Reclamatie Vlad Vega

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

User avatar
Pilos de la Vega
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: 20 Jul 2015, 13:29

20 Jul 2015, 14:31

Nume reclamant : Pilos de la Vega
Numele adminului reclamat : Vlad Vega
Motiv : nu a motivate banul
Dovezi :
Image

Rog adminul in cauza sa motiveze pe forum banul pe care eu l-am primit.

Mentionez ca asta este al 2-lea ban luat in 1 ora.
Sa spuna pe forum de ce da ban 30 minute si sa aduca dovezi care sa sustina actiunile sale.
User avatar
Melina Vega
New Member
New Member
Posts: 14
Joined: 12 Sep 2014, 11:23

20 Jul 2015, 14:51

Ai primit ban 30 de minute pt ca :
- jucai cu numele Pilos, apoi cand m-ai vazut pe mine si pe Vlad cu numele de Vega, ai schimbat numele in Pilos Vega.
- imediat cum ai schimbat numele, Vlad ti l-a schimbat, apoi ai jucat iar cu numele Pilos, si iar ai pus Pilos Vega, apoi dinou eu si Vlad te-am rugat sa schimbi numele, nu ai vrut, si ai primit ban 30 de minute de la Vlad.
- apoi ai intrat inapoi pe server cu numele Pilos de la Vega, iar ai fost rugat sa schimbi numele, nu l-ai schimbat si iar ai primit ban 30 de minute.
Acuma e clar?
Image
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

20 Jul 2015, 15:34

Eu sunt putin mai greu de cap... ca nu inteleg .... nu trebuie sa expuneti ce ati facut pe server.
De ce nu as avea voie cu numele Pilos de la Vega ??
De ce sa nu am voie cu "Vlad Vega1" sau "gabitu spaima lui fH" sau "Audrey1999" sau un alt nume de admin +/- o insiruire de semne grafice ?

Vrei ca insiruirea de semne grafice "V" "E" "G" "A" sa fie rezervata doar pentru tine si familia ta, in orice combinatie posibila cu alte semne grafice, eu cred ca trebuie sa platesti muulte accese de slot.

Atata timp cat restul insiruirilor grafice nu aduce un prejudiciu moral la adresa nickului de admin consider ca acel nick este OK din orice punct de vedere.

Noroc ca nu ai G1 in nick.. ca banai juma' de playeri care intra pe server.

Apropo ... Eu sunt Pilos de la Vega... Puteam sa o rezolv pe server
dar tebuie sa se inteleaga ca nickul este o insiruire de semne grafice ce poate fi accesata de oricine daca nu este o parola pe ea, si doar insiruirea de semne grafice este proprie adminului nu si parti ale insiruirii. Iar adminii melteni sa se ridice putin mental si sa nu mai aibe pretentii de genul asta indiferent de ceea ce reprezinta pentru ei acel nick sau acea parte din nick (in cazul de fata -- nume de familie)
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

20 Jul 2015, 20:24

Deci...
Eu l-am rugat sa schimbe numele din pilos vega, sa joace cum a jucat pana sa intru eu pe server.
Mi s-a parut o nesimtire, sa rogi pe cnv sa schimbe numele si sa nu vrea. I-am schimbat numele, si el a pus iar si iar si iar...
Mie unul nu-mi convine sa ma ia cnv la misto, folosind nick-uri asemanatoare, doar pt a-mi dovedi ca el e cineva.
Mie mi se pare un gest de taran prost crescut, punct.

Ce a zis, daca nu poate juca cu numele de pilos vega, sa puna pilos de la vega... putea sa puna nume de manelist pilos de la vegas si nu era nimic. Asta s-a vrut o usoara jignire asupra mea si a Melinei.
Am vazut ca nu am cu cine sa ma inteleg, si am dat un ban de 30 de minute, poate se invata sa respecte totusi faptul ca l-am rugat sa schimbe numele. Dupa 30 de minute, a intrat inapoi cu acelasi nume.... Om nesimtit!
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

20 Jul 2015, 20:40

Scurt si la obiect: Vlad ,ai gresit! Un warn verbal de data asta! Data viitoare trecem la zile!Nu vad un motiv real de a bana pe cineva,plus ca nu ai pus si motivul banului,care din cate stiu eu e obligatoriu ,ca si la hack!

In loc sa ti se para ceva amuzant,tu ai vazut ceva jignitor.

Pilos a la KLAPS,Pilos KLAPS.Mare branza ....
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

20 Jul 2015, 23:09

Chiar daca pui motiv la ban nu ii apare respectivului si motivul...depinde de comanda pe care o folosesti :D

@ Teacher esti campion la counturile de pe forum :))))


Hmm...oricum e cam ciudata situatia,Vlad orgoliu te-a batut tura asta si ai cam exagerat :D nickul ala sincer nici nu prea are o foarte mare asemanare cu al tau si nici nu e un nume sifdator,revoltator etc.deci puteai sa treci peste asta.

Eu de obicei in cazuri de astea ii las sa-si faca treaba,bine aici ma refer la tot felul de nickuri care le da prin cap la unii ExpEriEncE 1 2 etc.Daca mi se pare ca totusi un nick ce contine apropouri, sau cine stie ce insinuari impertinente la adresa mea atunci il chinui cu un amx_nick (Slap/Slay/Uberslap) pana se plictiseste si bineinteles daca mi se termina cheful si el deja o da in fasole il servesc cu un ban pe motivul /:)

.....BAFTA!!
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

21 Jul 2015, 13:19

Regulamentul forumului prevede niste sanctiuni pentru atacul la persoana.

Dar hai sa nu te categorisesc si eu... asta ar insemna sa ma cobor la nivelul tau... si daca eu sunt taran prost crescut.. coborandu-ma la tine...ce-ai fi ?

Nu e clar ?? nu citi posturile mele ???
Mr.Teacher wrote:
Atata timp cat restul insiruirilor grafice nu aduce un prejudiciu moral la adresa nickului de admin consider ca acel nick este OK din orice punct de vedere.
Ai folosit adminul in inters propriu intrucat regulamentul nu prevede nici o sanctiune la speta in cauza.
Daca era o denigrare adusa ORICARUI NICK DE PE SERVER atunci consider oportuna sanctionarea playerului recalcitrant.

CONCLUZIE.
Adminul trebuie sa aibe acelasi statut ca oricare player de pe server, singura diferenta fiind grija adminului fata de server si nu de interesul lui personal.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

22 Jul 2015, 22:14

Teacher, acum, la fel ca întotdeauna, ai dat dovadă de prostie.....
Nu cunosti nivelul meu, nici eu nu-l cunosc pe al tău. Țăran prost crescut înseamnă defapt un hurduban, fără logica, cu minte de copil, frustrat și fără o școală a vieții.
Tu, admin fiind, trebuia sa înțelegi frate, te-am rugat sa schimbi numele, pt ca nu-mi place da?
Iar tu, încercând sa-ți izolezi statutul de mare frustrat, ai schimbat înapoi numele în pilos vega... asta, pentru a ne dovedi încă odată ca ești rupt.... de realitate.
Tot ce am făcut eu, te-am rugat sa schimbi numele, iar tu, băiat simțit, respectând comunitatea și colegii admini, ai pus același nume, frumos nu?
klapsy, eu vad ca ai ceva cu mine, nu e nimic, e dreptul tău.... Eu zic totuși sa fii mai atent în timp ce citești un mesaj, sa fii atent la detalii, nu sa sari în apa fără sa te asiguri ca nu sunt crocodili.
Melina a explicat exact ce s-a întâmplat, dar tu, având ceva și cu ea, nici măcar nu ai fost atent, dându-i dreptate lui Mr.. și "cică" warn verbal, de data asta.... :))
Hai sa fim serioși frate...
Vrei sa ma "arzi", da-mi warn, nu warn verbal....
Motivul ban-ului este nick (adică nume) pe romana...
oricum, în ultimul timp, playerii au mai multa credibilitate decât adminii, chiar dacă au dreptate sau nu, asa ca degeaba vorbesc.....
Am partea mea de vina, dar și Mr.. are partea lui de vina....
În alta ordine de idei, îmi place ca numele nostru e fenomenal, Vega frate, deci te rog frumos, țăranii au xerox-ul la ei :))))
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
KLAPS
Site Admin
Site Admin
Posts: 458
Joined: 30 Apr 2011, 20:54

22 Jul 2015, 23:01

Draga Vega,iti scriu pe aceasta cale :nu am nimic cu tine.Nici personal ,nici pe plan...muncitoresc (sa zicem).Daca tu crezi asta,inseamna ca nu prea am cu cine discuta.Si da,taran prost ,e un cuvant jignitor in cazul asta.Nu cred ca ai tu dreptul sa cataloghezi persoanele de pe server.Chiar nu vreau sa intru in alte polemici,dar nu folosi adminul in scopuri care te ating pe tine la "outze",dar care nu tin de regulamentul serverelor.Sigur nu erai matol cand ai dat banul?
:)) Eu cred ca si acum esti matol.Ce zici tu acolo? Ca am citit mai bine postul. Ca am ceva si cu Melina? :))

De ce zici asta? Hai sa ti zic eu de ce credeti asta : pt ca am bagat o in seama prea mult in seama la inceputuri(sau poate ea s a simtit bagata in seama),iar cand ai bagat o tu mai mult in seama,ti am lasat onoarea.Copilasi dragalasi ,ce e cu voi?
Si ca sa nu fiu taran prost si sa inchid topicul ,pt ca o dam in offtopic,iti dau dreptul la replica ,dupa care inchide topicul.
We are the Music Makers-We are the Dreamers of Dreams! Asculta Radio Dreams http://radiodreams.g1.ro:3390/listen.pls
User avatar
Melina Vega
New Member
New Member
Posts: 14
Joined: 12 Sep 2014, 11:23

23 Jul 2015, 00:44

Klaps... ești penibil.
M-ai văzut tu vreodată în viata ta?
Știi ceva despre mine?
Nu.
Pai cum naiba i-ai lăsat onoarea lui Vlad, dacă eu ma cunosc cu el de 100 de ani :)), nu sufar de atentie stai linistit!
Te impleticesti și tu în cuvinte, încercând sa pari mai special... vad ca e al-2-lea reply pe care-l dai la acest topic, și tu nici măcar nu știi despre ce e vorba...
Esti patetic, ce legatura are topic-ul cu viata noastra personala, sau te simti incoltit si incerci sa ne improsti cu frustrarile tale.
După părerea mea, țăran prost crescut e ala ce nu înțelege. Vlad a vorbit frumos și l-a rugat sa schimbe numele, atât. Mr... a vrut sa fie la fel de măreț ca întotdeauna și s-a comportat ca un copil de 12 ani.
Acum înțelegi klaps, sau vrei sa folosesc paint?
Mr.Teacher intra cu nume de player si ii ia pe toti la misto apoi daca este sanctionat de un admin da fuguta pe forum si face reclamatie. Exact asta sa si intamplat. Klaps, tu nici nu sti ce se intampla pe servere... Mr, chestia asta se putea rezolva si pe server nu trebuia sa se ajunga pana aici. Nu e vorba de mandrie sau orgoliu e vorba de caracter exact ce ii lipseste lui Mr. si se pare ca si tie Klaps.
Image
Locked