Nush e aim?! sau Nush e Saf si el?!

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

31 Dec 2014, 13:51

Nume: NeWbrEeD* Vlad Vega
Admin reclamat: Nush e aim?!
Motiv: Anularea comenzilor facute de mn :@
Dovezi:
2014-12-31_00002.jpg
2014-12-31_00003.jpg
2014-12-31_00004.jpg
Da cn se crede si asta frate?
Se spune clar ca ai voie sa dai vote in functie de mapa curenta si de numarul jucatorilor nu?
Am dat vote la o mapa care mereu goleste serverul, mi-a dat cancel, am dat vote la o mapa prea mare pt 7 jucatori, mi-a dat cancel, l-am avertizat sa nu mai dea cancel vote, si cu toate astea, mi-a anulat inca odata votul....
Ce e asta?
aaaaa S-a trezit si el boier peste noapte?
La nervii care mi i-a facut, doresc sa fie sanctionat pt nesimtirea lui. :ymtongue:
dar, cum decideti..... ca sf de an sa fie doar atentionat??

O zi buna va doresc, si un sfarsit de an excelent :)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

31 Dec 2014, 17:30

Eu nu inteleg de ce de fiecare data cand se termina o harta trebuie sa dai alte doua harti la vote.
Eram in sala langa ei si vroiau sa joace respectivele harti de aceea adminul in speta ti a dat tie cancelvote....in cazul de fata a fost "puterea" majoritatii.
Sfat: Incearca sa lasi hartile sa curga una dupa alta ca sa nu fie degeaba totusi votarea de la finalul hartilor...poate nu la toata lumea le place hartile propuse de tine(gg_bikini nu am vazut sa goleasca serverul).
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

31 Dec 2014, 17:54

Nu Lucian, la gg_bikini nu se goleste serverul.
Eram 7 playeri pe gg_bikini si am considerat un vote cu 2 mape mai mici echitabil.
la gg_labirint_final se goleste serverul, eram 16 playeri si dupa aia labirint, am ramas doar 7 si cand a intrat gg_bikini eram 7 (dupa parerea mea prea putini....
Votul meu era fy_dust si gg_fy_ag world.....
Putea sa spuna ceva, nu sa dea cancel vote...
Eu dau vote doar daca mapa e prea mare sau prea mica in functie de numarul de jucatori..
Imi cer scuze daca am procedat gresit. :|

Cand a intrat gg_labirint_final, am dat un vote si el mi-a dat cancel, prin urmare, din 16 jucatori care eram, am ramas doar 7.
Imi cer scuze inca odata daca am gresit....
Putea sa zica totusi... lasa frate mapa asta ca imi place mie, si atunci lasam mapa sa joace el....
Au ramas 6 :(
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

31 Dec 2014, 19:39

Nu te am acuzat ca ai gresit cu ceva.
Am zis ca oamenii de pe server au si alte preferinte ...eu de ex daca joc prefer sa las hartile sa mearga de la sine ...si gg_labirint_final e ok daca stii sa o joci :).
Ideea de baza e ca multi admini de pe kaka fac asta altii chiar schimba "brutal" hartile dupa cum vor ei ceea ce nu mi se pare normal.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
manutza
New Member
New Member
Posts: 17
Joined: 17 Jun 2014, 20:07

01 Jan 2015, 07:03

Dupa parerea mea:
1: Majoritatea de pe server la finalul hartilor dau vot fara sa se uite, apasa acolo un numar repede sa scape de scrisurile respective cat mai repede iar in momentul cand se schimba harta ii auzi AOLOOO CE URATA E ASTA!!! am sa fac si un print in privinta asta.

2: E lipsa de respect intre colegi sa dai cancel vote si dak nu ma insel exista in regulament punctul in care se specifica ANULAREA COMENZILOR INTRE ADMINI ESTE INTERZISA EXCEPTIE FACAND ADMINI HIGHLANDERI. Chiar si asa cand am dat vote anumite harti iar un coleg admin m-ia specificat LASO FRATE CA IMI PLACE sau mai stiu eu ce, am dat cancel vote si am lasat respectiva harta sa mearga. Aici nu s-a vazut nimic. A fost ceva de genu: NUMAI DA VOT CA JUCAM CE VREAU EU, cea ce ma repet mi-se pare lipsa de respect.

3: In momentul cand se da vote jucatori au cele 2 optiuni, si anume hartile propuse de admin DAR au si a 3 varianta si anume CANCEL sau NIMIC iar de aici totul e simplu din punctul meu de vedere. Fie voteaza o harta fie nimic si asa ramane harta actuala.

4: Nu s-a facut niciodata si nici nu cred ca se va face o reclamatie in care sa existe aceasta problema si anume SCHIMBARE EXCESIVA DE HARTI. Vlad Vega are foarte mare dreptate cand spune ca se goleste serverul pe anumite harti si nu din cauza ca nu sunt frumoase ci doar din simplu fapt ca in momentul respectiv sunt putini playeri si nu toti stiu sa joace tactic. Multora le place la gramada sa traga acolo in continu. Spun lucru asta pentru ca am patit si eu de foarte multe ori iar in momentul cand ramaneam putini ma ofticam ca nu am dat un vot. Credetima uneori stau spec pe server facand aclceva prin casa doar pentru a le pune playerilor harti potrivite. Nu ma poate acuza nimeni ca pun harti care imi plac mie pentru ca eu dau vote si dupa ce se schimba harta eu pur si simplu nu joc.

Aceasta a fost parerea mea. Astept si alte pareri in aceasta privinta.


Nush e aim? putin mai mult respect ca totusi suntem colegi. Nu imi vine sa cred! Aici mai mult ne certam noi admini decat sa ne reclame jucatori cu anumite greseli, cea ce nu e o OK
Hai sa fim umpic mai uniti si sa comunicam umpic mai mult. Sa ne sfatuim cand vrem sa facem cate ceva. Nu sa ne masuram gradele pe server care cine ce harta pune.

Bafta!!!
Fiti cu minte, nu cuminti!!!
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

01 Jan 2015, 11:38

Parerea mea e ca (Adminul)Nush e aim?, Trebuie Sactionat

si app cum scrie si in Regulament
12 - Anularea comenzilor intre admini este interzisa (unban ungag cancelvote schimbarea unei harti care a fost votata de alt admin etc), exceptie facand doar adminii highlanderi.
- Sanctiune : Avertisment, la a 2-a abatere, pierderea accesului
Deci :P
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Nush e Aim!?
New Member
New Member
Posts: 5
Joined: 31 Dec 2014, 12:58
Contact:

01 Jan 2015, 19:15

Vlad vega , in primu rand am dat cancelvote am vazut cand castiga cineva mapa schimbai , am vazut 1 data de 2 ori dar a treia oara am dat cancel in primu rand mapa era si mica nu era sa zicem un de_dust2 :))
Last edited by Nush e Aim!? on 02 Jan 2015, 01:36, edited 2 times in total.
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

01 Jan 2015, 22:06

Concluzie finala:
1.Nush e aim?! citeste inca o data regulamentul si nu mai da cancelvote data viitoare...acum inchidem ochii ca eram langa voi si am vazut situatia.
2. NeWbrEeD* Vlad Vega incearca sa lasi hartile serverului si sa nu votezi chiar de fiecare data ...(ai votat si cand s a schimbat gg_bikini pe care o vroiau baietii din sala sa o joace).
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

01 Jan 2015, 22:27

ok Lucian.
Pe sv erau doar 2 de la sala. dar.... daca bikini e mapa de 3 vs 3...
Nu schimb mapele de fiecare data (dau vote doar daca mapa e prea mica sau prea mare in functie de numarul de playeri), dar nu o sa mai schimb deloc....
eu joc ZILNIC 2-3-4 ore pe kaka si stiu ce mape sunt bune si care nu... dar in fine. (o sa fac un topic maine despre asta)
Nush ce e aim!? mi-ai dat cancel vote de 3 ori, desi ai fost impotriva regulamenului.
In fine....

Keep
calm
and
watch me :)) :ymsmug:


TC?
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
Post Reply