ca am comentat decizia adminului pe server, ci doar am incercat sa ajut un player care probabil nu-si cunoaste drepturile pe deplin sau din cauza fricii ca o sa primeasca ban, intr-un final si- a schimbat numele.




EDIT: Un player ma acuza de aim si imi vorbeste urat in mod repetat, admin nicu avertizandu-l doar. In cele din urma eu am primit iar gag pentru ca i am spus ca doarme.

dovada 1:
Nicu : lbj am zis

Silent$ is joining the Terrorist force
Adrenalina : aa

Adrenalina : crezusem ca mie mi spui

Nicu killed Adrenalina with m4a1
Silent$ is connecting to server.
*DEAD* Punisher99 : ce limbaj ma?
*DEAD* Punisher99 : altfel ce imi faci




Silent$ : esti fata

Punisher99 killed Adrenalina with m4a1
Adrenalina : nu

*** Silent$ killed Punisher99 with a headshot from ak47 ***
Punisher99 : e pizda




*DEAD* Adrenalina : nicu inca doarme

sTo connected
*DEAD* Adrenalina : omu meu

sTo is joining the Counter-Terrorist force
*DEAD* Punisher99 : /rs

*DEAD* Adrenalina : e a 3 a oara cand imi vorbeste urat

] kill
Adrenalina died
sTo is connecting to server.
sTo killed Silent$ with deagle
Welcome to TITI.G1.RO -- Mod: Fun
[SHOP] Type /shop to buy some great items!
ADMIN Nicu: Has gagged Adrenalina from speaking for 4 minutes! (say_team)





+ de mentionat faptul ca l am rugat in ultimele 2 minute sa puna un vote pentru schimbarea hartii, iar el a spus ca nu are timp si va lasa ce a picat la vote ul automat( a fost ok ca a picat dust2 2x2)
Post Reply