CFG SCAN !!! SCANARE CFG SUSPICIOS!!!

Discutiile de orice gen sunt bine venite aici

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

05 Dec 2014, 20:51

ATENTIE!!
Pentru ca am vazut ca unii nu stiu cum trebuie procedat si ce anume inseamna mesajele de la progamul de scanat in ceea ce priveste un CFG, daca e cod sau nu.Am sa va explic mai jos cum sta treaba!


wCD scaneaza dupa 2 tipuri de cfg-uri:
1. Contine caractere ilegale => Dll CFG (100% cod, fara niciun dubiu);

2. Contine alias-uri ilegale ale unor cfg-uri gen: no flash / norecoil / aim / etc. (se recomanda ca admin-ul sa ia la verificat cfg-ul respectiv).

3.La sub 200-300-400 de linii nu prea are cine stie ce (clasice precum: recoil fix / siletdefuse / etc.)... cele mari de 1000-2000 pot fi asemanate cu codurile...


Si acum cateva exemple clare din cele enumerate mai sus , de mesaje de la scanarea cu mesaj suspicios CFG!

1. CFG lui VLAD VEGA cu mesajul la scanare (Cheat Signature Detected: Found Suspicious CFG: userconfig.cfg (total lines: 484) - unknown status)

2. CFG lui ANDREEE cu mesajul la scanare (Cheat Signature Detected: Found Suspicious CFG: v.cfg (total lines: 294) - unknown status)

In aceasta situatie acest config,contine multe aliasuri si de asta apare suspect,in aceasta situatie nu e neaparat ca respectivul,sa aibe cod in cfg.

Cum veti proceda?? ii cereti respectivului cfg`ul pe messenger si va uitati prin el, daca nu observati nimic suspect prin el ci doar multe linii(aliasuri) atunci acel cfg este ok si nu contine cod.

Si acum CFG`ul cu DLL din primul punct de exemplu cel ce contine cod 100%
Mesajul care apare la respectivul cfg este urmatorul

Cheat Signature Detected: Found DLL CFG: cfg.cfg (total lines: 2639) - unknown status! atunci puteti bana respectivul player!


Sper ca acum veti stii cum sta treaba cu scanarea CFG. Daca aveti si alte intrebari, postatile.BAFTA!!
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
Post Reply