CE NAIBA SE INTAMPLA

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Post Reply
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

26 May 2018, 10:33

eram pe alt sv si am dat sa vad dc e cn pe titi sa joc acolo si era unu cu nick ul meu de admin skipper mi am pus numele FULGUSOR si am intrat pe sv nu am spus nimic m am dus sa il omor atunci am auzit ca am luat hack de la skipper care e adminul meu dar nu eram eu si arata in hack log ca adminul skipper mi a dat hack si va asigur ca nimeni nu imi stie parola nici macar mama stiu ca nu am respectat modelul dar sunt panicat
https://imgur.com/a/TnDJhNz
WALLER DC ASTA ESTE MANA TA ITI PROMIT EU CA TE CAUT PRIN TOT IASUL SI ITI RUP PICIOARELE
Last edited by skipper on 28 May 2018, 20:30, edited 1 time in total.
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

26 May 2018, 19:38

Nu are rost sa facem acuzatii nefondate. Un lucru e clar... contul tau de admin este compromis. In 2 minute jumatate - 3 hackuri toate cu aceeasi motivatie "iesi". Te-ai nimerit tu sa fii pe server :))
Fa bine si dute la G, rezolvi acolo problema. Ia ceva banuti la tine, posibil sa trebuiasca sa platesti schimbarea parolei.

Avea steam adminu ala ?

Pro unban !
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

26 May 2018, 19:43

nu si nici nu se misca eu eram steam on posibil sa fi procedat astfel https://www.freakz.ro/forum/Special-pen ... 56832.html
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

27 May 2018, 12:24

E prea detaliat si stufos pentru mine ce scrie acolo :)

Solutia ? Inainte de a intra pe un alt server decat cel pentru care faci setarile de admin, scrii setinfo _server parola fake. Daca ai admin pe mai multe servere, inainte de a intra pe un server unde nu detii admin scrii in consola setinfo _server parola pentru fiecare server unde ai admin.
Sau daca folosesti cfg, foloseste un cfg cu date de conectare reale si un alt cfg, cu aceleasi setari dar care sa contina date de conectare fake pentru fiecare server unde ai admin.

Ai zburat din floare-n floare si ti-ai lasat lenjeria pe unde nu trebuie :))
Acum daca tu pui baza pe informatiile pe care ni le-ai pus la dispozitie inseamna ca stii de unde a venit bucuria si ai putea sa te pregatesti sufleteste pentru eventualele repercusiuni la reclamatii :))
Unu din cei hack-uiti sigur nu face reclamatie FULGUSOR :)), altu e bot de reclama :)) mai ramane 1 - Siraswyn :)
Acum Waller deja i-l cauta pe Siraswyn ca sa-ti faca reclamatie :))

Sigur e mana lui Waller... El tre sa fi fost la biserica... a aprins lumanari la 12 noaptea sa patesti asta...
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

27 May 2018, 14:03

Situatia e amuzanta dar mai mult trista pentru mine, macar sa se bucure si domnul Jiren de ceva sigur a mers pe la vrajitoare sa ma blesteme :)) :)) :))
"If you have all under control you're not moving fast enough"
Post Reply