Cerere Unban IS 05 NSD

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
kalleopii
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: 20 Apr 2016, 11:29

20 Apr 2016, 11:35

Nume pe care am luat ban / hack : IS 05 NSD
Data si ora cand am luat ban / hack: 20.04.2016 | ~12:25
Motivul pentru care am luat ban/ hack: Wall
Ip: 188.209.105.169
Steam id numeric ex : STEAM_0:0:37868434
Poze hack din ex: http://imgur.com/a/GCo49
Demo din ex:
1 http://www44.zippyshare.com/v/9tAppCBD/file.html
2 http://www44.zippyshare.com/v/XbAB8CEy/file.html
3 http://www44.zippyshare.com/v/3BXpy2wc/file.html
Last edited by kalleopii on 21 Apr 2016, 17:40, edited 1 time in total.
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

20 Apr 2016, 23:12

Observ două steam id, asta înseamnă că ești steam fake..
Nu m-am uitat la demo pt ca acum scriu de pe telefon.
La cât de fondată e reclamația ta, mi se pare aiurea...
PS: "dacă ai steam fake, degeaba dai steamid, probabil în mintea ta crezi ca ai mai multe șanse de unban..."
O sa ma uit și eu pe demo mâine, sa vad dacă se descoperă misterul ala... "primul venit, primul servit"
Ce admin ți-a dat hack?
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

21 Apr 2016, 08:05

Joaca sunet omu.
Faza cu steamu omu a dat copy la model si a ramas exemplul de steam din model.
Chiar si fake daca este steamul nu poate reintra, intrucat acel numar de steam este automat bagat in blacklist. Trebuie ip de rds resetat routerul si schimbat kitul de cs.
Nu cunosc daca se poate afla ce fel de steam este innafara de comanda amx_dp_info.
Adminul care a dat hackul este Sasori. Nu stiu de ce nu sa sfatuit cu ceilalti admini de pe server ( mai era cel putin un admin prezent pe server), dar nu discutam despre corectitudinea hackului (din pacate).
Pro Unban.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
kalleopii
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: 20 Apr 2016, 11:29

21 Apr 2016, 10:22

Vlad Vega wrote:Observ două steam id, asta înseamnă că ești steam fake..
Nu m-am uitat la demo pt ca acum scriu de pe telefon.
La cât de fondată e reclamația ta, mi se pare aiurea...
PS: "dacă ai steam fake, degeaba dai steamid, probabil în mintea ta crezi ca ai mai multe șanse de unban..."
O sa ma uit și eu pe demo mâine, sa vad dacă se descoperă misterul ala... "primul venit, primul servit"
Ce admin ți-a dat hack?
Am făcut după modelul vostru însă am uitat să șterg și celelalte exemple.
User avatar
kalleopii
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: 20 Apr 2016, 11:29

21 Apr 2016, 10:24

Mr.Teacher wrote:Joaca sunet omu.
Faza cu steamu omu a dat copy la model si a ramas exemplul de steam din model.
Chiar si fake daca este steamul nu poate reintra, intrucat acel numar de steam este automat bagat in blacklist. Trebuie ip de rds resetat routerul si schimbat kitul de cs.
Nu cunosc daca se poate afla ce fel de steam este innafara de comanda amx_dp_info.
Adminul care a dat hackul este Sasori. Nu stiu de ce nu sa sfatuit cu ceilalti admini de pe server ( mai era cel putin un admin prezent pe server), dar nu discutam despre corectitudinea hackului (din pacate).
Pro Unban.
Cu alte cuvinte, dacă iau unban, tot nu mai pot intra pe server?
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

21 Apr 2016, 11:30

Incearca sa nu mai faci dublupost sau edit la postul precedent.
Daca primesti unban acel numar de steam va fi sters din Black List si vei putea intra pe servere fara probleme.
Acum la ora asta :) intrebarea mea e alta:
Azi pe server Sasori nu stia de hackul dat ieri. E posibil sa fie un acces in familie ?
In poza apare Sasori. , in hack-log nu apare cu punct.
Sunt 2 accese diferite ?
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
kalleopii
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: 20 Apr 2016, 11:29

21 Apr 2016, 14:33

Mr.Teacher wrote:Incearca sa nu mai faci dublupost sau edit la postul precedent.
Daca primesti unban acel numar de steam va fi sters din Black List si vei putea intra pe servere fara probleme.
Acum la ora asta :) intrebarea mea e alta:
Azi pe server Sasori nu stia de hackul dat ieri. E posibil sa fie un acces in familie ?
In poza apare Sasori. , in hack-log nu apare cu punct.
Sunt 2 accese diferite ?
Posibil să fie de la plugin.
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

21 Apr 2016, 16:25

Posibil sa fie pe naiba... tu nici nu știi ce steamid ai...deci e fake.
Teacher zice ca pe demo pari ok, dc nu ai făcut reclamație dacă chiar ai primit hack/ban degeaba?
Bănuiesc ca nici ip-ul nu-l știi...și "nenea" admin care a dat hack, este invitat sa intre pe forum și sa-și zică punctul de vedere...
App, de unde are și ăsta admin???Am observat o mulțime de admini care habar nu au nimic...dc?
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
kalleopii
New Member
New Member
Posts: 9
Joined: 20 Apr 2016, 11:29

21 Apr 2016, 17:37

Vlad Vega wrote:Posibil sa fie pe naiba... tu nici nu știi ce steamid ai...deci e fake.
Teacher zice ca pe demo pari ok, dc nu ai făcut reclamație dacă chiar ai primit hack/ban degeaba?
Bănuiesc ca nici ip-ul nu-l știi...și "nenea" admin care a dat hack, este invitat sa intre pe forum și sa-și zică punctul de vedere...
App, de unde are și ăsta admin???Am observat o mulțime de admini care habar nu au nimic...dc?
Nu vreau să jignesc, dar tu ești chior sau te prefaci? Eu ce am scris acolo in cerere, am scris degeaba?
Si nu am făcut reclamație pentru că nu frecventez serverul vostru așa mult și nu vreau să mă complic și sunt sătul de admini care "le știu pe toate".

Revin cu un edit: Vrei o poză să vezi STEAM-ul? Tot arunci vorbe aiurea. Sau poză cu IP-ul că nah, eu nu știu ce e ăla IP/STEAMID
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

21 Apr 2016, 18:10

Ficior, nu am văzut ca ai făcut edit la cerere... Prima data ai pus 2 steamid, sau am fost eu chior?
Acuma vad un singur steamid.
Deci ai steam, da?
Ok, ai făcut cerere unban, o sa primești unban.
Ideea e ca dacă acel adminas a dat ban degeaba, trebuie tras la răspundere pt ca un simplu unban nu rezolva nimic...
Trebuia reclamație, chiar dacă ești băiet "beton" și nu vrei sa faci rău altora... Asa cum ție ți-a dat ban degeaba (asa cum susții tu) la fel și el trebuie tras la răspundere pt asta.
Iar atitudinea ta ma lasă umpic rece.
Cică: nu vreau sa jignesc...
Ba băiatule, nici nu ai pe cine sa jignești, atâta timp cât nimeni nu te-a jignit, clar?
Așteaptă, și vei primi unban. Dar părerea mea e ca trebuie sa ceri în următorul reply, sa transfere topicul de la "cerere unban" la "reclamații", ca adminul în cauză sa fie sancționat pt greșeală lui.
Bafta!
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
Locked