reclamatie admin CalinHC

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Post Reply
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

10 Mar 2018, 20:13

Nume pe care am luat ban:server fain 86.124.133.195
Serverul pe care am luat ban :titi
Numele adminului reclamat :CalinHC
Motiv: reclama
Ip pe care ai luat ban : 79.118.89.15
Steam ID (Native sau Fake) : NATIVE (STEAM_0:1:429262070

Ora si Data (doar in cazul in care ai luat hack): ora 20:30/10.3.2018
Dovezi: https://imgur.com/a/dWgdl
Deci nu pot sa cred ca unii admini inca nu stiu ip ul serverului, INCREDIBIL!
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
Jiren
Member
Member
Posts: 361
Joined: 02 Dec 2017, 17:37

10 Mar 2018, 20:31

Skipper băiat frumos te-ai uitat pe forum si ai văzut că teacher își punea nick cu ip de la sv titi ca să îi deie adminul ban si sa facă reclamație pe forum , si te-ai decis să faci și tu la fel Respect . :)) Acesta e un pamflet trateaza-l ca atare
Teacher prost
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

10 Mar 2018, 20:34

Fix asa si pentru ca tu Waller baiat cuminte sa faci +1 post :)) care nu are legatura cu subiectul.
Faza a fost facuta pt distractie intre mine si alt jucator dar se pare ca adminul in cauza nu prea cunoaste ip de la G uri
PS. nu am nimic personal cu respectivul dar poate o sa invete din greseli
"If you have all under control you're not moving fast enough"
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

11 Mar 2018, 21:22

Am scos banul de pe titi
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

12 Mar 2018, 08:11

Cand intrebi adminii daca au citit Regulamentul primesti vesnic acelasi raspuns "DA".
Adevarul e ca nu stie ip de G ca sa cunoasca ip-ul serverului unde este hostat serverul.
Innafara de asta , innainte de a actiona, adminului CalinHC i sa adus la cunostinta de catre alt admin pe u@ ca acel ip este tocmai de la serverul unde el are admin. Cu aceasta ocazie i-l rog sa-si aduca aminte si sa ne scrie si noua aici pe forum ce a ce a zis cand i sa adus informatia la cunostinta.
Celalalt jucator pe care-l pomeneste skipper si avea nick asemanator eram eu.
Adminului CalinHC i-i recomand nu numai citirea Regulamentului ci si aprofundarea lui pentru a nu pune in aplicare reguli si proceduri ce nu sunt prezente in actualul Regulament, iar aici nu ma refer la a nu/a face reclama, ci la faptul ca jocul este "free, in limita bunului simt", la faptul ca te poti connecta la server cu ori ce tip de cs ai, banarea unui player in urma folosirii unui cs-nvidia nefiind inca inserata in Regulamentul actual, motivele de ban sunt clare si specificate in regulament, alte motive nefiind permise. Chiar sunt curios ce motiv a pus la banul dat playerului RAZVVV pentru ca juca de pe nvidia.
L-am intrebat daca are cont pe forum. A zis da. Astept sa intre sa zica macar "Multumesc Lucian" avand in vedere ca e o reclamatie la adresa lui, coroborat cu obligatiile stipulate in Regulament.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Post Reply