Reclamatie Remus

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Locked
User avatar
Ronny
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: 29 Jan 2015, 16:53
Contact:

30 Jan 2015, 00:13

Nume reclamant :resoN.
Numele adminului reclamat :Remus
Motiv :A dat unban la un player...
Dovezi :www.girlshare.ro/34388941.4

Deci astazi un player a injurat operatori de la G si pe mine ,iar apoi s-a deconectat.Eu i-am dat ban iar "adminul"Remus i-a dat unban ca cica este din G-uri

Ps:Mi-am uitat parola la celalalt cont si de asta am facut reclamatie cu contul asta
Blood for mercy
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

31 Jan 2015, 00:37

Tu trebuia sa verifici mai intai daca are sau nu ip de G,iar daca era de G,trebuia sa-i dai ban 30 de minute :) .
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Ronny
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: 29 Jan 2015, 16:53
Contact:

31 Jan 2015, 01:57

Daca te-ai fi uiutate pe imagine ai fi vazut ca ip-ul nu este de G.Daca era de G ii dadeam 30 min...
Blood for mercy
User avatar
Devil
Junior Member
Junior Member
Posts: 53
Joined: 18 Nov 2014, 21:24

31 Jan 2015, 11:37

1.In punctu 12 al regulamentului facut pentru "TOTI" zice clar "este interzisa anularea comenzilor intre admini"
2.Din cate stiu eu acest frumusel baiat nu e la prima abatere deci de la mine ai un mare PRO REMOVE
3.resoN trebuia sa nui dai ban ca acel player urma sa intre dinou si il linisteai mai bine cu hack pentru adresarea limbajului indecent la adresa adminului
4.Cel mai important lucru care e si vi lam mai zis si vil mai repet odata mai terminatio ma cu astea ce joaca din salile G,doar nu ai sa stai sa te uiti cum el te face cu ou si cu otet sau isi baga p... in gura ta sau chiar in m... da nui facem nimica ca na doar e din G,eu va zic ca am patito chiar eu jucam pe kaka fara admin eram in sala G2 pe pc 15 chiar langa perete in colt si pe 26 era adminu ce mia dat hack pe baza ca aveam cod asa ca terminatio cu vrajelile astea de 2 bani ca daca e in G nui faceti nimica lasati sa va umple frigideru cu carne ca na trebuie sa te aprovizionezi deacuma ca doar vin iar sarbatorile ce faci de Paste
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

31 Jan 2015, 16:41

Remus nu are ban pe forum ?

Devil@ Ce-ai vrut sa zici la punctu 4 ?? ca nu am inteles .. Mai e pana la Paste... Terminalurile din G-uri sunt protejate de ban permanent/hack prin Regulament:
86.124.133.xxx
86.124.142.xxx
In rest playerii primesc acelasi tratament ca orice alt player de pe server. Speta ta e valoroasa din cel putin 2 motive, insa trebuia sa vii pe forum cu o reclamatie. Cei mai multi dintre noi invatam din greseli, cu conditia constientizarii greselii. Faceai un bine comunitatii facand cunoscuta patania ta. Sunt si multi playeri care joaca din G-uri cu cod.

resoN@
2015-01-30 00:41:49 laur e praf "talent de sa imi faci mie laba tu cu operatoorii din g"

Afirmatie singulara, altceva la adresa ta sau a altor persoane din partea lui "laur e praf" nu am gasit in HLstatsX.
Se pare ca ai o imaginatie bogata si instantanee din moment ce ego-ul personal a recurs la o maniera brutala in exercitarea puterii incredintata pe baza de cerere.
Demo aferent banului permanent i-ai facut ?
Un ban/hack dat pentru motive neintemeiate este un player pierdut, cel putin pana la o noua resetare a Blacklistului.

On Topic.
Chiar vreau sa vad motivatia lui Remus vizavi de incalcarea Regulamentului.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Ronny
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: 29 Jan 2015, 16:53
Contact:

31 Jan 2015, 19:04

@Teacher cum sa ii dau demo daca el s-a deconectat????
Blood for mercy
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

01 Feb 2015, 09:02

No hai satz egzplic com stea treaba.... dak ai timp.
Noi adminii suntem investiti in functia de admin pentru a gestiona sloturile serverelor.
Daca sloturile sunt goale atunci noi ca admini nu ne facem treaba cum trebuie si consider ca suntem direct raspunzatori de acest fapt.
Deci noi adminii trebuie sa cautam modalitati de abordare si solutionare a probemelor intr-o asa maniera incat playerii cel putin sa mai aibe sansa sa intre,asa, buni rai,mai rai de gura, DAR SA INTRE, ca penuria asta de playeri nu e cauzata numai de trendul in gamming ci de mai multi factori printre care si noi adminii cu deciziile noastre, ca e deajuns sa dai o cautare pe google si gasesti servere ce au un grad de ocupare a sloturilor foarte mare.
De multe ori in cazul unor playeri resetarea Blacklistului este tardiva, intrucat el(playerul) a luat deja decizia de a nu mai intra pe respectivul server, oferta de servere de CS fiind in continuare foarte mare comparativ cu doritotii de CS.
O noua abordare a comenzilor se impune, zic eu, cu masuri ce pedepsesc playerul dar fara a restrictiona accesul playerilor la server, intrucat nu ne prea permitem asta.
Scuze de eventualele greseli, e scris din prima fara editare.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

01 Feb 2015, 09:18

In cazul de fata se putea rezolva si cu comanda amx_gag...data viitoare sa tii minte.
Remus regulamentul spune:
12 - Anularea comenzilor intre admini este interzisa (unban ungag cancelvote schimbarea unei harti care a fost votata de alt admin etc), exceptie facand doar adminii highlanderi.

3 zile warn remus.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Locked