Reclamatie admin Remusel

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

03 Feb 2017, 17:31

Nume reclamant : ce sa dau ?
Nume admin reclamat : Remusel
Motivul reclamatiei : mi-a dat ban 30 minute
Demo : Image => click dr => deschide imaginea intr-o fila noua
De ce sa ma scoata de pe server ?
Pe ce motiv ?
Daca sunt probleme de comunicare ce pretentii are el de la playeri sa stie ce e in capul lui ? Sau daca playerul are o problema de intelegere a mesajului el nu sta la discutii ?? scoate playerul de pe server ?? El nu stie ca este de datoria lui ca admin sa asigure canale de comunicare cu playerul innainte de a lua masuri restrictive asupra playerului.
In ziua de azi adminul nu se mai oboseste cu supravegheatul playerilor (innafara de faptul ca nu se pricepe la asta), este unu care i se pare lui ca e mai rasarit, imediat cere scan. Nu conteaza ca deranjeaza playerul, el sta la joc, joaca si playerul trebuie sa fie la cheremul lui.
Nu ma intereseaza nivelul lui [Remusel] de echipare la mansarda, cand cere unui player sa dea scan trebuie sa fie pregatit sa dea toate detaliile si explicatiile necesare pe intelesul tuturor.
Unde mai pui ca acelasi admin in dorinta de a-si arata superioritatea in fata altor admini, fie ei si vechi in comunitate, intra pe server si pune highlanderul pentru ai lasa pe ceilalti admini cu slot.
Rog adminul Remusel sa specifice articolul din regulament in baza caruia eu am primit ban 30 de minute.
Image aici este scanul.
Trebuie sa stii sa-l ceri, nu e deajuns ca-l ceri pe muteste prin semne sau sa incerci sa mi-l ceri prin puterea mintii. Doteaza-te cu link de download, un limbaj adecvat care sa evidentieze ceea ce vrei de la player si muulta rabdare daca nu ai timp sa te uiti pe player.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Robertutzu
New Member
New Member
Posts: 25
Joined: 05 Jul 2016, 18:59

04 Feb 2017, 09:23

Warn eu nu sunt de acord ca remusel sa aiba highlander sunt sigur ca daca intru pe server si ma vede imi da slot pentru ca a pierdut adminul din cauza mea....
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

04 Feb 2017, 11:02

Nu pot sa ma gandesc sa-i fie limitate actiunile unui admin in ideea ca poate face rau pe viitor, insa cu siguranta accesul poate fi micsorat in urma nerespectarii regulamentului.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

04 Feb 2017, 12:18

Remusel,nu e prima data cand aud de numele tau,si asta la un mod negativ.
Pana una alta ,te rog sa iti exprimi motivarea ta aici, in privinta banului si a celorlalte spuse mai sus de mr teacher. Adminul tau HIGHLANDER este suspendat pana la interventia ta! Adminii sunt obligati sa frecventeze.....stii regula asta,nu?

PS:Remusel,adminul highlander ,nu insemna ca esti zeu de neatins.Se poate sterge foarte usor din baza de date,exact ca acest suspend!
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

04 Feb 2017, 15:20

Robertutzu wrote:Warn eu nu sunt de acord ca remusel sa aiba highlander sunt sigur ca daca intru pe server si ma vede imi da slot pentru ca a pierdut adminul din cauza mea....

Edit DanuTz : Comanda 'Highlander' se aplica doar atunci cand suspectezi un admin Codat si trebuie sa i faci Demo.
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

04 Feb 2017, 15:31

Da ti-am spus de 3 ori sa imi dai wg ! Ce iti mai place si tie !!!! probleme de comunicare !!!aham , am inteles ! si ti-am mai spus de cateva ori sa dai retry pentru a putea scrie in chat !! eu cel putin asta fac si chiar functioneaza !!! minunea de le G ! NU ??? TOTI sunteti drepti ! Mai lasa ! SI nu vroiai sa vin eu la tine acasa sa iti descarc wg si sa dau scan ?? prea multe asteptari !! Ti-am dat ban 30 min pentru neprezentare !, timp in care sa urci wg pe forum ! si oricum ti-am dat si unban !
PS . ACEST HIGHLANDER , Cand l-am luat am intrebat pe persoana in cauza , cum se poate folosi ! !!!!!IL POT FOLOSI ORICAND ! si chiar nu conteaza ca x y tipa !!!! Mai usor cu voi corectilor ! ca si voi ati gresit de n ori !!!!!!
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

04 Feb 2017, 17:20

In cazul in care adminul cere verificare cel care este acuzat de cod este obligat sa prezinte toate dovezile cerute de adminul in cauza (poze, demo , link de la program de scanare).
Regulamentul jucatorilor nr.11 Am cerut de 3 ori !! TOT eu sunt vinovat??
Last edited by Remusel on 04 Feb 2017, 20:42, edited 1 time in total.
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

04 Feb 2017, 18:57

Am repus adminul lui Remusel din urmatoarele considerente:

1.Nu s a putut "comunica" nici din partea lui Teachear nici din partea lui Remusel datorita plughinului de anti-spam pe care l am oprit datorita bug urilor.

2 Adminul Highlander se poate folosi oricand nu este stipulat in regulament o limita ce indica asta.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

05 Feb 2017, 10:09

Remusel wrote:Da ti-am spus de 3 ori sa imi dai wg !
De 2 ori.
Ce e ala "wg" ? Daca ai avea resedinta de domiciliu in Polonia cum ar trebui sa-ti spun sa te duci acasa ?? "Dute in ??"
Remusel wrote: probleme de comunicare !!!aham , am inteles ! si ti-am mai spus de cateva ori sa dai retry pentru a putea scrie in chat !!!!!!!!
Raspunsul ti-l reamintesti daca vizionezi demo.
Remusel wrote:In cazul in care adminul cere verificare cel care este acuzat de cod este obligat sa prezinte toate dovezile cerute de adminul in cauza (poze, demo , link de la program de scanare).
Regulamentul jucatorilor nr.11
Cand mai vrei de la un player ceva fii sigur ca esti pregatit cu tot ce trebuie. In primul post al reclamatiei gasesti indrumarea necesara in cazul in care vrei sa ceri scan wargods.
Remusel wrote:SI nu vroiai sa vin eu la tine acasa sa iti descarc wg si sa dau scan ?? prea multe asteptari !!
Pai daca nu te poti intelege cu playerul iar menirea ta de admin Highlander este ca a unui admin Mic si anume sa ceri scan, ca atat e nivelul, dau tot ce trebuie pentru a avea o comunicare, chiar daca asta inseamna sa stam fata in fata.
Remusel wrote:Ti-am dat ban 30 min pentru neprezentare !

Din motivarea banului in consola reiese altceva.
Remusel wrote:oricum ti-am dat si unban !
Pentru ? De ce ?
Remusel wrote:PS . ACEST HIGHLANDER , Cand l-am luat am intrebat pe persoana in cauza , cum se poate folosi !
Te referi cumva la comanda care activeaza Highlanderul ?
Nu cred ca ti-a dat comanda ca atunci cand ai intrat prima data pe server cu accesul de Highlander nu o stiai.
Remusel wrote:IL POT FOLOSI ORICAND ! si chiar nu conteaza ca x y tipa !
Oricand are un altfel de inteles pentru tine.
Oricand este nevoie si nu oricand ai tu chef sa-ti etalezi talentele egoului personal care apropo e penalizat de regulament.
Remusel wrote:Mai usor cu voi corectilor ! ca si voi ati gresit de n ori !!!!!!
Toti adminii au cate cel putin un warn :)) chiar si eu si fh dar asta nu ne impiedica sa ne facem datoria in sipritul si litera Regulamentului.


Considera-te norocos ca nimic din ce ai facut pe server sau pe forum nu a fost penalizat, nu pentru ca nu ai gresit.
Sper ca ai invatat ceva din asta.


Ca sa termin cu comentariul la domnul Remusel, lasati deoparte vanatoarea dupa Waller. Waller are nick cu parola si voi umblati dupa el :)) Sefii il lasa dar noi astea mititeii il vanam si poate poate mai iese de un hack,ban slay sau kick ca ne place sa fim admini.
Incurajez playerii sa faca reclamatie pentru orice fel de abuz cu conditia sa nu aibe nickul Mr.Waller sau feS.
Daca Waller intra pe server joaca fara cod si nu are un limbaj care sa deranjeze, pentru mine are aceleasi drepturi ca oricare alt player de pe server.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Remusel
New Member
New Member
Posts: 18
Joined: 18 Aug 2014, 20:54

05 Feb 2017, 19:37

Ai sarit 15 garduri !!! De unde si pana unde ”Vanatoare dupa WalleR” nu are loc in reclamatie de ma sus !Nu e vorba de nici un Waller !! E vorba ca te simti un pic pus la pamanant !! mi-ai facut o reclamatie din care nu reiese ca as fi gresit cu ceva !! NU am nici o legatura cu ce se intampla cu acest waller !!!
Vrei tu sa pari dur !!!
Prima data am facut o greseala ,care a fost urmata de conscinte(remove)
Adminul Highlander se poate folosi oricand nu este stipulat in regulament o limita ce indica asta.

PS , Wg-WARGODS ,cred ca stii asta !! !!! ””In ziua de azi adminul nu se mai oboseste cu supravegheatul playerilor (innafara de faptul ca nu se pricepe la asta)””” Recunosti ??
Locked