Propunere program scan si imbunatatire adminaj

Ai o sugestie? Nu iti place ceva? Spune-ne!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

17 Nov 2014, 13:54

Propun sa se renute la acest program de scan, wardgods sau cum se mai cheama din urmatoarele motive:

1. Mi se pare o insulta la adresa adminilor, cu sau fara exeprienta.

2. Nu poti obliga playerii sa descarce un executabil la ei in pc si sa mai dea si scan (tipic keylogger).

3. Nu este sigur, poate da rateuri.

4. Nu apartine de G1, nu stim cum functioneaza.

5. Descurajeaza adminii, acestia bazandu-se pe un program nu pe cunostintele lor si nu ii ajuta sa evolueze.


Cosider ca renuntarea la acest program ar fi un plus pentru comunitate.

Astept parerile voastre.
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

17 Nov 2014, 14:21

Hmm nu stiu daca ai fost atent in posturile anterioare,dar am subliniat faptul ca progamul nu are erori si depisteaza 100% o mare majoritatea a codurilor existente.
Singura chestie care nu e o eroare in toate cazurile este mesajul Posibille WAllHACK aici ori are un cod care nu e activat,ori ca in cazul tau,sunt update`uri de la WINDWOS si de la diferite progame care se suprapun cu CS`ul, treaba e cat se poate de simpla, ramane la atitudinea adminului sa deicida daca respectivul player caruia ii apare mesajul Posbile WAllHACK la scan are sau nu WAll (decizia adminului este luata dupa,cum crede de cuviinta,a stat pe respectivul,i-a facut demo,poze etc...) si oricum va disparea acel mesaj cat de curand,cel mai probabil la urmatorul update al progamulu!.

Mesajul ca un player ar fi codat cu (aim leis,dll`uri de cfg si etc) nu are nici o eroare,nu exista dubii ca in acel moment,respectivul player este un codat

Obligatia un player de a se scana cu progamul este impusa prin regulament,a mai fost aceasta discutie despre tot ce inseamna acest progam, deci nu voi mai relua ceea ce a zis Lucian.

PS: Nu incepeti o noua telenovela incercand sa va contraziceti unul pe altu din pricina progamului,argumentativa mesajul in ceea ce priveste ca sunteti PRO/CONTRA. BAFTA!

Rog un administrator sa ii scoata chestia cu aprobarea la postarile lui ROLLING pe forum
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

17 Nov 2014, 19:44

Pentru unii o fi usor sa zica pro/contra, dar pentru mine e foarte greu sa zic ceva fara sa argumentez, mai ales ca treaba e undeva pe la mijloc.
CONTRA.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

17 Nov 2014, 20:35

Topic inutil :

11 - In cazul in care adminul cere verificare cel care este acuzat de cod este obligat sa prezinte toate dovezile cerute de adminul in cauza (poze, demo , link de la program de scanare).
- Sanctiune : Hack /ban /addban

Fiecare admin alege daca sa foloseasca programul sau nu.
Adminii suspectati de cod care refuza scanul vor avea remove.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

17 Nov 2014, 20:47

Vin cu o propunere care sa ajute si cica "inutil".
Ok, eu refuz scan-ul si refuz sa iau parte la asa ceva, cel putin acum voi avea deminitatea sa imi dau eu "demisia" si oflline, va salut.
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

17 Nov 2014, 21:02

RollingStones wrote:Vin cu o propunere care sa ajute si cica "inutil".

Propunerea Ta e sa Scoti acel Program de verificare a codatii/ nu sa ajuti,
nu ai decat sa iti dai Demisia, :))
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Antiprosti
New Member
New Member
Posts: 21
Joined: 13 Jan 2012, 00:10

17 Nov 2014, 21:19

Parerea mea ca doar codatii si cei care au ceva de ascuns refuza scanul.

Ti s a dat o sansa in plus in aceasta comunitate si tu o arzi cu parul in nas.
Toata lumea accepta scanul (fh , experience, vaccin etc) numai tu te trezesti ca esti mai presus de toti...chiar rog administratorii sa ti retraga toate accesele ca prea o dai in diverse.

Daca nu ai avea wall la buton nu ai juca nimic.
App: Oricum erai inutil pentru aceasta comunitate....putem sa traim si fara tine.
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

17 Nov 2014, 21:34

Auzi la el, mai parjoala anonima in primul rand nu am primit o a doua sansa pentru ca nu gresisem cu nimic de la incept. S-a comis o greseala si am fost arunca la gunoi fara o vorba. Refuz scan-ul pentru motivele pe care le-am enumerat in primul post, nu am nimic de ascuns si te invit la sala sa facem 1vs1 pe ce harta vrei tu, sa vedem ce wall la buton am atunci.

Si inutil nu am cum sa fiu pentru ca atunci ar insemna ca toti adminii de pe g1 sa fie inutili vai de capu tau.
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

17 Nov 2014, 22:38

Rolling ,pentru atitudinea pe care o ai dupa ce ti au fost repuse adminele la loc....DIN PARTEA MEA REMOVE LA TOATE ADMINELE PE TOATE SERVERELE!.Eu te credeam baiat cu cap,si daca nu stiai,adminele ti au fost puse inapoi datorita mie,dar se pare ca m am inselat in privinta ta.Daca vrei sa joci ca si jucator normal ,bine,daca nu ....tot bine.Eu te am pus,eu te am scos!
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

18 Nov 2014, 15:21

Da KLAPS, multumesc dar vezi exact asta e, nu vreau admin din mila sau din simpatia unuia dintre administratori. Eu nu am gresit cu nimic si joc curat dar de cand sunt in comunitate am fost numai hackuit si facut codat si toate celea.

Sunt curios ce atitudine aveai tu daca erai in locul meu, dupa ce ca am fost nedreptatit acum trebuie sa va mai pup si mana ca mi-ati bagat adminele inapoi, plus ca nu v-am jignit sau altceva, care e atitudinea? Cand toata lumea pleca prin alte comunitati, eu am ramas pe G1, care mi-a dat cu sutul in fund. Si nu ma laud dar crede-ma ca am avut oferte din alte parti.

Nu imi place ce a ajuns aceasta comunitate si aleg sa plec de buna voie, nu sa-mi iau remove si offline ca ultimul sarac si oricine cu putina demnitate ar fi fost in locul meu ar face la fel.
The stars are hidden on a rainy night
Post Reply