[RECLAMATIE] by Gam1ng | vly___<3

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
deejaynasa
New Member
New Member
Posts: 1
Joined: 30 Nov 2015, 21:26

30 Nov 2015, 21:59

Nume reclamant : Gam1ng | vLy___<3

Numele adminului reclamat : DanuTz

Motiv : Mi-a facut 3 poze , le-am dat pe mess nu le-a acceptat si mi-a dat un program I-am spus ca il refuz si mi-a dat hack pentru ce ? omg asa admini si in poze is curat pentru ce dati HACK ba oameni buni?

Dovezi : http://postimg.org/gallery/27jqqw6ko/

P.S : Hack pt astea 3 imagini in care sunt curat doar pt ca am refuzat un cacat de program , ii era lene sa se uite putin la poze OMG!
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

30 Nov 2015, 22:34

Adaugare punct 10 si 11 la regulamentul jucatorilor
Postby Lucian » 17 Oct 2014, 18:50

11 - In cazul in care adminul cere verificare cel care este acuzat de cod este obligat sa prezinte toate dovezile cerute de adminul in cauza (poze, demo , link de la program de scanare).
- Sanctiune : Hack /ban /addban

Precizare: Adminii au liberul albitru sa foloseasca sau sa nu foloseasca programul de scanare contra jucatorilor in cauza.



De pe Messenger :

<ding>
deejay nasa: pune-ti ochelarii
deejay nasa:
dancrisro: lasa vrejeala
deejay nasa:
dancrisro: ia astai ca nu e virus
deejay nasa: Dispari .
dancrisro: scaneaza pozele
deejay nasa: Ti-am dat pozele viteza , am mai luat de la cineva kkt dinasta si o trb sa instalez windowsu
dancrisro: bine
deejay nasa: Ti-am dat pozele sanatate
dancrisro: bine
dancrisro: ai primit hack
deejay nasa: iti fac reclamatie bafta.
dancrisro: pentru cerere pe forum
dancrisro: pa
deejay nasa: salut ne vedem .
deejay nasa: normal viteza
deejay nasa: toti copii aveti admin in gatu vostru si natia voastra de mucosi
dancrisro: d.n.d,, pentru alte intrebari pe forum
dancrisro: reclamatia
dancrisro: Intre timp ia programul asta si dai scan
deejay nasa: ia pozele si viteza
dancrisro: poze
dancrisro: abia astept
Hide Recent Messages (F3)

You currently appear offline to deejay nasa.

deejay nasa: ma mucosule pt ce m m dai ban ? esti idiot viteza bah scarbo ti-am dat pozele pt ce mm imi strici cs-ul ?
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Mugur
New Member
New Member
Posts: 42
Joined: 29 Sep 2015, 12:04

30 Nov 2015, 22:36

Programul ala de c*c*t verifica daca ai sau nu cod, daca nu faci ce spune adminul, suporti consecintele... Ce ai facut tu este acelasi lucru cu cererea a pozelor unui jucator iar acesta refuza sa le dea. Danutz a procedat corect.
P.S. Si ca un bonus, mai esti si "smecher" aka "Tare-n gura"
Acum la moda e sa fii mafiot, ;) dar sa fii din Iasi...e deja fiţa! :-o
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

01 Dec 2015, 00:07

Reclami ce? ca nu te-ai scanat si ai primit hack? ce chestie :))....mai era unu pe aici cu dovezi clare in poze ca nu are wall....dar de demo nu isi mai aducea aminte /:)

Ca sa stii si tu pe viitor poze,demo,scan orice iti cere adminul in caz de refuz ai hack.....mai exact tu ii dai adminului ceea ce iti cere el,nu ce vrei tu.

Hai bafta!!
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

01 Dec 2015, 00:23

Eu sincer nu prea is deacord cu wcd..NU poti sa obligi un om sa dea scan cu ceva care crede el ca e virus , parerea mea..
Eu zic ca Danutz a exagerat oleaca aici dar ma rog nu sunt serverele mele nu ma bag..
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

01 Dec 2015, 08:34

ResoN. Exista wall uri care nu ies in poze iar indivizii pledeaza "nevinovat".
Acest program este la ora actuala cel mai avansat anticheat pentru serverele publice protocol 46-47 .
Programul si demo facut de admin sunt sfinte in detectarea unui codat.
Tu nu stii dar a detectat playeri si admini care la prima vedere erau "curati" dar la scan aveau 2 randuri de coduri.
Erorile programului sunt putine si il recomand in continuare adminilor care sunt in dilema ca x sau y au cod.

Programul este 100% sigur scanat prin virus total care are in baza de date 54 antivirusi .

https://www.virustotal.com/en/file/8d80 ... /analysis/
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

01 Dec 2015, 09:14

Luci nu o lua in parere de rau , insa nu poti obliga un om efectiv sa dea scan cu ceva la drept vorbind..Noi stim cu ce se mananca aces program si bine ar fii ca de fiecare data cand mai gasim un astfel de player , care nu vrea sa dea scan,sa ii explicam ce si cum sta treaba.
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

01 Dec 2015, 12:19

Pot sa inteleg punctul de vedere al lui reson; Mi s-a intamplat si mie sa refuze pe motiv de keylogger sau altceva. Solutia? Ii dai linkul de download de pe pagina wargods. Abia atunci daca refuza, el avand toate informatiile, ii dam destroy/ban. Cum suna asta ?
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

01 Dec 2015, 12:44

Off Topic:
Se poate juca CS de pe Ubuntu, Linux ?
Am intalnit player care juca de pe Ubuntu.. era Steam Nativ... dai program sa scaneze :)) Mai merge cu "Run as administrator" ?
In ceea ce priveste topicul postului sustin ceea ce a zis antepostatorul meu TDK si anume livrarea link-ului de unde sa ia programul http://www.wargods.ro/wcd/download.php si nu programul in sine.
Regulamentul este clar... numai ca nu toti playerii pe care-i tragi pe messenger il cunosc.
Consider ca playerul trebuie avertizat ce i se poate intampla daca refuza scanarea, chiar cu riscul ca acesta sa iasa de pe server innainte de a fi sanctionat.
Problema cu wcd e ca adminii (nu toti) folosesc scanarea chiar si daca li se pare ca un player joaca putin mai bine... nu se mai obosesc sa verifice acel player .. direct poze id de mess si hai dai scan .. "ca tre sa aibe el ceva"... si in felul asta considera ca si-a facut treaba de admin.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Post Reply