ce-te-uiti? mai ai de invat

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Locked
User avatar
gabitu
Junior Member
Junior Member
Posts: 107
Joined: 19 Jan 2015, 13:16

30 Jan 2018, 23:03

https://imgur.com/a/O3pvt
iar cu 10 mn inainte sa intru pe server a dat ban la 3 playeri din g cate 5 mn ca nu asculta de el
User avatar
Jiren
Member
Member
Posts: 361
Joined: 02 Dec 2017, 17:37

31 Jan 2018, 00:39

Pro warn
Teacher prost
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

31 Jan 2018, 12:56

Am trecut cu vederea mai multe derapaje ale acestui admin in speranta ca va invata din greseli.
O mica pauza ar fi binevenita, timp in care sa aprofundeze indatoririle unui admin, regulile de joc specifice unui server fun precum si Regulamentul Adminilor, unde sunt stipulate conditiile de banare/restrictionare a playerilor pe server.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
skipper
Admin Mare
Admin Mare
Posts: 342
Joined: 08 Jan 2018, 20:30

31 Jan 2018, 22:50

Dupa aceasta reclamatie aceiasi treaba,mapa 35 hp eram 3 jucatori bineinteles respectivul admin a inceput cu amenintarile cu ban daca mai cumpara hp jucatorul respectiv , sincer shopul nu e degeaba pus si nu ar trebui sa fie vreo interdictie sa il folosim! https://imgur.com/a/kMIwP
"If you have all under control you're not moving fast enough"
User avatar
plictisit
New Member
New Member
Posts: 20
Joined: 10 Jan 2016, 16:47

01 Feb 2018, 00:10

we nepoate pustia a recunoscut nu stie sa foloseasca comenzile a dat 15 lei sperand sa le invete deci noi trebuie sa il invatam atata timp cat nu comenteaza
mai ales teacher el e profesor deci cea mai mare onoare ii vine lui dar nu te astepta la salariu :)) :)) :))
deci ce facem dati un vote
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

01 Feb 2018, 14:30

Toate comenzile la care are acces le poate afla cu amx_help.
Eu personal am facut asta de zeci de ori pentru ca sa stiu ce posibilitati de gestionare a anumitor situatii am la indemana.
Pe forum se afla Regulamentul Playerilor si Regulamentul Adminilor. E bine de citit si aprofundat.
Toate masurile pe care le luati trebuiesc luate in asa fel incat SERVERUL sa nu fie privat de afluenta de jucatori, fiind nevoie de admini care pot sa puna in balanta Regulamentul si bunul mers al SERVERULUI.
Acestea sunt o parte din motivele pentru care sunt acceptati ca admini playerii ce dau dovada de echilibru mentalo-emotional.
Nu fiti PLAYERI cu puteri de admin ... si inca ceva foarte important:
NU LE AMESTECATI :)) Cand jucati sunteti playeri, cand adminati detasati-va de playerul din voi si judecati la rece situatia. :)) stiu ca poate fi greu pentru unii dar asa fac eu.
Eu am incredere in noua generatie de admini, indiferent de background-ul avut, ca pot sa se ridice la nivelul cerut si chiar sa-l depaseasca, aducand un plus de valoare comunitatii.
Nu cred ca Adminii au nevoie de un training pentru a fi Admini. Cine nu are cunostintele de la inceput le va dobandi pe parcurs doar DACA I-SI VA DA SILINTA. Daca nu comunitatea G1 va fi pentru el doar un target atins cu intermitente, cu diferite nickuri.
Sunt multe care nu le stiu nici eu, dar daca o sa fiu intrebat si am cunostinta am sa raspund cu cea mai mare placere, in felul asta ne putem ajuta reciproc, doar apeland unu la altul si nu taind in stanga si-n dreapta doar pentru a ne satisface egoul personal.
Gabitu eu tot nu inteleg cu a reusit sa-ti dea ban un admin de grad inferior. E un bug cumva ?
Stiam ca tu ai Tata Lor, Ce-te-uiti are Admin Mare. Cum naiba ti-a dat ban ?
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
gabitu
Junior Member
Junior Member
Posts: 107
Joined: 19 Jan 2015, 13:16

01 Feb 2018, 18:12

pur si simplu am intrat cu un nume banal de g1.ro player 109 doar se vede si in poza ca am nume cu g1 am vrut sa vad daca mai da ban aiurea la playeri ca nu asculta de el :))
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

01 Feb 2018, 18:35

Tu ai fost mai rau :)) a vrut sa dea ban 10 minute :)) dar a iesit nasol ca nu stie cum sa puna timpul si apoi motivul. Sper ca la playerii din G a avut grija sa nu greseasca.
Ca un bun exemplu pentru adminii mai noi, si sa aratam cum se face o reclamatie poate ne pui la dispozitie toate datele reclamatiei dupa modelul pus pe forum de owner : viewtopic.php?f=29&t=12#p19
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Locked