Reclamatie pentru ptk_rules

Moderators: Mr.Teacher, deko1, nerd

User avatar
EDVrom
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: 09 Oct 2014, 19:08

09 Oct 2014, 19:29

Nume reclamant: EDVrom
Numele adminului ptk_rules dupa id de mess...avea alt ume..nush
Motiv: mi-a dat ben/destroy asta dupa ce i-am dat poze demo si tot ce mi-a cerut. pe langa astea m-a pus sa copii un program de pe net ca sa fie el sigur ca nu am cod. l-am intrebat daca e obligatoriu si daca scrie in regulament si a zis ca daca nu vreau si daca nu sunt deacord imi da ban.
luati masuri va rog!
acesta este un admin inapt, care nu cunoaste regulamentul acestui server.
Luati masuri, sanctionati-l!
Contactati-ma pentru demo si poze.
Multumesc!
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

09 Oct 2014, 20:29

Gresit ! Masuri se vor lua atunci cand prezinti dovezile aici. Daca nu stii cum sa urci o poza sau un demo, citeste mai bine modelele de postare.
Image
© 2004-2017
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

09 Oct 2014, 21:14

Acel program este obligatoriu,refuzul se pedepsete cu HACK!!
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

10 Oct 2014, 08:55

Unde scrie ??
Face-ti regula pentru asta !
Ce motiv bagi la hack ??
Asuma-ti responsabilitatea pentru deciziile pe care le iei pe server si nu decima serverul cu actiuni in baza unui program.
Faci demo si poze la sto' le ceri pe mess si in loc sa vezi de poze si demo tu-i dai program sa zica daca are cod :)) admin ai k sa schimbi mapa si sa dai gag :))
Sa ne punem patalamaua in frunte ca nu suntem in stare si nu avem rabdare sa ne uitam pe poze si demo.
Noi nu suntem in stare sa adunam 10 playeri pe server din 32 de sloturi si-i punem sa-i scanam de cod pe aia de-i avem , pen-k na, avem program de scanat codatii :)) sa simta nenea adminul ca a facut ceva.
Sunt sigur ca acel program poate fi implementat pentru a scana playerii la intrarea pe server si in felul asta sa evitam teatrul cu messengerul.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

10 Oct 2014, 09:03

Image
© 2004-2017
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

10 Oct 2014, 09:25

Mr.Teacher wrote:Unde scrie ??
Face-ti regula pentru asta !
Ce motiv bagi la hack ??
Asuma-ti responsabilitatea pentru deciziile pe care le iei pe server si nu decima serverul cu actiuni in baza unui program.
Faci demo si poze la sto' le ceri pe mess si in loc sa vezi de poze si demo tu-i dai program sa zica daca are cod :)) admin ai k sa schimbi mapa si sa dai gag :))
Sa ne punem patalamaua in frunte ca nu suntem in stare si nu avem rabdare sa ne uitam pe poze si demo.
Noi nu suntem in stare sa adunam 10 playeri pe server din 32 de sloturi si-i punem sa-i scanam de cod pe aia de-i avem , pen-k na, avem program de scanat codatii :)) sa simta nenea adminul ca a facut ceva.
Sunt sigur ca acel program poate fi implementat pentru a scana playerii la intrarea pe server si in felul asta sa evitam teatrul cu messengerul.
Inainte sa te bagi in seama aiurea,informeaza-te in fine, sa zicem ca ti-a scapat,uite te ajut eu poate o sa stii si tu de acum.

by Lucian » 27 Sep 2014, 16:31

De aseara s a bagat o verificare suplimentara.
Cine nu vrea sa scaneze cs cu acel program trimis de admin ia hack automat.
Programul este sigur ...nu contine virusi sau troieni.
Toata lumea trebuie sa se conformeze si sa dea acel link la adminul care il verifica.
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
il3gal
Junior Member
Junior Member
Posts: 54
Joined: 07 Aug 2014, 17:36

10 Oct 2014, 12:07

Scuze ca ma bag in seama Experience dar ma bag cu un folos,are foarte mare dreptate Mr.Teacher aia nu e pusa in regulament inca,dar asta se vede ca si tu citesti foarte mult regulamentul in fin. Lucian imi cer scuze dar am dreptate ala e un simplu topic la care nu toti admimi se uita la reclamatia aia si sa vada ca e pus acolo acel asa zis"regulament" cum zice Experience,parerea mea e ca sa stie toti admini ar trebui adaugat in regulament sa poata citi toti si sal invete apoi intradevar se poate folosi si comanda amx_hack motivu ca sa stie si resspectivu player ca asta e regulamnetu.Multi dintre ei le e frica ca daca e vre-un keylogger si eu as proceda la fel daca as fi un simplu player si mi sar cere sa dau scan la nu mai stiu eu ce program nu as da

ExpEriEncE: Incearca sa iti gasesti alta culoare ca iti rupe ochii asta obosesti cand trebuie sa citesti un post de al tau :|
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

10 Oct 2014, 13:01

@EXP tu nu ai citit ce a scris baiatul care a facut reclamatia :))
Cat de "atent" esti... mai esti si GM... asa tratezi tu vizitatorii pe forum ?? cu persiflari si bascalie? Este o opinie personala si inca ceva... ARGUMENTATA. Nu bat campii de dragu de a scrie pe forum sau a tine partea unui player sau admin.
De intrat intru de mai multe ori pe zi, stai tu linistit ca sunt la curent cu tot ce misca pe forum.
Aveti pretentii de la playeri de parca ei va sunt datori voua cu ceva :))
In precedenta mea postare am expus peste 12 idei. tu ai vazut una (1) singura.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

10 Oct 2014, 20:44

Am citit ft bine,ce a scris respectivul si cum il insulta pe adminul in cauza.Iar mesajul meu,a fost destul de clar,nu bascalie sau alte chestii ca nu suntem la circ aici.Eu zic ca tu te strofoci prea mult si ar fi cazul sa o lasi mai moale,incetati cu offtopic si ramaneti la subiect.

Il3gal faza cu anuntul e plauzibila trebuie pus si acest punct in regulament ,se va ocupa cineva cat de curand si de asta.

Oricum Hack dat pe merit pentru neprezentare dovezi, deci adminul nu va fi sanctionat.

Progamul este un nou mod de control pe langa cele clasice (demo,poze) ramane strict la decizia adminului care dintre solutiile de control le foloseste pe un suspect si punct.Obisnuitiva cu ideea restul comentariilor,cum ar crede unu ca ar trebui sa faca altu sunt inutile.


PS: Incetati cu offtopic,aviz amatorilor!




Si totusi ca sa fie o reclamatie poate pui si pozele si demo ca nu noi trebuie sa te contactam.
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

11 Oct 2014, 10:03

EDVrom wrote: l-am intrebat [.............]daca scrie in regulament si a zis ca daca nu vreau si daca nu sunt deacord imi da ban.
luati masuri va rog!
acesta este un admin [Beeep :D], care nu cunoaste regulamentul acestui server.
Reclamantul cunoaste Regulamentul pentru a nu-l incalca.
Neprezentare dovezi ?? :)) Dovezile, conform spuselor Reclamantului, au fost date pe messenger.
Motiv? Recomand -- Program xxxxxxxxxxxxx [numarul unic de identificare al presupusului codat] sau e prea mult de scris ?? :))
Din pacate reclamantul nu stie sa faca o reclamatie care sa certifice cat de bun este acel program, pentru ca eu nu am vazut un demo sau o poza de la un "codat" in urma programului
Pana acum am vazut 2 rateuri la acest program... am jucat si verificat amandoi playerii care au fost sanctionati.
In opinia mea acest program nu este util comunitatii si asa saracita de playeri.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Locked