Reclamatie admin Hermes

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
SuicideSquad
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: 17 Sep 2016, 17:26

17 Sep 2016, 17:40

Nume reclamant:weed
Numele adminului reclamat:Hermes alias waller
Motiv:E inacceptabil ca un jucator ca si waller sa primeasca admin,pe data de 12-09-2016 jucam pe serverul kaka si l-am luat cu lama pe respectivul admin.El s-a enervat la culme si mi-a dat blind urmat de kick si un gag de 1141 minute.Azi in jurul orei 17 adminul waller ameninta jucatorii sa faca rush ori au toti slay deci concluzia e ca daca nimeresti sa joci cu waller pe server atunci nu ai voie sa-l omori ca primesti slay/kick/gag sau ban.As vrea sa rezolvati cumva imi place serverul si as vrea sa joc in continuare.
Dovezi:Erau mai multi pe server nu doar eu
Ip:(doar in cazul in care nu ai ip dinamic)
PS:Redhood astept sustinerea ta :D
User avatar
Vijelie
New Member
New Member
Posts: 27
Joined: 27 Aug 2016, 06:54

17 Sep 2016, 22:52

1.mane ti-am dat gag pt jigniri pacat ca n-am screen 2.Nu am amenintat am zis doar cine nu face rush cu bmb are slay si gag ti-am dat pentru limbaj(se poate verifica hlstats) 3. tiam dat blind pentru limbaj apoi gag cand am vazut ca nu te opresti din jigniri 4. nu functioneaza treaba cu martorii print daca ai fi avut 5 ai grija la limbaj man ca deasta ti-am dat gag si slay doar pt camp iti dadeam da nu tin minte sa iti fi dat 6 nu minti ca nu m-ai luat tu cu lama tu jigneai pentru ca tu credeai ca joc cu cod si tiam dat blind apoi gag 7. nu te baza pe admini ca ei nu au fost de fata si nu stiu cum injurai
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

18 Sep 2016, 10:40

1. Ban: "Hermes<11406><STEAM_0:0:2011481253><>" ban and kick "SmoKe[X]<11401><STEAM_0:0:1190491653><>" (minutes "99999") (reason "aim").
2. Ban: "Hermes<4663><STEAM_0:0:2011481253><>" ban and kick "Abbott<4666><STEAM_0:1:973392979><>" (minutes "speed") (reason "999999").

Presupun ca ai facut demo nu?
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

18 Sep 2016, 10:42

Spre curiozitatea mea, am verificat putin conversatiile din hlstatsx si m.a lasat oarecum "rece".
Intr.adevar, amandoi aici aveti cate o vina si am sa vin cu argumentele:
1. Nu conteaza daca nea perete si.a luat adminel, trebuie sa demonstram ca avem acel bun simt indiferent ca prezentam o oarecare antipatie / simpatie ( desi nu cred ) pentru waller.
2. Daca avem o oarecare suspiciune legat de modul cum joaca un admin, ori iesim de pe server si ne odihnim nervii, ori chemam un alt admin care e capabil sa.l verifice pe respectivul.
3. Sa nu crezi ca scapi si tu waller.
* gag.ul se foloseste numai pentru playerii care folosesc fel si fel de perle, sau in cazuri ceva mai problematice --> slay/kick/ban/hack..nicidecum blind ( ca ai tu pasarici pe creieri si te crezi mare admin de la Pocreaca, e o problema..grava chiar )
* tot in hlstatsx am mai observat ca si tu stai prost cu nervii " rasa ta ", " ca ti fu ", " ratatule " . Ca si admin, trebuie sa fii un model pentru oamenii care joaca pe serverele comunitatii g1. Fie ca ramai cu nick.ul de admin, fie cu altul, nu inseamna ca poti fi liber in a te exprima porcos , ca la tara ( poate vrei sa.ti dau si o sapa, ce zici ).
Nici mie nu.mi prea convine ideea ca nea perete are admin.. nu e ca si cum nu am mai avut genul asta de oameni in comunitate.
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
User avatar
SuicideSquad
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: 17 Sep 2016, 17:26

18 Sep 2016, 10:52

Recunosc ca am exagerat si eu dar el ca admin e o rusine pentru comunitate.Nu pot juca linistit pe server ca un"cioban" obosit are chef sa dea gag si kick cum i se "scoala".Parerea mea ca nu isi are locul in comunitate.
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

18 Sep 2016, 13:46

Aoloo..
Deja avem surprize??
Cum de a luat acest player care mai acum 2 saptamani juca cu COD pe serverele noastre???
Lucian spuneai tu ceva "
Lucian wrote:Nu stiam ca Hermes e Waller, pentru ca nu e client G3.
Oricum cred ca e o decizie buna in sensul ca acum e obligat de regulament sa joace corect , sa nu injure sau sa se urce pe harta.
Nu are imunitate apropo de functiile de admin , dar nici nu vreau sa vad ca v ati pus pe capul lui aiurea.
Are dreptul sa aiba o sansa ...si cine stie poate e mai bun ca admin decat ca jucator ....cine stie ?
"..
L-a respectat acum si nu stiu??? Gag si blind apoi ban??
Sper sa fie sanctionat drastic..
Sunt total contra ca acest incompetent sa primeasca admin intr-o comunitate asa dezvoltata...
Astept si parerea celorlalti admini/playeri/moderatori/detinatori
Eu propun remove
User avatar
Vijelie
New Member
New Member
Posts: 27
Joined: 27 Aug 2016, 06:54

18 Sep 2016, 15:36

1 danut am uitat sa fac demo recunosc am gresit imi merit warn dar la aia de m-ai sus care le-am dat ban aveau cod pe viitor voi face demo 2 reson te rog frumos nu te baga ca dumneata nu stii ce limbaj si tupeu avea weed de ma determinat sa ii dau blind si gag ban i-am dat pentru ca nu se oprea din jignit(exista hlstats)
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

18 Sep 2016, 17:04

Taci ma din gura. Da chiar vrei sa pun hlstatx-urile de la nick-urile tale fantoma, cum vorbesti pe server ? Pe nick-ul Hermes da, nu ai zis nici pâs, da chiar vrei sa pun nick-urile aici, cum vorbesti de cand ai luat admin pe alte nume ? Ia vezi , nu mai juca in rolul de victima ca-ti zboara si contul acesta de pe forum.

- Lucifer
- G1.ro player [999]
- libelula
- deliric
- Waller Wow (pe sv KAKA)

Ca admin , iti trebuie toate comenzile la care ai acces pentru a opri un jucator sa nu mai vorbeasca vulgar ? Daca aveai acces la hack, pariu ca lua din prima.
Ai tupeu mare sa le zici altora sa vorbeasca frumos de pe un nume fantoma, sa aibe grija la limbaj, si tu vorbesti de pe fake nick-uri cu morti, cu p**e, despre mame.


Edit: Ma taci cu weed, stiu cum a vorbit el. El e simplu jucator, tu esti ADMIN. Si invata sa dai edit la post, pentru ca n-am chef sa se lungeasca discutia pe nu stiu cate pagini, si dai drumul de aici cu afirmatia de "domnule" , cand tu te duci pe alte servere si le spui la jucatori in caz ca ma vad, ca-mi urezi "numai de bine".

Edit2: In reclamatia aceasta tu ai facut abuz. Dintr-un simplu gag se termina cu limbajul lui weed. Dar ai preferat sa te incordezi, acum ca ai admin nu ? Dintr-un pampalau care erai inainte si izgonit de pe servere, acum crezi ca ai autoritate asupra celor care vorbesc urat pe server ? Exemplul pe care-l dai tu ca admin, se vede in nick-urile tale fantoma. Bineinteles si in urma acestui limbaj, si crezand ca lumea e proasta si nu-si va da seama ca esti tu, tot tu vei pierde. Un singur om din comunitatea aceasta a precizat ca ar fi posibil sa te schimbi pentru ca trebuie sa fii un exemplu fata de ceilalti jucatori, si acela este Lucian.
Poftim si raspunsul Lucian.
Image
© 2004-2017
User avatar
Vijelie
New Member
New Member
Posts: 27
Joined: 27 Aug 2016, 06:54

18 Sep 2016, 17:06

1 domnule fh nickurile libelula si deliric nus ale mele in rest celelalte da 2 daca aveam acces la hack nui dadeam hack ci doar gag ban uitate hlstats la limbaju lui weed 3 da man am gresit ai dreptate dar ai sa vezi ca ma schimb o sa fiu un admin capabil
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

18 Sep 2016, 20:37

2016-09-17 18:10:55 AMXX (admincmd) Ban: "Hermes<17641><STEAM_0:0:2011481253><>" ban and kick "weed<17643><STEAM_0:0:1215201027><>" (minutes "10") (reason "limbaj"). TITI.G1.RO -- Mod: Fun de_inferno_2x2

Daca ar fi un personaj cu acest limbaj cum ati reactiona?

Image

Image
Lasand prejudecatile si ipocriziile deoparte :

Daca eram pe server si mi te adresai asa cum ai facut o mai sus iti dadeam hack direct pentru limbajul malitios la adresa mea si pun pariu ca nu veneai asa cu "pieptul dezvelit" pe forum sa ma reclami ca ti am dat gag blind si kick si in cele din urma ban 10 min ??
Dar cand e vorba de Hermes pe care din cate vad il uraste toata lumea ai zis ...de ce sa nu i fac o reclamatie sa ma pun bine cu baietii ??
Il intreb pe fh si reason cum ar fi rectionat la injuriile de mai sus apropo de weed ?

In ceea ce priveste amx_demo ...Hermes data viitoare daca te mai prind ca nu faci demo inainte de a da ban ai 7 zile warn...astazi nu am de ce sa ti dau warn pe acest motiv deoarece nu asta este scopul reclamatiei de mai sus.
SFAT IMPORTANT :
Nu mai fa reguli gen camp , rush , nu mai dati lama la afk, faceti lame cu mine, nu mai scana pe toata lumea cu wcd scan decat pe CEI MAI SUSPECTI si nu pe cei care devin lideri, pentru ca data viitoare vei fi aspru sanctionat.
Limbajul pe care l ai folosit pe nick ul Hermes este ok si in limitele "legale" , incearca totusi sa te potolesti si pe celelalte nick uri , ca sa nu mai avem aceste discutii pe forum.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Post Reply