Ce s-a mai întâmplat?

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Locked
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

30 May 2016, 09:09

De ce mi s-a scos adminul iar pe Kaka???Bănuiesc ca de la votul care l-am dat acum câteva minute...
Eram 3vs3 nu era normal un vot cu o mapa care sa adune lume, o mapa mai mică?
Plus ca pe server era și adminul manman care a fost de acord și el cu un vote. Plus ca mapa care a ieșit înainte sa schimb, a fost jucata cu câteva minute mai devreme....
Jucam 3vs3 pe ditamai mapa?
După ce am schimbat am jucat 6vs6...
PS uite acuma de exemplu, mai devreme a intrat mapa gg crossfire...și au rămas 2vs2, acuma e gg_fy_rapidfire și o sa vedeți ca în 5 minute kaka rămâne gol.
Nu mi se pare corect atâta timp cât și adminul manman a fost de acord inclilusiv alții...
Plus ca eu sunt intrat acuma pe sv și s-a schimbat în show... Am schimbat eu cumva?!
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
*The Viper*
New Member
New Member
Posts: 1
Joined: 30 May 2016, 11:51

30 May 2016, 12:00

Care altii ? Eram eu ,tu si manman
Si de unde 3vs3 ? Eram undeva pe la 5vs5 .
Ideea de baza este ca eu chiar vroiam sa joc acea harta iar tu nici macar nu ai dat un vote custom daca vrem sau nu sa schimbam, iar la tine acest lucru e o recidiva.
User avatar
Mara
New Member
New Member
Posts: 41
Joined: 13 Oct 2015, 23:49

30 May 2016, 12:44

Daca ati fost putini si s-o votat avand accordul celorlalti admini on,nu vad de ce sa ai suspendat adminul .La votul respectiv nu ai incalcat regulamentul si da sunt anumite harti care pur si simplu golesc serverul,deci da si cand sunt eu cu alti admini dam vot(normal cu accordul majoritatii),de cele mai multe ori si jucatorii cer schimbarea lor.Acu sper ca un factor de decizie sa te lamureasca ce s-o intamplat,daca ai gresit si cu ce sau daca pur si simplu au grestit altii.Eu zic ca se va remediat situatia curand.
Sun Tzu
"Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti"
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

30 May 2016, 13:07

Asa e Mara, mai era un admin pe server și am întrebat dacă sa schimb și el a zis da, una mai mica plus un alt jucător care a zis același lucru. Eram 3 la 3 și am căzut de comun acord cu celalalt admin on.
Acuma nu vad unde e greșeala... Mai mereu cer playerii alta mapa...
Da în legătură cu kaka trebuie făcut ceva în legătură cu voturile, chiar vorbeam și cu Danutz într-o zi despre chestia asta. Nu poți juca frate aceeași mapa de doua ori la rând, sau la diferențe de câteva minute..
La votul de la urmă de 5 mape ies numai mape aiurea, am și print: acum vreo doua zile o mapa a fost la vot de 3 ori la rand, și de 3 ori a ieșit mapa aia..Poi frate sa nu înnebunești de ciuda când trebuie sa joci aceeași mapa de 2-3 ori la rand în decurs de 30-40 de minute. O sa va arat mai multe printuri.
S-au băgat mai de curând vreo 30 de mape cred, și alea dc nu apar la vot? Ex: gg_dust.
Nu poți juca fy_iceworld3 în 6 playeri, nu? Nu trebuie dat un vote, ceva sa rămână playerii pe sv?
Jucam cu Danutz pe Kaka și a ieșit gardenworld, eram puțini și am dat vote cu "schimbam?" da nu și a ieșit failed...după 3 minute kaka mod gungame 0/24 nu e aiurea?eu zic sa va uitați în chat și sa vedeți cum și celalalt admin a fost de acord cu vote, dc sa fiu suspendat?
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
manman
New Member
New Member
Posts: 21
Joined: 24 Feb 2015, 14:58

30 May 2016, 14:02

eu cred ca e vreo eroare ceva, nu cred ca e de la vote hai sa fim seriosi.
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

30 May 2016, 15:45

Da, vorba ta, eram 2 vs 2 defapt...tu, dracos, eu și manman, da? Tu voiai sa joci mapa aia, eu, manman și dracos am căzut de acord sa schimbam, deci eram 3 vs 1, ce sens mai avea sa dau vote schimbam sau nu?
La noi în regulament scrie ca se poate da un vote cu cel puțin doua mape, dacă și adminii on sunt de acord. Dacă rămânea gg_mariocraft, eu as fi ieșit și manman la fel, și ați fi jucat.2 playeri pana ieșea și ala...
Recidivă, nerecidiva am zis destul de clar ca am căzut de comun acord cu celalalt admin prezent sa schimbam.
Plus ca mariocraft nu e mapa de 2 vs 2, mapa care mai fusese jucata cu câteva minute înainte sa intru eu și manman.
Și nu știu dacă ai avut ochi să observi, după ce s-a schimbat mapa, am jucat 6vs6 plus 2 spectatori...
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
Mara
New Member
New Member
Posts: 41
Joined: 13 Oct 2015, 23:49

30 May 2016, 16:39

Acum am jucat gg_mini_snow_fight,se incheie harta si incepe tot gg_mini_snow_fight(acum cateva minute). O sa spuneti a fost votul final,aveti dreptate si inca harta asta se joaca destul de bine dar unele e bine sa se repete mai rar ,altfel serverul se goleste.De aici tind sa-i dau dreptate 100 la 100 la Vlad referitor la vot ,chiar si fara vot Schimbam? DA NU.Am patit ca am dat vot sa vad daca se doreste schimbare,a iesit NU si in mai putin de 2-3 minute s-o golit serverul,dupa care am schimbat pe fy_snow ca eram singur si nu-si avea rost votul.Nu stiu daca exista solutie ca la finalu de harta sa fie exclusa la vot harta curenta.
Sun Tzu
"Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti"
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

30 May 2016, 21:06

"Inceteaza cu voturile inutile de la inceputurile hartilor in curs,sau adminul tau va fi suspendat permanent."

In unul din topicurile anterioare te rugam sa incetezi cu voturile tale excesive pe care le dai la inceputul FIECAREI harti a serverului in afara de cele preferate de tine.

Ai transformat serverul in buzunarul propriul de harti , si obligi lumea sa joace doar ce harti vrei tu...ca citez "daca nu schimbi pleaca lumea".

Sa ma refer strict la problema de fata:
Harta gg_mariocraft NU ESTE O HARTA MARE.

Prezenti pe server erau cam 6-8 oameni , si nimeni nu te a rugat sa schimbi.
Nu ai dat vote custome , si nu l ai intrebat nimic in particular pe Dracos sau celalalt admin aflat pe server in afara ta si a lui manman, cei doi fiind in G3.
Am fost intrebat de Dracos si Viper, care erau langa mine de ce ai dat la vote ca harta era ok, de asta m am si autosesizat.
Ideea de baza este urmatoarea:
Te folosesti de hartile serverului in interes personal, fiind irelevante pentru tine parerea celorlalti playeri fata de interesul propriu.
Votarea de la sfarsitul hartilor nu a fost pusa de poamana iar daca cateodata o harta se mai repeta in decurs de 10 min este din cauza voturile eronate a tuturor de pe server.
Ti am repus adminul in functiune dar....iti INTERZIC sa mai dai la vote harti pe serverul kaka.g1.ro.
Lasa sa se joace toate hartile serverului...nu toata lumea are preferintele tale.
Sper ca ai inteles ce am zis mai sus pentru ca este ultima oara cand te pasuiesc.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Locked