ESTE ADMIS ASA CEVA?! *cer seriozitate*

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
NiK[o]
New Member
New Member
Posts: 4
Joined: 02 Apr 2016, 16:38

24 Apr 2016, 14:50

Buna,nimic mai mult nu am de spus,astept parerile voastre,si in primul rand a persoanei in cauza.
Screenshot_1.png
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

24 Apr 2016, 16:46

Poi eu nu vad nimic aiurea...
Crezi ca waller e fh defapt? :))
Dacă te uiți atent, după fh apare și punct ;)
Asta arată că waller încearcă sa ducă copiii în eroare, asa cu te-a dus și pe tine!
L-am văzut de multe ori pe waller făcând schimbul asta de nick...
TC!
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

24 Apr 2016, 16:57

Si eu l-am vazut sub ochii mei cand intra nu doar cu nick-ul meu, ci si a altor admini. Waller, te invit sa mai intri 1 singura data cu numele acela. Abia astept.. de la limbaj la retry-uri dupa gag si schimbare de ip-uri, pana la nick-uri de admini, este prea mult. Chiar destul. Totul are o limita.
Image
© 2004-2017
User avatar
susp3kt
Junior Member
Junior Member
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2016, 20:18

25 Apr 2016, 14:38

ar trebuii banat de tot
fara drept de apel
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

26 Apr 2016, 20:50

ca sa fie banat de tot... trebuie banat toata clasa de Ip
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

27 Apr 2016, 15:57

Eu unul nu pot fi de acord cu sanctiuni la adresa unui player doar pe simplu motiv ca are un nick izbitor de asemanator cu al nu stiu carui player sau, doamne fereste, admin.
Nu trebuie sa uitam ca nickurile sunt o insiruire de semne grafice, iar un singur semn grafic +/- reprezinta un alt acces de player pe server.<==(RECTIFICARE)
Daca un player face o infractiune si nu este admin pe server se aplica dictonul "Hotul neprins negustor cinstit".
Bineinteles ca demo-urile pot fi aduse pe forum, acestea incriminand playerul, si atragand atentia adminilor asupra comportamentului acelui player, dar nu poate fi sanctionat decat daca pe server, in prezenta adminului, se constata folosirea lor.
Nu pot fi de acord cu sanctionarea unui player pentru ca alta data a facut nu stiu ce si a deranjat playerii sau un admin. Sanctionarea trebuie sa survina doar imediat infractiunii.
Inca odata sustin: Pe One.G1.Ro playerul Mr.Waller are un comportament in limitele bunului simt de cele mai multe ori un simplu gag rezolva situatia.
Last edited by Mr.Teacher on 27 Apr 2016, 19:24, edited 1 time in total.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

27 Apr 2016, 16:53

Eu unul am zis, zic și voi zice mereu...
NU DORESC CA NIMENI SA-MI FOLOSEASCĂ NUMELE!!!

chiar și o singură virgulita după sau înainte de nume. Dacă tu Teach, ești de acord cu asta "Be my guest!" Eu unul nu sunt de acord. Nu am văzut sau auzit ca waller sa fi folosit numele meu, dar dacă l-ar folosi, bine-nțeles ca as folosi câteva din comenzile mele.
Chestia asta ar trebui într-un fel interzisă. Mulți fac legătura dintre numele tău de admin cu numele "jegoșilor" care pun un punct după nume și nu mi se pare corect.
Părerea mea.
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

27 Apr 2016, 17:19

Mr.Teacher wrote:Inca odata sustin: Pe One.G1.Ro playerul Mr.Waller are un comportament in limitele bunului simt de cele mai multe ori un simplu gag rezolva situatia.
De acum bati campii prea mult, sincer. Frumos textul, dar inceteaza cu vrajeala.

Code: Select all

2016-04-23 12:58:32 	fmm lasa awp ratatu drq fmm. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	fy_snow
2016-04-25 10:42:20 	lasa arma aia butu drq. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	fy_snow
2016-04-25 10:44:26 	veniti fmm 1v1 nu 3 pe 1. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	fy_snow
2016-04-26 23:19:14 	bagamias pwla nashu cu walu tau. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	aim_headshot
2016-04-26 23:18:55 	bagamias pwla nashu cu wallu tau dai prin zid a? las cati dau eu tie. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	aim_headshot
2016-04-27 10:07:15 	fmm pandar. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	cs_assault
2016-04-27 12:02:06 	dupa cutie fmm lui. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	aim_map
2016-04-27 14:02:55 	fmm. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	fy_snow_deluxe
2016-04-27 14:04:11 	fmm. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	fy_snow_deluxe
2016-04-27 16:14:10 	e a meu nicku fmm. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	fy_snow
Daca cunosti de putin timp acest caz, te rog mai informeaza-te, inainte sa iti dai cuvantul fata de cineva. Mai sus este comportamentul lui "in limitele bunului simt", in decurs de aproximativ o saptamana pe ONE (doar pe ONE, daca ai pomenit de acest server.. sa intru si pe TITI ?). Precizez! ca am selectat doar randurile scrise la general pe server, nu si la adresa mea, de pe numele Mr.Waller. Mai sunt si pe numele Mr.Titi.
Gagul nu rezolva nimic la acest individ, dar prefera sa iti rada in fata, printr-un retry cu alt nick si a inceput. Nu doar odata, ci pana nu mai are idei de nick-uri fantoma. Banul, la fel, am obosit sa ii dau banuri peste banuri.


@Waller

Nu fii prea sigur pe tine.. "si gata".

Code: Select all

2016-04-26 23:10:08 	da numi pasa iau o pauza pe titi. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	aim_headshot
2016-04-26 23:10:13 	sa ma invat minter. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	aim_headshot
2016-04-26 23:10:22 	dupa o sa intru pe titi cu alt nick alt ip si gata. 	ONE.G1.RO -- Mod: Clasic 	aim_headshot
Mr.Teacher wrote:Eu unul nu pot fi de acord cu sanctiuni la adresa unui player doar pe simplu motiv ca are un nick izbitor de asemanator cu al nu stiu carui player sau, doamne fereste, admin.
Nu trebuie sa uitam ca nickurile sunt o insiruire de semne grafice, iar un singur semn grafic +/- reprezinta un alt acces pe server.
Am recitit mai bine postul tau pentru ca nu mi-a venit a crede prosteala de care dai dovada. Inseamna ca adminii au nume rezervat degeaba, daca unu intra cu nick-ul tau, urmat de (.) punct. Mr.Teacher. (frumos nu ?) .. Este un beneficiu egal cu 0. Nu mai bine se scoate din acces acest lucru si gata. Intra cine vrea cu numele tau; dar tu cand intri ai acces la comenzi, asta-i diferenta.. mai bine asa ? Ilumineaza-ne cu vorbele tale magice.
Sub ochii mei intra cu nick-ul meu si altele ale unor admini vechi, care intra des pe TITI, urmat de (.) punct, pentru ca ramasese in pana de idei dupa gag-uri.

Sunt curios, oare ceilalti admini de pe TITI/G1, v-ar conveni sa intre cineva cu numele vostru urmat de (.) punct ?
Image
© 2004-2017
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

27 Apr 2016, 19:20

Facem o telenovela si nu-mi place mai ales cand sunt facut prost in urma expunerii unei idei... pe care eu o sustin in continuare.
Eu am rezervat nickul Mr.Teacher SI ATAT.
ORICINE poate intra pe server si sa aibe nickul Mr.Teacher +/- alte semne grafice. Nu pot avea pretentii ca acel player sa schimbe nickul atata timp cat nu este indecent, nu jigneste alt player si nu face reclama.
La fel si voi aveti rezervat un anumit nick, adica acele semne grafice ce alcatuiesc nickul vostru SI ATAT.
Nu va fie cu suparare, dar daca-mi fac rezervare nick pe intreg alfabetu inseamna ca ar trebui sa nu mai intre nimieni, eventual sa va faceti nickuri din cifre ca eu am toata insiruirea de litere rezervata.
Pretentii de acest gen ar fi cazul sa le depasiti.
Bineinteles in momentul in care chiar si o parte din nick este flancata de cuvinte jignitoare atunci inteleg sa ai o atitudine ostila fata de acel player.
Ce bun e blindul cateodata.. chiar daca schimba nick tot blind are la reintrare.
Rog sa va abtineti de la categorisirea mea. Este parerea mea pe care o sustin. Nu sunteti de acord cu ea expunetiva ideile dumneavoastra tinand cont ca acel nick pe care-l detineti este rezervat in urma unui acces de admin, care nu poate sa-l acceseze nimeni daca nu comunicati parola.
Asta este ultimul meu post la acest topic.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Melina Vega
New Member
New Member
Posts: 14
Joined: 12 Sep 2014, 11:23

28 Apr 2016, 13:33

Sunt de acord cu Vlad. Mr.Waller daca nu ma insel a aparut dupa o luna sau doua cand tu Mr.Teacher i-ai facut o reclamatie lui Vlad. Faza cu Vega in nick, si ai dat fuguta pe forum si ai spus acelas lucru care il spui si acum "ORICINE poate intra pe server si sa aibe nickul Mr.Teacher +/- alte semne grafice". Vlad a fost sanctionat datorita reclamatiei, dar tu tot ai continuat sa ne intarati atat pe mine cat si pe alti admini si playeri. Azi ai jucat cu numele Mr.Waller. Esti cam prea copil... Mi se par penibile fazele astea. Chiar daca nu ai fi tu Mr.Waller in continuare cauti sa inarati admini. Pun pariu ca ai asteptat sa iau masuri cand am vazut cu ce nick joci ca apoi sa dai fuguta pe forum dinou... PATETIC. In legatura cu Mr.Waller trebuie facut ceva.
Image
Post Reply