Demos by fH

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

13 Apr 2011, 12:15

Name: Tiefschwarz
IP: Routabil
SteamID: VALVE
Motiv: Silent AIM
Status: Hacked
Dovezi: http://fisierulmeu.ro/33R55SH1DKWQ/tief-rar.html
Image
© 2004-2017
User avatar
aLx
Member
Member
Posts: 397
Joined: 19 Mar 2011, 22:03
Location: Iasi
Contact:

13 Apr 2011, 17:57

o zis cica e varul lui luci si cica nu avem ce sai facem si fh nu avea silent aim ci aimhackwall (am stat pe el mai mult unpik)

Floppy: Putin imi pasa cine-i el; mi-am facut datoria. [punct]
Fan declarat a lui fH si T-z3P
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

20 Apr 2011, 21:30

Name: | SS | Curk_dilie
IP: NU l-am mai prins, am impresia ca starnet. 195.xxx....
SteamID: Avea steam, dar nu l-am mai copiat.
Motiv: Wallhack
Status: ADMIN GODZ
Dovezi: http://fisierulmeu.ro/341WTE8MGTHY/curk-rar.html

Rog in principal reply de la Tzep, Luci, hai si Liberty sa-i fac o zi fericita Image. Desigur si restu sa comenteze fazele va rog.
Faceti legatura intre ESP si tinta lui.

--------------------EDIT: POVESTEA--------------------

1.dem
Prima faza: Curk jos la scari (rampa mica),l-a vazut pe cel de jos si a urmarit prin perete pana sa urce rampa.

Faza 2: Runda urmatoare, curk se duce pe la verde...blabla...ajunge casa tero, avanseaza, se aude scara si iese cu usp-ul pe cei 2 tero care practic stateau ca niste "statui".

Dupa ce se termina faza cu Viva...blabla...ajunge curk iar in casa, se aude ca urca un tero pe scara, dar cu toate astea tot il urmareste cu tinta pana sa iasa tero-ul. In cele din urma ajunge el prin baza la ct, se aude tero pe trenul 5, curk "banuieste" ca o sa apara in partea dreapta, se duce in stanga si apoi il "vede" cum a coborat trenul si cap VIVA, care-l aude dar interesant "reflex". La faza aia am zis si eu: "ei cum".

Minutul 25:45: Curk rampa mare, se aude tero care coboara, dar in schimb ataca tero-ul care era la rampa mica. Cred ca 90% din cazuri, atacau tero-ul din x (care coborase).

Minutul 27:15: Vorbeste Esp-ul pentru mine.

2.dem
Prima faza: Atentie in timp ce avanseaza spre baza tero cum pune tinta pe tero, si apoi o trage la loc (ca si cum nu stia).

3.dem
Faza de la cutia electrica (afara): Se aud gloantele de la legatura, "se uita" cu tinta prin cutie si moare.

5.dem
Pleaca curk din baza ct si avanseaza legatura. Se vede tero-ul atunci cand trece de prima cutie, dar atentie ce face el cu tinta inainte sa treaca de a-2-a cutie. Apoi avanseaza legatura T, se aud pasii din dreapta, se arunca flash, si curk sta efectiv ca o "curca" si se uita prin container. (N1 aici)

6.dem
Iese legatura CT, si se uita la scara; acolo fiind un tero cu polar, acesta rateaza, iar curk se prosteste singur uitandu-se la el prin perete, asteptand sa iasa. Apoi trece prin partea dreapta a vagonului, "se uita" putin si iese.

8.dem
Ajunge in baza la tero, si nu-mi explic cum a stiut el ca acolo-i un tero in capat dupa cutie, dar nu a tras...pur si simplu a iesit cu tinta si "se uita ca mâta-n calendar" (nu stia ce sa faca).


Rar l-am vazut eu pe Curk_dilie sa aibe asemenea stil de joc, dar unii ati putea spune ca are bulan :). Dupa mine, prea mult bulan -> strica.

UPDATE!
Image
© 2004-2017
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

22 Apr 2011, 23:55

1.dem - Nu pot sa-mi dau seama daca el chiar il urmarea prin pereti sau l-a vazut inainte, deoarece fix atunci incepe demo-ul. Faza cu aia 2 de la scara sus, ii aude, nu stateau pe loc inainte sa-i prinda el in linie dreapta. La minutul 24:04, cand se duce spre baza tero, da sa plece, dar se intoarce cand a vazut ca ala iese (faza de wall, am dat cu incetinitorul, n-avea cum sa-l auda de la distanta aia). Minutul 26:10, NU JOACA CU SUNET =)), a crezut ca bomba era pusa si a apasat E pentru defuse; daca avea casti + sunet isi dadea seama ca nu e pusa bomba. Minutul 27:10, cam umbla cu tinta prin pereti, dar dupa e brusc dezorientat si il bate ala care urca panta (cam ciudat, ori avem wall, ori n-avem) .
2.dem - Nimic suspect dupa parerea mea.
3.dem - Nu vad nimic suspect, doar ca este foarte dezorientat
5.dem - La inceputul rundei a iesit pe el, dar dupa parerea mea, l-a vazut. Spre sfarsitul demo-ului are o faza cand se duce peste ei in baza si ia din dreapta un flash, se duce dupa el, ce-i drept cu tinta fixata, dar totusi nu-l nimereste.
6.dem - Sta tot timpul cu tinta-n polar ... nu stiu ce sa zic.
8.dem - Ce duma mi s-a parut faza cu tero dupa cutie =)). Steatea sa-i potriveasca tinta pe cap, dar si-a zis ca e mai bine sa nu traga =)).

Concluzia : Ba are, ba n-are. Ca deobicei, fraza fantastica de incheiere : "asteptam parerea lui Lucian" .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

23 Apr 2011, 12:20

1.dem - sunt faze de wall,destule chiar,iar omuletu nu juca la sunet,s-a dat de gol la faza cand tero statea sa puna bomba,nu a reusit,dar el a crezut ca a fost pusa si a incercat sa faca defuse pana sa vada ca bomba era cazuta putin sub tren.deci ca urmare fazele care erau de sunet,defapt erau de wall.Ptr mine nu e necesar sa vizionez restul demo'urilor ca mi-am facut o parere din primu :)
2.dem ,3.dem ,5.dem ,6.dem - nesemnificative
8.dem - e tare faza cand a iesit direct cu tinta pe tero de dupa cutie,a asteptat cu speranta sa iasa,dar s-a lasat pagubas :))

concluzie - are wall
Image
User avatar
liviu
New Member
New Member
Posts: 43
Joined: 28 Mar 2011, 16:56

23 Apr 2011, 15:34

195.206.242.163 e ip=ul lui si are wall sigur. a fost prins si pe pepo cu wall si nu a vrut sa dea pozele.

Floppy: Stai linistit, in mare s-a luat o decizie in privinta lui, si multumesc celor care au comentat fazele.

Luci te rugam sa ne zici confirmarea.
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

24 Apr 2011, 11:19

Ca o completare : Nu sunt faze destul de clare , dupa parerea mea. Ar trebui luat in vizor... Asteptam si reply-ul lui Lucian .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

24 Apr 2011, 11:44

Daca omul imi da niste explicatii bune referitor la faze de mai sus, ii dau respect.
Image
© 2004-2017
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

25 Apr 2011, 00:21

Asa se zice mai nou la hack ? "Respect" ? =))

Floppy: Nu ma, am sa recunosc ca a jucat curat in seara aceea. Hack-ul la mine are 2 variante: "Bafta" / "pa pa" .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

27 Apr 2011, 00:59

Name: 23^
IP: 92.81.219.249:13188
SteamID: VALVE
Motiv: AIM
Status: Hacked
Dovezi: http://fisierulmeu.ro/358WT605V7BA/23-rar.html
_________________________

Asteptam concluzia din partea lui Lucian, la fazele de deasupra lui 23^.
Image
© 2004-2017
Post Reply