Refuz Scan

Moderators: Mr.Teacher, deko1, tIKaLosS

Post Reply
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

09 Dec 2016, 14:42

Nu inteleg de ce adminul stai.jos eludeaza scanul.
Acum o saptamana si ceva i-am cerut adminului stai.jos sa dea un scan, chiar daca juca din G.
A dat-o cotita ca nu stie cum sa dea scan, ca el joaca din G si nu are cod.
Explicat ce sa faca cum sa faca, dat link tot tot tot. Degeaba... nu am primit scan.
Acum 3-4 zile intra stai.jos tot din G, eram cu alt nick pe server, buzza fiind logat, si intra stai.jos pe server.
I-l rog pe buzza sa-l intrebe cate ore si-a luat la care primeste raspuns ca 5 ore.
Pun adminul si-l intreb pe stai.jos daca a invatat sa dea scan la care primesc aceeasi poveste ca si acu'o saptamana.
I-l invat ce si cum sa faca, i-i dau timp sa poata da scan. Degeaba. Finalul ? 5 ore ban.
Azi, dupa ce am luat ban de la Ghost, intru cu cs dproto si ce sa vezi... stai.jos pe server, nu mai juca din G.
I-i cer scan, pun adminul, cer iar scan pe canal care sigur sa fie vizibil, i-i dau 2 minute. Trec aproape 2 minute i-l mut spectator, il avertizez ca mai are 1 minut la care el iese.
Astazi nu a scris nimic in chat, nu a vrut sa vorbeasca cu mine.
Rog personalul din stafful superior sa aloce timp pentru trainnig-ul adminilor noi in aprofundarea cunoasterii procedurii de emitere a dovezilor oferite de ImagePentru a vedea informatia dati click dreapta => Deschide imaginea intr-o fila noua
L.E. Aveam si asta pregatita
Image
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

09 Dec 2016, 20:13

si eu la-m pus la scan. si tot la fel ca nu stie cum sa dea scan.... final a iesit de pe server

il Rog pe Lucian/Klaps[ sa ii scoata adminul sau suspend vre-o 2 saptamani ,lui 'Stai.jos'


pentru ca de fiecare data are scuza ca joaca din G" Sau ca nu stie cum sa dea scan.
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
gabitu
Junior Member
Junior Member
Posts: 107
Joined: 19 Jan 2015, 13:16

09 Dec 2016, 22:10

intru si eu un pic in aceasta poveste tot la fel am patit si eu scan ... dar acu o vre-o 3-4 sapatamani juca tot din g avea vre-o 10 mn din cand jucase si juca foarte prost ... dupa el se enerveaza si cica acuma gata joc de unde ca el se activase cu wall mam pus repede spec demo si ban (atunci nu avea admin)
eu zic un pro sa ramana fara admin
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

10 Dec 2016, 09:00

Nu zic ca ar avea vre-un cod.. insa ca admin sa nu stie procedura de dat scan ?
Ce pretentii sa aibe el de la playeri sa dea scan cand el nu stie cu ce se mananca scanul.
Cat priveste banul dat innainte de achizitionarea adminului, eu unu nu pot sa-l iau in considerare intruct oricine putea intra cu nickul stai.jos la momentul respectiv.

CA PROPUNERE DE VIITOR.
Cand mai vine cate o promotie :)) sugestia mea e sa dati adminul GRAAATTIIIS.
Cu conditia achizitionarii unui "Manual de utilizare cont admin", cu o perioada de scolarizare variabila, in functie de nivelul de acces.
In cazul in care se ia in considerare sugestia mea, rog ca TOATE orele de scolarizare sa aiba ca tema comanda amx_help, pentru ca in ultimile 2 minute de scolarizare sa se asigure transferul de informatii privitor la procedura de scanare si procedura de oferire de informatii de catre admin in vederea obtinerii datelor referitoare scanului dat de catre player.
Accesul la admin sa survina dupa o testare a cunostintelor acumulate in perioada de scolarizare.
In cazul in care dupa aceste scolarizari mai vin admini de genul stai.jos putem banui ca adminul e pasibil de "dare de mita" in vederea obtinerii de foloase necuvenite :))
Multa caterinca... dar si ceva solutii.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Robertutzu
New Member
New Member
Posts: 25
Joined: 05 Jul 2016, 18:59

11 Dec 2016, 14:10

Pro warn ar trebui sa nu mai aibe admin pana nu citeste regulamentul
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

12 Dec 2016, 00:05

Pro Warn
Image
© 2004-2017
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

12 Dec 2016, 22:05

Refuzul de scan ca admin...se pedepseste prin pierderea accesului...sau mai exact remove!!!

Deci Pro Remove....de atatea ori sa o dai ca nu stii a te scana si etc...asta face baloane aiurea....daca refuzi un scan inseamna ca ascunzi ceva.
....facand legatura si cu interventia lui gabitu imi intareste certitudinea....cat despre a nu pricepe cand cineva iti explica cum sa te scanezi...ar insemna sa fii usor retard sau chiar la cota maxima si in niciun caz apt de functia de admin....si eu am stat intr o zi pe asta....dar s a tirat repede de pe server atunci.


Ps: Salutare la participantii topicului :D !!


Lucian
Site Admin
Site Admin
Re: Propunere program scan si imbunatatire adminaj

17 Nov 2014, 21:35

Topic inutil :

11 - In cazul in care adminul cere verificare cel care este acuzat de cod este obligat sa prezinte toate dovezile cerute de adminul in cauza (poze, demo , link de la program de scanare).
- Sanctiune : Hack /ban /addban

Fiecare admin alege daca sa foloseasca programul sau nu.
Adminii suspectati de cod care refuza scanul vor avea remove.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

13 Dec 2016, 20:21

Sincer sa fiu , eu am fost scanat chiar de adminul stai.jos cand aveam alt nick si culmea e ca tocmai el nu da scan??
Cam ciudat..
Vreau sa vad si parerea lui fata de acest topic :)
Post Reply