Reclamatie MafiotuG1

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

Locked
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

22 Jan 2012, 21:25

Nume reclamant : TDK
Numele adminului reclamat :MafiotuG1
Motiv :Se baga peste mn pentru ca e "bajet" si da ungag pt ca asa ii cere lumea.
Dovezi : http://imageshack.us/g/593/96261081.jpg/

12 - Anularea comenzilor intre admini este interzisa (unban ungag cancelvote schimbarea unei harti care a fost votata de alt admin etc), exceptie facand doar adminii highlanderi.
- Sanctiune : Avertisment, la a 2-a abatere, pierderea accesului
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

23 Jan 2012, 07:53

Doua concluzii finale :
Conform punct 12 din regulamentul adminilor:

"12 - Anularea comenzilor intre admini este interzisa (unban ungag cancelvote schimbarea unei harti care a fost votata de alt admin etc), exceptie facand doar adminii highlanderi.
- Sanctiune : Avertisment, la a 2-a abatere, pierderea accesului."

Contul adminului MafiotuG1 este suspendat pentru o saptamana iar adminul TDK are avertisment , termenul "idiot" nu il incadrez in categoria limbajelor triviale..doar daca este folosit ca afront personal impotriva adminilor.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

23 Jan 2012, 15:12

Este doar o mica problema :), nu ai cum sa nu consideri cuvantul "idiot" ca fiind o jignire cand acesta este o jignire.
Nu mi se pare corect avertismentul dat mie din urmatoarele motive :
1.A face pe cineva idiot = a insulta acea persoana ~> a folosi un limbaj indecent/vulgar,iar pe server nu este tolerat un astfel de limbaj, cum scrie si in regulament.

4 - Limbajul indecent / vulgar este interzis - Sanctiune : Gag, daca dupa expirarea gag-ului jucatorul continua sa aiba un limbaj inadecvat, Kick / Ban

Poftim:
http://dexonline.ro/definitie/idiot
2.Eu dau gag pentru:limbaj indecent/cuvinte vulgare/afronturi aduse mie sau jucatorilor de pe server.
Cred ca,cuvantul "idiot" se incadreaza in toate categoriile enumerate mai sus.
Astept reply.
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

23 Jan 2012, 18:43

Vorbim degeaba in off-topicuri..
"Idiot" nu este limbaj indecent si nici vulgar....este doar supranumirea cuvantului "prost" dupa cum scrie in regulament, nu este un motiv de gag pentru limbajul general pe server mie mi se pare ca ai facut exces de zel.
Nu imi place sa ma repet dar o mai fac o data...daca era afront personal asupra ta da erai in masura sa dai gag.
Avertismentul ramane , si iti recomand sa citesti regulamentul da nu in modul subiectiv asa cum ai facut o tu.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
Locked