Server

Ai o sugestie? Nu iti place ceva? Spune-ne!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

12 Mar 2015, 17:55

Legat de postul initial. Ca sa lamuresc o chestie care ma zgarie pe creier. Nu poti lua virusi dintr-un fisier de tip .CFG . Legat de server, cred ca o sa facem schimbarea asta in scurt timp (maxim 10 zile). Am gasit deja un mod stabil si anume Zombie Plague Mod. Daca aveti sugestii in legatura cu anumite plugin-uri, va rog sa postati aici.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Ru$h
New Member
New Member
Posts: 39
Joined: 23 Feb 2011, 20:42

12 Mar 2015, 18:51

T-z3P, poti pune si amx_secretspec, chiar pe toate serverele, nu doar pe zm.Ar fi utila pentru toti adminii.Nu te arata niciodata spectator.La inceputul rundei le arata tuturor celor ce se uita la scor ca esti viu, iar dupa ce mor cativa, te arata ca si cum ai murit.E utila pentru ca nu mai pot fugi atat de usor codatii, crezand ca ne jucam.Iar de zm in special, zic sa fie cate 2 lasere si sa poti cumpara inca 1, sa nu fie gloante nelimitate pe incarcator, ci cate 30,sau depinde de arme, la fel ca pe cele clasice, dubla saritura, fb care il incetineste pe zm, inghetandu-l, smoke ce inseamna flash pentru ei si he care sa-i dea un dmg critic ex. din 500 hp, sa-i scada 200 zm-ului.
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

12 Mar 2015, 19:27

Ca veni vorba de lasere... Propun setarea acestuia cu "bind key +setlaser", acesta fiind scris in consola. Mai am o mica idee si anume , daca playerul respectiv planteaza un laser intr-un loc nedorit, acesta sa aiba "potentialul" sa si-l recapete si sa-l planteze oriunde doreste ( "bind key +dellaser" )
Last edited by Andreeeee_____;* on 12 Mar 2015, 19:35, edited 1 time in total.
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
User avatar
Ru$h
New Member
New Member
Posts: 39
Joined: 23 Feb 2011, 20:42

12 Mar 2015, 19:35

Si maxim de laser sa fie 3(cum am zis, 2+ 1 cumparat), ca 4 sunt prea multe si dezavantajeaza prea mult zm-ul, chiar daca are acelasi numar de laser si sa fie pret de 800-1000$/laser.Iar daca se distruge un laser(tragand in el, sau de zm), sa se poata cumpara altul.
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

12 Mar 2015, 21:11

Ru$h wrote:T-z3P, poti pune si amx_secretspec, chiar pe toate serverele, nu doar pe zm.Ar fi utila pentru toti adminii.Nu te arata niciodata spectator.La inceputul rundei le arata tuturor celor ce se uita la scor ca esti viu, iar dupa ce mor cativa, te arata ca si cum ai murit.E utila pentru ca nu mai pot fugi atat de usor codatii, crezand ca ne jucam..

Eu sunt de acord cu comanda asta pare utila si foarte usor de folosit.Sa vedem ce zic T-z3P sau Luci. poate o punem in practica mai repede decat serverul de Zm.
User avatar
Vally
Junior Member
Junior Member
Posts: 127
Joined: 15 Feb 2014, 19:37

12 Mar 2015, 21:45

Daca se va face tranzitia spre zm, adminele de pe games raman, nu?
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

12 Mar 2015, 23:04

resoN. wrote:
Ru$h wrote:T-z3P, poti pune si amx_secretspec, chiar pe toate serverele, nu doar pe zm.Ar fi utila pentru toti adminii.Nu te arata niciodata spectator.La inceputul rundei le arata tuturor celor ce se uita la scor ca esti viu, iar dupa ce mor cativa, te arata ca si cum ai murit.E utila pentru ca nu mai pot fugi atat de usor codatii, crezand ca ne jucam..

Eu sunt de acord cu comanda asta pare utila si foarte usor de folosit.Sa vedem ce zic T-z3P sau Luci. poate o punem in practica mai repede decat serverul de Zm.
Exista deja o comanda de genul, doar ca multi nu stiti de ea (amx_spectate)
Vally wrote:Daca se va face tranzitia spre zm, adminele de pe games raman, nu?
Da, vor ramane.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

13 Mar 2015, 12:29

Hmm..bravo Andree...nice mode, il voi frecventa si eu :)
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

20 Mar 2015, 21:34

Sincer fara un "fast download" nu cred ca o sa intre multa lume, eu unul sa aleg serverul din game de la internet sa zicem, nu as sta atat sa copie.
Iar treaba cu laserele, 3 lasere sunt op as fak'
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

21 Mar 2015, 09:01

As vrea sa mentionez urmatoarele trei lucruri, si anume:

1. Doresc ca gloantele sa fie nelimitate pe incarcator, deoarece nu vreau ca respectivul player se incarce arma de "enșpe mii de ori", i se termin gloantele si dupa este "obligat" in a-si cumpara o alta.

2. Propun adaugarea parasutei, cat si a double-jumpului (ca in serv TITI)

si


3. Limita de timp al jocului sa fie de 2-3min... 1:30 min,dupa parerea mea, e prea putin

PS: Daca sunteti de acord cu aceste mini-schimbari, nu ma grabesc in ceea ce privesc modificarile aduse server-ului. :)
Last edited by Andreeeee_____;* on 22 Mar 2015, 15:39, edited 1 time in total.
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
Post Reply