Ce este "bataia" asta de joc?

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Locked
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

09 May 2014, 14:18

Jucam azi pe mapa gg_dusty, impreuna cu 4 playeri.
Era un player cu numele "MiTcH!" (Steam Native pe dp_info) care a luat hack la 10 secunde dupa ce a intrat pe server adminul "alesulG3".
Ideea este ca: Avand Steam Native, nu inseamna ca nu-si poate pune coduri (se pot pune dar e un risc sa-ti pierzi contul de steam).
Acest "ales", a intrat pe server, dupa 5 secunde a dat amx_demo mitch, apoi dupa alte 5 secunde HACK.
Eu nu inteleg, pe ce principiu a folosit comanda amx_hack?
Poate o fi un geniu in depistarea codatilor.....
Si sincer sa fiu, oricat de bun admin ai fi, nu-ti poti da seama dupa 5 secunde ca acel player avea wall.

Dovezi:
2014-05-09_00006.jpg
2014-05-09_00003.jpg
Nu vreau sa fiu rau, dar nu mi se pare corect :ymtongue:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

09 May 2014, 20:04

E posibil ca cineva care era deja pe server sa-i fi spus adminului in cauza ca acel cineva ar avea coduri. Daca va depunde reclamatie, adminul va fi suspendat.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

09 May 2014, 20:37

Eu am facut topicul asta doar pentru ca nu mi s-a parut corect sa dea hack unui player in 10 secunde de la intrarea lui pe server. Plus ca eram si eu admin ON pe kaka la momentul respectiv, si as fi dat eu hack daca era cu wall (juca impreuna cu mine si cu alti playeri de cel putin 1 ora).
In fine....
Ar fi bine sa-l reclame! Sa se invete minte pe viitor :)
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
Locked