Schimbari propuse

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

Locked

Modificari

DA
3
75%
NU
1
25%
 
Total votes: 4
User avatar
SheBa
Junior Member
Junior Member
Posts: 80
Joined: 10 Feb 2011, 12:43
Location: Iasi

22 Feb 2011, 12:57

1. In primu rand propun sa se faca curatenie la adminele care sunt in momentul actual, pe kaka sunt peste 80 de admini dintre care daca sunt 10-15 activi pe server si isi fac treaba, sa ramana doar adminii activi. Sunt multi admini care sunt degeaba, chiar daca au platit pentru el, si ar trebuii schimbata perioada pe care este data adminul, 25 lei/luna si nu permanent.

2. O alta propunere ar fi un concurs, care sa se desfasoare in fiecare luna, premiile vor consta in admine si sloturi. La fiecare sfarsit de luna, primii 3 jucatori din top vor fi premiati astfel :
Locul 1: Admin Mare
Locul 2: Admin Mic
Locul 3: Slot
Aceste premii se vor da pe perioada de o luna, avand sansa sa isi pastreze premiul castigat daca urmatoarea luna se va afla pe acelasi loc, sau isi vor putea mari accessul ocupand un alt loc in top. Top`ul va trebui sa se restarteze la fiecare sfarsit de luna. De exemplu sa zicem ca MAU a ocupat luna aceasta locul 1, iar luna viitoare tot acelasi loc, nu va primi gradul Tata Lor, isi va pastra gradul Admin Mare.Persoanele castigatoare care nu se vor afla urmatoarea luna in locurile 1,2 si 3 vor pierde access`ul.

3. O alta propunere ar fi adaugarea altor harti, stiu ca au fost adaugate recent anumite harti noi, dar trebuie mai multe harti pe server, ptr ca adminii sa aiba posibilitatea de unde alege harti, chiar daca sunt vreo 50 de harti, acestea au fost jucate de N ori.

4. Fiecare admin trebuie sa isi faca cont pe forum obligatoriu, sa fie activ, sa citeasca regulamentul forumului si sa fie la curent cu modificarile facute, macar o data pe zi sau la 2 zile sa intre pe forum.Altfel v-a fi scazut in rank pana la slot sau risca sa ramana fara admin.

Momentan cam atat ar fi, voi reveni cu completari, rog ca fiecare admin sa-si dea cu parerea inclusiv playerii. Fiecare persoana care voteaza rog sa argumenteze votul dat indiferent ca e DA sau NU.
Image
Image
Image
User avatar
nero
Junior Member
Junior Member
Posts: 210
Joined: 13 Feb 2011, 12:46
Location: Pe hartă
Contact:

22 Feb 2011, 13:08

Si daca este si Da si Nu la ceea ce ai scris tu, cum facem ? Ca uite de exemplu la punctul 2 cu top-ul, ceea ce mi se pare aberant ce zici tu acolo este ca nu este nimeni obligat fratele meu sa-ti joace non-stop pe server doar ca sa fie in primele 3 locuri din top, gandeste-te ca poate pe server nu joaca doar asa zisi "copii", si ca poate sunt unele persoane care lucreaza, poate unii au familie, nu este musai sa-ti intre tie pe CS sa joace pentru ce ? E mai important un joc ? Acum daca intelegi ce vreau sa zic, ok, daca nu iarasi ok. Dar repet nu este nimeni dator sa-ti joace non-stop ca sa ramana pe 1 loc in top sa zicem, e o aberatie si totodata nu-i vad logica, poate daca erau doar copii de 15 ani, atunci ziceam DA, dar la chestia asta nu.
"Iti poti da seama cat de bine joaca persoana , dupa cum arunca un flash ; daca e 'demna' sau nu de 'SF-urile' pe care le da ."

By T-z3P » 03 Mar 2011, 22:51


Image
Image
User avatar
SheBa
Junior Member
Junior Member
Posts: 80
Joined: 10 Feb 2011, 12:43
Location: Iasi

22 Feb 2011, 13:23

arata-mi unde am zis eu ca trebuie sa joace non-stop, si cine o zis ca joaca ptr mine? concursul este pus doar ptr cei care joaca ptr top sau cei care vor un slot/admin...mai intai sa vedem ceo sa iasa din pool`ul asta si apoi se va vedea ce o sa se faca si cum, daca nu-i vezi logica este problema ta, se pare ca tu stii doar sa joci cs si nu ai si alte idei...pana la urma ideea este sa aducem lucruri noi pe server...

T-z3P : Nu mai da quote la un post imediat inainte de al tau (scrie in reguli) .
Image
Image
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

22 Feb 2011, 13:44

1. Dupa cum ti-am spus si pe mess , e buna ideea de curatenie , dar nu se poate face deoarece multi au platit adminele si nu se mai stie exact cine l-a platit si cine nu . Legat de chestia cu 25RON/luna nu e buna ideea . Si-asa sunt relativ putini oameni care vin sa-si cumpere adminul la 25RON/viata , la 25RON/luna nici nu mai trebuie sa mentionez ca nu o sa mai fie admini noi .

2. Buna ideea cu concursul . Cred ca o sa facem concursuri de admin pe toate serverele (accese valibile 1 luna)

3. Harti sunt destule momentan . Lucian mi-a zis pe mess sa scot pluginul de vote la sfarsit de harta ca sa se ia mapcycle in ordine , asta cred ca o sa si fac .

4. Si asta este ok , dar oricat am incerca noi sa facem cunoscut forumul jucatorilor nostri , tot nu o sa-si faca toti adminii cont pe forum .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
SheBa
Junior Member
Junior Member
Posts: 80
Joined: 10 Feb 2011, 12:43
Location: Iasi

22 Feb 2011, 14:02

se poate face, cand se ia adminul inainte se specifica lucrul asta, daca ai admin iti faci, nu vrei ti se scade din grad, si atunci vei vedea ca vine lumea la sala si atunci isi vor face, atata timp cat cineva este admin trebuie sa aiba si cont pe forum, poate are o reclamatie asupra lui, sau este vreo problema cu un ban dat de el, trebuie sa fie si el acolo sa explice ce si cum...si da ar merge sa pui concursul asta pe toate svr
Image
Image
Image
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

22 Feb 2011, 16:55

Merge incercat putin din fiecare,daca tot suntem asa plini de idei,why not?

un da din partea mea
Image
User avatar
Motanxxx
New Member
New Member
Posts: 29
Joined: 14 Feb 2011, 12:06

22 Feb 2011, 19:06

salve , 1. clar ar trebui facut curatenie intre admine...sunt total degeaba mare parte.
2. cu 25 ron pe luna nush cine isi mai ia, parerea mea, eu de ex. am platit, sunt activ imi fac treaba, dar fac un serviciu server ului, vin in ajutor ca sa nu mai fie tot felul de codati....adica clar nu mi ar conveni sa platesc in fiecare luna 25....
3. concurs....pt stimularea jucatorilor si cu premii ar fi interesant si cred ca si ar da lumea interesul mai mult ( si exact acces la admin o luna e ok )
4. buna ideea si cu scosul votului de la sf hartii ca sa mearga toate .....ca doar de asta sunt puse...
DA categoric mai putin chestia cu 25 ron/luna.
Image
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

23 Feb 2011, 20:42

Sunt de acord cu schimbarile propuse de voi doar daca aceste schimbari sunt pentru server si jucatori:

1.Plata pentru un admin ramane sa se faca o singura data si nu lunar cum s-a propus mai sus.
Remove pentru inactivitate momentan sare din schema exemplu elocvent fiind adminul Heru care in ultima perioada nu a mai intrat si caruia sincer nu am ce sa-i reprosez si cum bine a spus Nero alti useri au o anumita etate fiind mai ocupati in viata reala fapt pe care trebuie sa-l luam in considerare.
Remove la admini se face in continuare doar daca acestia incalca regulamentul serverului respectiv postat aici pe forum.

2.Sunt de acord cu concursul de admine din fiecare luna cu retusurile de rigoare:
a)Premiile raman valabile dupa cum urmeaza
Locul 1: Admin Mare
Locul 2: Admin Mic
Locul 3: Slot
b)Adminul facut in urma concursului va avea caracter permanent nu de o luna si in functie de prestatia player-ului castigator acesta il va pastra sau il va pierde.
c)Jucatorii care vor utiliza orice fel de cheat pentru a castiga concursul vor fi banati permanent,nu li se va lua in calcul punctajul si nu vor mai avea dreptul de a concura niciodata pentru functia de admin.
Concursul se va desfasura lunar incepand cu data de 1.03.2011.

3.In ceea ce priveste hartile ..momentan nu vor fi adaugate altele noi si se va scoate votarea de la sfarsit asta din cauza ca multi jucatori de pe server apasa tasta 1 nestiind ce voteaza avand astfel o rotatie mai ampla a tuturor hartilor de pe server.
Trebuie sa adaug aici ca voi face un thread nou referitor doar la acest subiect al hartilor.

4.Rog pe toti adminii sa-si faca cont pe forum mai ales pentru a raspunde reclamatiilor cu privire la hack urile sau banurile date jucatorilor.(Recomand folosirea demmo-urilor si a printurilor ca dovezi)
Cei care au castigat adminele sunt obligati sa-si faca cont pe forum singura modaliate de a le activa fiind un pm aici cu numele si parola dorita.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

23 Feb 2011, 21:38

Foarte bine alcatuit mesajul Lucian,chiar sunt de acord cu tot ce ai precizat mai sus,astept sa fie pus in functiune.
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

23 Feb 2011, 23:23

Si cu asta am terminat . Locked =((
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
Locked