Reclamatie admin Remusel

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

05 Feb 2017, 22:10

Si uite de asta nu i buna regula asta de highlander.Exemplul se vede clar in persoana acestui Remusel.El e STAPANUL!! MASTER,cu atitudinea asta nu ai sa rezisti mult cu adminul HL.Tine minte,nici chiar highlanderul nu are imunitate totala.Lasa nasucul putin mai jos si fi om,nu vedeta !
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

05 Feb 2017, 22:41

Eu te inteleg ! Si respect pe toata lumea !! dar acest Teacher are ceva cu mine !!! Am facut o greseala minora si am fost aspru pedespsit ! !nu INTELEG de ce atata zumzaraie pentru .. ?
E spus limpede si clar !!
NU am nimic cu nimeni !
User avatar
Ru$h
New Member
New Member
Posts: 39
Joined: 23 Feb 2011, 20:42

22 Mar 2017, 11:46

Ma bag si eu..
Imi cer scuze ca nu am dovada, dar am crezut ca am facut demo, dar facusem print screen si am uitat sa le salvez..nu am mai dat screen-shoot, dar se poate vedea in logo-ul de la chat si ca martor e andreea(audrey) si mai era un admin(nu mai tin minte numele).
Adminul Remusel a intrat pe server cu numele "LinJohnCur" (ceea ce nu mi se pare a fi un nume care sa fie folosit de un admin, indiferent de grad, decat daca vrea sa verifice un admin daca schimba un nume ingecent, ceea ce nu a facut el)
Eu i-am schimbat numele in "titi.g1.ro"si el si-a pus adminul, dupa care a pus hl pe 1 si m-a pus pe mine, pe audrey si pe celalalt admin pe slot zicand ca "ce are numele meu". Nu mi-am dat seama prima data ca este admin, apoi a scris "numai(exact asa din ce imi amintesc) aveti admin" si a zis ca "daca spuneti remusel este bossul meu(sau nostru) va dau adminele inapoi).
I-am zis sa nu abuzeze de acces si a inceput continuu cu "citeste regulamentul"...
Din ce stiu, in regulament nu scrie ca intri cu adminul, pui hl1 ca asa vrea cucul tau si faci pe "bossul"cu ceilalti admini ca asa ai vazut tu pe forum, ca poti pune hl oricand...
Acum eu intreb, hl se pune dupa cum vrea cucul fiecaruia ca asa i se ridica sau daca suspectezi un admin ca jucand cu diferite coduri? (asta lasand deoparte regulamentul, ca sa ne zicem fiecare parerea, la fel ca adminul in cauza)

PS: daca aveam acces, il banam 24 de ore pentru impertinenta, chiar daca erau consecinte, dar cred ca fiecare ar fi facut la fel ca mine daca era pe server in momentul ala.
Ca si consecinta, dupa ce a pus accesele celorlalti admini, a primit cateva uberslap-uri, dupa care a zis ca face reclamatie, ceea ce i-am recomandat sa faca. Va rog sa verificati logo-ul si sa o intrebati si pe Andreea si chiar si celalalt admin(scuze ca nu imi amintesc numelem dar il puteti vedea in logo ca nu ia picat bine nici lui)

Chestia mai importanta e ca eu daca aveam un suspect de coduri in momentul ala si isi facea de cap(si da, pandeam pe cineva), el a luat accesele si nu am putut face nimic pentru verificare pentru ca a trebuit sa ii spun adminului Remusel "tu esti bossul nostru, te rog ne dai accesele inapoi?"...si el nici nu s-a ocupat de nimeni, doar s-a distrat cu noi, ca de.."gradul imi permite si scopul scuza mijloacele(scopul de a ma distra scuza mijloacele de a o face) asa ca imi bat putin joc de ei), probabil asta a gandit.
Rog stafful sa ia in considerare si asta pentru a da o decizie definitiva.

PS: stiu ca am scris tarziu si fata de cand a fost facut topicul dar si de cand s-a intamplat (saptamana asta, luni sau saptamana trecuta, duminica sau sambata)

O zi buna!
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

22 Mar 2017, 22:49

Sincera sa fiu, eu am asistat la o mica parte din discutia lor deoarece abia intrasem pe server. Oricum, nu nick-ul individului ar fi cea mai grava chestie, ci impertinenta de care dadea dovada.

Image
Image
Image

Ca veni vorba de Highlander... Scrie cumva in regulament ca il putem folosi dupa bunul plac...? sau...acest regulament nu este valabil pentru toti? @-) Daca tot ne abatem de la niste reguli de ce nu se iau masuri in aceasta privinta?

Citez :
11 - Adminilor li se interzice folosirea in scop personal a comenzilor serverului.
Sanctiune : Pierderea accesului
Daca tot esti admin, Highlander chiar, da dovada ca esti de gradul ala. Practic...esti un exemplu pentru playeri si ceilalti admini, trebuie sa ai o oarecare judecata si sa nu folosesti comenzile in necunostinta de cauza.

Totusi, mie mi se pare mai mult un fel de joaca din partea lui, una copilareasca. Dar, oricum, admini highlander ca el nu ar trebui sa existe pe serverele comunitatii, care sa-si bata efectiv joc de playeri si de ceilalti admini. Okay, vrei sa dovedesti ca esti tarzan? Du-te-n jungla si arata-ti apucaturile, dar nu aici. 8-}
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

22 Mar 2017, 23:07

:ymsmug: De acuma cand o sa intru pe server , o sa intru mereu highlander 1 !,pana cand o sa spuna Luci sau oameni mari din comunitate ca nu am voie !
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

22 Mar 2017, 23:17

Si mie Teacher mi-a spus sa ii scriu cu CAPS LOCK , sa imi dea adminul inapoi !! Aici vezi prentetii !!, si nu am facut reclamatie :)))
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

23 Mar 2017, 01:04

Remusel wrote::ymsmug: De acuma cand o sa intru pe server , o sa intru mereu highlander 1 !,pana cand o sa spuna Luci sau oameni mari din comunitate ca nu am voie !
Abuzeaza de highlander si vei primi downgrade sau remove. Highlanderul se foloseste in situatii 'speciale' atunci cand un admin este suspect sau chiar foloseste cod.
Image
© 2004-2017
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

23 Mar 2017, 03:20

Ai pus tu conditia asta ?
Sa imi arati articolul care arata asta !
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

23 Mar 2017, 06:42

Dupa cate observ, topicul meu nu a fost citit cu atentie si nu e nevoie sa ma mai repet in ceea ce priveste modul de a folosi comenzile HL. Faptul ca esti incompetent si dai dovada de imbecibilitate, asta e total problema ta.
Remusel wrote:pana cand o sa spuna Luci sau oameni mari din comunitate ca nu am voie !
Chiar asa, Luci... Cum ramane? Cat de mult trebuie sa suportam prostia acestui om?
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
User avatar
Ru$h
New Member
New Member
Posts: 39
Joined: 23 Feb 2011, 20:42

23 Mar 2017, 08:13

Azi i-am dat ban 2 ore pentru ca a pus hl 1 si trebuia sa fac demo unui codat si dupa ce au inceput sa planga playerii de asta, a dat si el demo(sincer nu am vazut asta, dar poate are dreptate) si daca nu ii ziceam ca trebuie sa dau un hack codatului, tot fara acces ma lasa pentru ca asa avea el chef. Banul de 120 minute a fost dat pe motivul de abuz de acces. Se poate sa il degradati, sau o sa continuam asa?
Locked