Nerespecatrea regulamentului!

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Post Reply
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

21 Feb 2018, 15:09

Nume reclamant : Alexa Bliss
Numele adminului reclamat : Busuc.SF
Motiv : Nu a respectat tipul schimbari hartii si nu este la prima abatere de aceea am facut reclamatia!Tin sa mentionez ca nu era nevoie de o schimbare a hartii!
Dovezi: https://imgur.com/a/D1Bmf
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
Busuc.SF
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: 21 Feb 2018, 15:38

21 Feb 2018, 15:44

SUT Buscuc.SF
AM SCHIBAT MAPA FICA A CERUT PLAYERI SO SCHIB
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

21 Feb 2018, 18:27

Din screenshotul pus de tine se observa ca mapa curenta era de_dust2_2009 in 5 playeri cu tot cu spectatori daca erau.
Logic si normal sa se schimbe harta chiar daca mai erau inca 15 minute din ea.
In acest caz regulamentul a fost respectat nefiind incalcat.


4 - Este interzisa schimbarea hartii cand sunt mai mult de 5 de minute din timpul ramas.

-Adminii sunt obligati sa schimbe harta numai prin vot care sa ofere jucatorilor o optiune la alegere.

-Harta poate fi schimbata cu mai mult de 5 de minute inainte de final doar in cazul in care harta e prea mica sau prea mare proportional cu nr de jucatori de pe server (13).

Recomandarea mea este ca la schimbarea hartii, innainte de intrarea in timpul regulamentar de schimbat harta (ultimile 5 minute) este sa efectuati un vot cu comanda amx_vote prin care sa intrabati daca se doreste scimbarea mapei (amx_vote "SCHIMBAM ???" DA NU), intrucat oricat de urata, grea, mare sau cum o fi ea acea mapa daca sunt playeri care vor sa o joace nu sunt de acord ca adminul sa schimbe mapa pentru placerea proprie.

Altceva a fost ce nu sa respectat la schimbarea hartii in aceasta speta. Si anume punctul 9 din Regulamentul Adminilor :

9 - Inainte de a lua o decizie, consultati-va cu ceilalti admini de pe server

Rog adminii sa mai treaca in lista de lecturi si Regulamentul Serverelor G1 cu cele doua mari capitole ale sale Regulamentul Jucatorilor si Regulamentul Adminilor :viewtopic.php?f=2&t=21#p15270

Busu te rog depaseste conditia de expunere scrisa proprie primelor clase din ciclul primar. Gaseste un prieten din ciclul gimnazial si rescrie ideea intr-o maniera demna de un admin.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

21 Feb 2018, 18:39

Nu prietene hai sa te lamuresc eu:de fiecare data cand esti pe titi incerc sa te ajut cu comenzile de schimbare a mapei,gag etc iar tu nu prea ma bagi in seama am mai aruncat un ochi pe chatul de pe HLATATSX si doar o persoana a spus ca era mai bine fy_snow,inainte de asta incercai sa imi demonstrezi ca mapa se schimba la 15 minute iar eu ti-am spus sa mai arunci un ochi la regulament!Ai facut un vot in ultimele 15 minute si ai bagat din nou fy_snow unde mapa cred ca are un bug (dispar armele din echipe dupa 5-6 runde)unde am spus ca iti fac reclamatie si ca nu esti la prima abatere.Pe fy_snow din nou au disparut armele din cateva runde atunci am facut un vot cu schimbam da nu si un vot cu votemap.Pe urmatoarea mapa respectivul admin mi a atras atentia ca si eu de ce am dat vote in ultuimele 20 minute,i am explicat de ce (nu erau arme pe fy_snow)atunci el spus ca gasesc scuze si nu mai stiu eu ce motive.
"If you have all under control you're not moving fast enough"
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

21 Feb 2018, 18:42

Mr.Teacher cred ca esti confuz nu era mapa de_dust2_2009 ci awp_godz nu am dat referesh la server si de aceea a ramas asa :D
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

22 Feb 2018, 16:26

Confuzia mea e generata de dovezile pe care le aduci pe forum.
Incearca sa nu mai faci dublu post

E regretabil sa constati pe mana cui incape un acces de admin in conditiile in care are o exprimare ce te duce cu gandul la una din 2 idei : ori face bascalie de noi, ori atat il duce capu.
Adevarul este ca nu poti cere la achizitionarea unui acces de admin o adeverinta care sa ateste varsta mentala in raport cu varsta biologica.
Sa speram ca Busuc.SF nu va mai face greseli pentru a nu fi nevoit sa le motiveze pe forum.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Post Reply