RECLAMATIE ADMIN FARAMILA

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
ioc
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 30 May 2016, 14:47

02 Jun 2016, 17:03

Eram extraordinar de curios sa fac aceste scanari .. si din cate am observat esti suspect de cod chiar daca ai si 178 de linii , si 45 ... am pus niste cfg-uri aleatorii si uitati ce a iesit :)))))).
Aici ai dreptate .. comunitatea s-a dus de rapa pentru ca sunt niste admini "incompetenti" de 15-16 ani care fac abuz de admin si isi bat p. de playeri .. de cand cunosc aceste servere G1 , pe toti operatorii care lucreaza in G niciodata numarul playerilor care s-au inregistrat fiind online pe serverele G1 nu a fost mai mare de 7-8 persoane .. Rar mai vezi pe Titi deoarece se face LAN la sala , dar in rest toate sunt goale ...
De ce ? admini "incompetenti" care au luat adminul cu bani si au varsta maxima de 15-16 ani si moderatorii care nu au timp sa se imparta intre server si forum .
Acest program oricum este total eronat :) .
User avatar
Cristina
New Member
New Member
Posts: 15
Joined: 30 Dec 2015, 19:21

02 Jun 2016, 17:23

cum adica sa dus de rapa Comunitatea?
@Vlad Vega ..daca ar fi sa verific toate hack-urile date de tine 50% sunt date eronate..

eu nu va Inteleg
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

02 Jun 2016, 17:59

50% date eronat? Ce te face sa fii asa de sigură?
Nu sunt admin de ieri, de azi în aceasta comunitate, poate am greșit și eu, nu spun nu, dar de obicei sunt foarte sigur de hack-urile pe care le dau, drept pentru care nu am primit niciodată un warn pentru asta, deși am avut destule reclamații. (a fost un warn mai demult, dar ala nu-l pun ca a fost dat eronat)
Nu-ți fă idei preconcepute vizavi de persoana mea, nu ma cunoști și nici nu știi măcar dacă ai dreptate sau te înșeli. Dacă ți-ai făcut astfel de idei din cauza unor ieșiri de ale mele aici pe forum, fără sa știi absolut nimic despre ce fel de persoana sunt eu în realitate, nu vreau să te jignesc, dar lași de dorit... și asta îmi dovedește ce fel de persoană ești tu în realitate. Eu dacă nu citesc o carte, nu o citesc pentru ca nu am chef, nu pentru că are coperta urâtă sau șifonată (sper ca s-a înțeles aluzia mea).
Pot sa mai adaug ceva?
Eu nu ma consider un admin extraordinar, dar după cum mi s-a mai spus, sunt unul dintre adminii buni ai comunității.
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
ioc
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 30 May 2016, 14:47

02 Jun 2016, 18:54

De ce va abateti de la subiect?
Ma intereseaza reclamatia mea .. de ce dintre atatea scanuri facute http://www.girlshare.ro/3489395923.2 ... acele 2 cfg-uri pe le-am incercuit am intre 45-178 de linii iar adminul "FaraMila" a spus ca : "iar un cfg peste 700 de linii este cod, si se pedepseste prin hack " iar eu am sub limita maxima si tot suspect de cod sunt . Care este raspunsul pana la urma ?
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

02 Jun 2016, 19:58

In cazul de fata ma axez strict pe aceasta reclamatie.
Si ca sa facem lumina apropo de cfg uri ....daca scanam un player , apoi dupa scanare ne zice ca acel cfg este suspicious dam click acolo unde scrie "cfg" si daca apare asta :
http://www.wargods.ro/wcd/cfg.php?id=216493 inseamna ca acel cfg nu este cod, este doar un cfg cu mai multe linii.(SedaN.cfg (total lines: 900) -> Suspicious)
Daca in dreptul cfg ului scrie "cheat" si mai are si un .dll pe langa inseamana ca este cod.
Concluzie finala in cazul de fata omul a avut doar un cfg cu mai multe linii si nu neaparat cod.
Sfatul nostru este ca pe viitor sa nu mai folosesti acel cfg .
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

02 Jun 2016, 21:26

Multe,multe incurcaturi cu programul asta aiurit.Daca faci scan si dai peste un admin mai zuriliu,care nu stie cate 1000000 de diagonale tre sa ai in programul asta ca sa fii curat,te arde si cu scan curat...Asa ca parerea mea...o parte mare din vina golirii serverelor o are si programul asta,adminii slabi care fac scan si cum s a vazut in cazul de fata a dat si hack eronat...si tot asa...
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

02 Jun 2016, 21:47

Eu nu inteleg,acea poza pe care a postato Danutz cu leis nu e de la scanul respectivului? eu asa am inteles de aia am argumentat ce am argumentat;) ....Cat despre linii si despre cfg suspicios se stia care e povestea cu ele.
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
ioc
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 30 May 2016, 14:47

02 Jun 2016, 22:03

Lucian wrote:In cazul de fata ma axez strict pe aceasta reclamatie.
Si ca sa facem lumina apropo de cfg uri ....daca scanam un player , apoi dupa scanare ne zice ca acel cfg este suspicious dam click acolo unde scrie "cfg" si daca apare asta :
http://www.wargods.ro/wcd/cfg.php?id=216493 inseamna ca acel cfg nu este cod, este doar un cfg cu mai multe linii.(SedaN.cfg (total lines: 900) -> Suspicious)
Daca in dreptul cfg ului scrie "cheat" si mai are si un .dll pe langa inseamana ca este cod.
Concluzie finala in cazul de fata omul a avut doar un cfg cu mai multe linii si nu neaparat cod.
Sfatul nostru este ca pe viitor sa nu mai folosesti acel cfg .
Multumesc Luci pentru acest raspuns . Din cate vad .. multe servere folosesc acest scan si mie mi se pare o prostie deoarece multi fac aceeasi greseala ca acesti admini . Dupa cum am mai spus : "cum era pe vremuri... cand faceai ss cuiva si avea data,ora diferita de a ta (in SS) sau la Proprietes , destroy direct .. fara nici un fel de discutie" .. eh asa se intampla si cu acest program .
Pana la urma primesc unban si nu mai iau exterminate .. chiar daca as avea 50-100 de linii sau chiar 88889..? Pentru ca ati obsv. si voi .... esti "suspect" si la 40 de linii dar si la 200 .
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

03 Jun 2016, 10:49

dar la reclamatia asta de ce nu raspunzi? ai fost prins cu cod : viewtopic.php?f=29&t=6664

de ce folosesti 2 conturi pe forum?
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
Locked