Adminii POT ... din 10.06

Ai o sugestie? Nu iti place ceva? Spune-ne!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

14 Jun 2014, 10:25

Buna ziua. Nu pot sa nu observ cum scade constant nivelul de adminaj pe serverul Titi prin infuzia masiva de admini, unii dintre ei stiind doar de 2-3 comenzi si y@, la momentul cererii pe forum laudindu-se cu multa experienta pe servere "fantoma",la momentul de fata primesc "Admin Mare", ca atare NU mai este nevoie sa citeasca nici macar Regulamentul pentru ca accesul la hack i-l are din prima .
Nimeni nu s-a nascut invatat, dar sa cobori stacheta la nivelul de cunostinte al catorva admini mi se pare o manevra nociva la adresa comunitatii. Sunt muti admini care nu stiu ce harti au la dispozitie pe server, care nu au auzit, nu au jucat si nu cunosc multe din hartile puse pe server.
Acum pot sa tina minte doar o harta :)) si pe aia sa o foloseasca mereu, pentru ca regulamentul le-o permite :))
Sunt admini pe server care nu stiu sa comunice pe canalul de comunicare al adminilor(am fost intrebat cum scriu asa),care nu respecta ierarhia, care intra si da vot la o singura harta, indiferent de timpul ramas din harta, pentru a juca harta care-i place lui, indiferent de cati playeri sunt pe server, si cu tupeul ca, sa-i fac reclamatie daca nu-mi convine :)).
Am facut acest topic in speranta de a reveni la vechea regula intrucat consider ca gresind si ajungand la vot o singura mapa se poate corecta FOARTE USOR prin amx_cancelvote sau nepunerea in aplicare a vote-ului.
Din alt punct de vedere o regula stabileste modalitatea de punere in aplicatie a unei actiuni, ca atare NU trebuie sa lase loc de interpretare, NU pentru a putea fi "ars" un admin ci pentru bunul mers al serverului.
Si ca sa nu mai fac alt topic cer sa se majoreze orele obligatorii pentru mentinerea activa a adminelor de la 30 la minim 45 de ore lunar
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

14 Jun 2014, 12:33

Nici eu nu sunt de acord cu votul pentru o singura harta, hai pe bune ? Atatia ani de zile s-au dat cate 2 harti si acum de ce doar 1 ? Ca admin ai datoria sa cunosti toate comenzile care iti sunt adresate in functie de acces + ca a "citit" regulamentul. Care-i problema daca scrie gresit o harta ? In caz ca nu stie de comanda cancelvote, atunci nu da ACCEPT la finalizarea votului, si revii dupa 1 min cu cele 2 harti. De aceea au aparut reclamatiile de-a lungul timpului pentru nesimtirea acelui ACCEPT, pentru ca intr'adevar este greu sa refuzi votul.
De asemenea, propun sa se faca un topic cu hartile destinate serverului pentru a nu mai veni cu motivul (fy_snow +fy_buzzkill). Sunt cateva harti de care adminii si jucatorii nu au habar de ele.
Puneti-le la dispozitia noastra.
Image
© 2004-2017
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

14 Jun 2014, 20:48

Aprob spusele de mai sus.Daca sunt admini mai robotei...
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

15 Jun 2014, 07:19

Am schimbat regulamentul in ceea ce priveste votul din ulltimele 5 minute din cauza ca , chiar mie mi s a intamplat sa ma grabesc cand scriu hartile la vot , si in caz ca era vre un admin mai "zelos" eram reclamat pe forum...si aveam primul warn.

Nu se compara greseala aceasta cu alta gen hack aiurea , schimbarea hartii fara nici un alt vot, sau alte erori care merita intradevar acel warn/suspend/remove.
Reamintesc ca adminii highlanderi au comanda amx_cancelvote , admin_highlander 1...respectiv reclamatiile pe forum pentru indivizii care incalca regulamentul.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Post Reply