reclamatie calas

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Post Reply
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

22 Feb 2016, 15:53

Nume reclamant :Zippo
Numele adminului reclamat :Calas
Motiv :a dat unban unui baiat degeaba
Dovezi :[img=http://www114.zippyshare.com/thumb/Y7FPBLoy/file.html][/img]
povestea pe scurt:Era un baitas care tot se suia pe mapa si l-am lastat o data de doua ori, de mai multe ori."Adminu" bine inteles ca nu il vedea cu toate ca se suia pe unde trecea el.. @-) @-) @-)
Asa ca m-am saturat si i-am dat un ban de 10 minute sa se potoleasca..Si adminu in cauza i-a dat unban pe motiv "asa a zis Lucian"
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

22 Feb 2016, 23:39

Cum se face dupa regulament? slay/kick/ban,nu?Poate jucatorul era nou pe server si nu stia de regula asta...L ai avertizat ca nu are voie, si e pasibil de actiunile de mai sus? Nu se vede poza in care respectivul spune "asa a zis Lucian".Te ai uitat la ip? poate era in Guri.
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

23 Feb 2016, 15:54

Stia pentru ca eu intrasem cu adminu fix cu 10-20 de minute inainte de incident...
Aici nu e vorba de suit pe harta e vorba de acel unban care l-a dat nenea Calas fara vreun argument concret
User avatar
Calas
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2014, 20:07

24 Feb 2016, 11:59

motivul unbanului este ca eram cu el in Guri...si din cate stiu eu se verifica IP.ul cand dai ban sa nu apartina de Geuri...
si nu ai respectat nici regulamentu slay/kick/ban
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

24 Feb 2016, 15:00

12 - Anularea comenzilor intre admini este interzisa (unban ungag cancelvote schimbarea unei harti care a fost votata de alt admin etc), exceptie facand doar adminii highlanderi.
- Sanctiune : Avertisment, la a 2-a abatere, pierderea accesului

-in primul rand nu luase ban permanent luase ban doar 10 minute
-in al doilea rand si ce daca era la G-uri?? Nu are voie sa ia ban??
A mai spus si Lucian ca avem voie sa le dam ban MAXIM 120 de minute.Acel player a mai luat slay de vreo 3-4 ori cu 20 de minute inainte sa intri tu fix de la mine pe tema asta..
Asa ca nu te da mare admin ca nu esti :ymtongue: :ymtongue:
User avatar
susp3kt
Junior Member
Junior Member
Posts: 59
Joined: 06 Feb 2016, 20:18

24 Feb 2016, 16:49

Daca esti in G-uri si gresesti iti asumi Greseala
nu este iminutate la greseli prin simplu fapt ca joci din G-uri
dar sa nu profitam de comenzi sh sa aplicam comenzi sa ne dam mari ca avem admine
asta e parerea mea din din cate am citit in regulament :ymsmug: :ymsmug:
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

24 Feb 2016, 20:02

Culpa lui Calas este in acest caz cu circumstante atenuante.
Intradevar conform regulamentului adminul a GRESIT, dar cer si din partea lui resoN. putina flexibilitate in ceea ce priveste jocul si aici nu ma refer la lasarea jucatorilor pe harta.....ci pedepsirea lor in alte feluri (slay/uberslap/KICK)....nu are rost sa ajungem la ban.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

25 Feb 2016, 15:35

Lucian baiatul respectiv a luat ban 10 minute, nu cred ca era asa o provocare mare + ca mai luase slay de la mine.
Acum intrebarea e, adminul in cauza ce sanctiune va avea??
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

25 Feb 2016, 23:32

Doar una verbala de data asta.Data viitoare o sa fie si cu pauza la admin.
Calas,mai citeste inca de 10 ori regulamentul ala.Data viitoare poti fi tot in Guri,ca oricum iei pauza la admin daca mai gresesti! Nu conteaza unde esti ,cu cine joci,regulamentul e facut pt a fi respectat!
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
Post Reply