Propunere hlstatsx

Ai o sugestie? Nu iti place ceva? Spune-ne!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

20 Jun 2019, 12:16

Propun imbunatatirea paginii hlstatsx astfel incat sa avem la dispozitii anumite lucruri care ar fi foarte utile si ar aduce un + serverelor .
Sa se afiseze ip steam id la player .
Daca e steam on sau nu .
Rezolvarea bugului in care nu se salveaza unele convorbiri din hlstatsx , si o idee cam greu de realizat dar nu imposibila , posibilitatea adaugarii unui bot pe hlstatsx si pe joc astfel incat sa poti vorbi in timp real cu playerul respectiv , nefiind nevoit sa intrii pe pc in cs , botul va aparea spec si va avea imunitate , el va putea sa fie folosit de pe un telefon mobil si sa putem lua legatura cu oricine de pe joc.
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

28 Jun 2019, 08:12

Vai da ce multi posteaza nu va ingramaditi e loc pentru toti
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

28 Jun 2019, 21:30

ip steam id la player .
doar admini pot vedea
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

29 Jun 2019, 05:02

Klaus, ai admin dar nu prea apuci sa-l folosesti datorita faptului ca nu ai un pc personal acasa... nu-i nimic, vino mai des la G-uri, stai pe telefon pe hlstats si cum te vb unu de rau pe server - pac iei o ora la un pc intrii si-i dai replica.
Decat sa vii pe forum cu idei dinastea... mai bine mergi la G si vorbeste acolo sa-ti faca un tarif pentru 10 minute - un sfert de ora, spui ce ai de spus apoi iesi si astepti urmatoarea provocare.
Nu de alta dar ai vazut si tu... au inceput playerii sa te uite, sa nu te stie.... COSMAR :))

Aaa... ia vezi si incearca, daca tot esti cu telefoanele... poate se poate instala cs-ul pe un windows phone (nokia), fara pretentii la joc, doar pentru chat. Incearca un kit cu buti... sa nu te plictisesti.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

29 Jun 2019, 13:29

Danutz eu sunt admin si nu pot vedea
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

29 Jun 2019, 20:35

Pai trebuie intai sa pui numele de admin, parola si apoi sa intrii pe server... uite aici ai mai multe detalii.
Incearca cu un windows phone daca nu ai acces la o rasnita ambulanta.

Sa inteleg ca intrii pe server logat cu adminul si nu vezi datele de identificare ale playerilor ? La intrarea pe server sau la iesiresa lor ?
Foloseste amx_help si gasesti acolo comanda pentru aflarea ip-ului playerilor precum si comanda in care aflii platforma de pe care joaca playerii.

Vezi ca mai sunt si tablete cu windows phone.
Lasa-ne si noua aici rezultatele cercetarii tale in domeniul conectarii de pe o platforma mobila.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

29 Jun 2019, 22:29

Nu merge sa vad ip playerilor cand intru pe hlstatsx daca lu danutz ii merge jos palaria vr si eu sa incerc ca sunt admin
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

30 Jun 2019, 12:45

Informatiile pe care tu vrei sa le vezi in hlstats pot fi vazute pe server atunci cand esti logat ca admin si sunt strict pentru identificarea playerului la momentul cand acesta se afla pe server in vederea eventualelor restrictii ce se pot impune la adresa lui, datele lui de identificare trebuind sa ramana confidentiale in vederea protejarii acestuia fata de alti playeri rau intentionati.

Pentru alte informatii, inafara de cele pe care le poti tu vedea in hlstats sau hacklog, este nevoie de un altfel de acces bazat pe un username si o parola, ceea ce nu ar trebui sa fie o problema pentru tine =))

Parerea mea in acest moment e ca telefonul tau nu are manivela... daca ar avea ai putea sa spargi si serverele pentagonului.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

30 Jun 2019, 21:13

Ba vezi ca am mai facut o sugestie si nu mai fa offtopic ca iti dau warn



Mr Teacher, ai grija...iti da warn!! :))
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

17 Jul 2019, 07:38

Klaus wrote:
29 Jun 2019, 13:29
Danutz eu sunt admin si nu pot vedea
trebuie sa ai acces (cont de admin) pe hlstatsx.
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
Post Reply