Propunere de reglementare

Ai o sugestie? Nu iti place ceva? Spune-ne!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

30 Mar 2014, 13:47

In ultima vreme se obisnuieste ca adminul care face poza si nu le primeste in timpul stabilit sa dea hack.
Daca nu ai abilitatea de a stabili daca are wall fara a te ajuta de SS, propun sa se interzica folosirea hackului la neprezentarea pozelor, mai ales ca (cu siguranta) nu se face demo.
O solutie ar fi banarea playerului in cauza.
Vin si completez cu enumerarea canaleleor de comunicare a dovezilor : Messenger , FORUM(ar mai popula forumul), e-mail.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
God.
Site Admin
Site Admin
Posts: 98
Joined: 13 Feb 2014, 08:33
Location: Iasi
Contact:

30 Mar 2014, 16:18

Mi se pare motiv bun de hack refuzul de a da ss-urile respective sau ignorarea cererii adminului, deci, CONTRA !
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

31 Mar 2014, 13:11

Suntem intr-o societate civilizata care se bazeaza pe reguli.
M-am uitat in regulament si nu am vazut compatibilitatea procedurala :)) de aplicare a hacului intr-o speta cum e http://www.g1.ro/forum/viewtopic.php?f=29&t=5539
De aia am facut topicul asta. Dai timp de predare a pozelor 3 minute si-i dai hack in 2 minute jumatate. De ce ? Fai demo si apoi dai hack. Daca face reclamatie raspunzi.
Placerea de a arde playerii e foarte mare la unii admini incat duc sarcina adminajului la extrem.
De cele mai multe ori hack la neprezentare de poze este din LIPSA DE COMUNICARE cu playerii, fapt ce duce la servere mai mult goale.
Iar am omorat limba romana :))
P.S. Singurile motive de hack acceptate in comunitate, din cate stiu eu, sunt cele de cod (wall, aim, speed sau insumarea lor "Badboy") si "Limbaj". Ce motiv, din cele prezentate, se potriveste la nepredarea pozelor ?? Unde mai pui ca nu e respectat punctul 13 din regulamentul adminilor.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

31 Mar 2014, 13:19

Mr.Teacher wrote:Suntem intr-o societate civilizata care se bazeaza pe reguli.

Acum vii cu vorbe de astea? :)) Esti penibil!
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

31 Mar 2014, 15:39

Roliing atat ai putut sa citesti ?
In baza introduceriii tu cataloghezi postul ?? sau te referi la persoana ??
Semeni cu Friend amice :)) Ai postat in calitate de GM ??
Puteai sa zici pro sau contra. Eventual sa argumentezi. Daca poti.
P.S. Offtopic. Bine ai facut ca ti-ai dat singur TC la reclamatie ;) :)) Sarmanu acuzatu nu a mai apucat sa zica si el nimic :))
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

31 Mar 2014, 16:25

Mai usor penibilule ca nu suntem amici si nici nu ne cunoastem.
Controleaza-ti frustrarile ca nu esti pe titi cu nazistii tai.
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
Bronx
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: 23 Mar 2014, 17:44
Location: From unknown
Contact:

31 Mar 2014, 18:03

Contra!
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

01 Apr 2014, 22:30

Contra !
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

02 Apr 2014, 13:17

RollingStones wrote: Acum vii cu vorbe de astea? :)) Esti penibil!
RollingStones wrote:Mai usor penibilule ca nu suntem amici si nici nu ne cunoastem.
Controleaza-ti frustrarile ca nu esti pe titi cu nazistii tai.
Roliing esti GM ... ma asteptam sa conduci discutia nicidecum sa ma ataci pentru ca te-am contrazis in alte posturi :)) Stiiuu ai sa zici "Penibilule" :)) E la moda cuvantu asta. Te cred ca-ti sunt penibil. Si tu mi-ai fi penibil daca mi-ai argumenta si mi-ai combate ideea topicului, dar din pacate pentru tine, penibilitatea este raportata intre 2 entitati nicidecum sa clasifici o persoana ca drept penibila la modul general.
Din 2 posturi nu ai putut sa te decizi daca esti contra sau contra :))
Te rog, scrie cu cuvintele tale... direct. Nu mai pune pe forum cuvinte carora nu le cunosti sensul. Mai bine nu mai posta :)) Ca sa nu ma iau de fiecare cuvintel de-al tau la adresa mea.
On Topic. Din 3 contra 1 singur mi-a motivat :)) si-l rog sa-si mai citeasca o data postul dupa ce citeste si-al 3-lea post al topicului.
De altfel, daca faci poze la un codat nu mai apuci sa dai hack ca iese !!!
Cine da hack fara sa faca demo realizeaza faptul ca nu respecta regulamentul ??
13 e cu ghinion.. Mai pune o regula maestre :)
P.S. Asta e ultimul meu post la acest topic. Se pare ca se poasteaza fara a fi luate in calcul motivele aduse de mine.
Last edited by Mr.Teacher on 03 Apr 2014, 08:07, edited 1 time in total.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
asasinul007
New Member
New Member
Posts: 14
Joined: 25 Feb 2014, 20:37

03 Apr 2014, 01:27

Iara va certati ca niste copii. Ii un forum, nu un camp de batalie, desi presupun ca un gm nu trebuie sa atace ci sa dea o parere, cum scrie in regulament sau nu se aplica asupra moderatorilor. Daca am spus ceva gresit accept warn pe forum.
Ps : Domn profesor nu te mai lua de gm Rolling Stones a dat tc sa nu Mai fie discutii aiurea pe tema aceea :)
Nu va mai certati, ca va coborati la nivel mic, nu de oameni maturi.

On topic: Contra daca un jucator nu preda pozele in timpul dat de admin sa fie sanctionat cu ban/hack , depinde de decizia fiecarui admin.
Post Reply