FACEM SI NOI CEVA CU GODZ-ul Nostru?

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

Locked
User avatar
sprinter1997
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: 30 Mar 2016, 15:18

05 Jul 2016, 11:18

Salutare ..Facem si noi ceva cu serverul GODZ.>>>? Chiar atat de greu va este ...cei ce au admin ..sa rupa 20 de lei ..pentru a avea server ul plin din nou?...Vin cu o Propunere : - Cine are admin in Fiecare Luna sa sustina Server ul Cu 20 lei ...plata sa se faca La Lucian ALin in fiecare Luna. Cei ce nu platesc sa li se suspende adminul pana la efectuarea Platii. Sper Din toata inima sa nu ma INJURATI...Iar daca o Faceti sincer nu-mi pasa. Semnat : stai jos ai 4
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

05 Jul 2016, 13:56

sprinter1997 wrote:- Cine are admin in Fiecare Luna sa sustina Server ul Cu 20 lei ...plata sa se faca La Lucian ALin in fiecare Luna.
Presupun ca aceasta propunere ai gandit-o cu picioarele sau cu "bostanul"? Din ce ai zis tu aici...practic..ai dat de inteles ca noi, "toti" adminii ( presupun ), suntem obligati sa platim o anumita suma de bani pentru a popula GODZ-ul... E ca si cum tu mi-ai scoate banii din buzunar, cand eu, poate cu aia 20 de lei ma duceam sa-i cumpar bombonele fratiorului ( am dat un exemplu ).
sprinter1997 wrote: Cei ce nu platesc sa li se suspende adminul pana la efectuarea Platii.
Nu prea mi se pare corecta aceasta idee. Adica...cine esti tu sa-mi spui ca daca nu platesc numarul x de bani imi vei scoate obiectul y ? Ar fi sunat mult mai dragut, elegant si inteligent sa spui " baaai, GODZ-ul vreau sa fie populat, propun, daca unii doresc si pot din punct de vedere financiar, sa se puna cate 5-10-hai 20 ( cum spui tu ) de lei."

Apaaaai, nu asa se face... Cand vin cu o propunere, o voi formula in asa fel incat oamenii din jurul meu sa fie de acord cu ideea venita...sau propunerea sa mai fie putin imbunatatita pana se ajunge la concluzia finala. SEMNAT: Audrey-senpai :)
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

05 Jul 2016, 14:20

Sunt de acord sa platesc Luna / se mai ofera cineva?


admine Moca majoritatea aveti, dar sa platiti o suma de 5/10 lei .. mai nimeni nu se ofera


propun ca adminele care au fost date gratis sa fie suspendate/Remove
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

05 Jul 2016, 15:41

N-ai cum sa obligi pe nimeni sa plateasca "chirie". Godz-ul poate trai pentru o perioada de timp, din donatii, nu din obligatii. Nu s-a auzit vreodata acest termen de "obligatie" , de cand a fost infiintata comunitatea. Daca ai bunavointa, daca ai posibilitatea, ok. Daca nu , nu. Trebuie sa vina din partea fiecaruia acest lucru, nu sa fie fortat.

@ Dani

Stiu ca este o anume regula in care este specificat clar, ce obligatii au cei care au primit admin gratis (concurs/cerere).

Regula nr. 13 din Regulamentul adminilor. "Adminii validati in urma concursurilor ,sunt obligati sa fie prezenti pe serverul respectiv 30 de ore / luna...exceptie facand adminii cu taxa, acestia nefiind conditionati de timp."

Cati fac acele ore ? Serios acum.
Image
© 2004-2017
User avatar
sprinter1997
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: 30 Mar 2016, 15:18

06 Jul 2016, 18:29

Bai Audrei senpai...Tu ca admin Mare ... si ca multi altii ..chiar si din astia Mici ..Ar trebui sa contribuim pentru Godz..Fie vb ..chiar ii iei bomboane Fratiorului tau ...sau cu aia 20 lei te duceai La Palas ..si ii aveai de Taxi...hai sa fim seriosi..pana la urma ..la cati admini sunt...nu cred ca se ajunge la 20 lei....asta fiind 1 problema ..
A2-a ..uite mai sus ca a postat lucian pe Forum ...cu Frumosul ..sa facem ceva pentru Godz..si nimeni nu a scos un sunet de ras...pe bune ...chiar atat de greu ne este ..
User avatar
Andreeeee_____;*
Junior Member
Junior Member
Posts: 136
Joined: 24 May 2014, 12:43
Location: Satul cu salcii :)

06 Jul 2016, 21:21

Baaaai, omule... Tu esti batut in cap? Ce nu intelegi din cuvintele: "obligatie" si "donatie"? Am explicat atat eu, cat si fh, clar si frumos cum sta treaba. La mine problema nu sunt banii, problema consta in timpul meu, care e unul pretios, si desigur...modul cum mi-ai impus tu mie ( dar nu numai mie, ci si celorlalti ) acest lucru.
sprinter1997 wrote:A2-a ..uite mai sus ca a postat lucian pe Forum ...cu Frumosul ..sa facem ceva pentru Godz..si nimeni nu a scos un sunet de ras...pe bune ...chiar atat de greu ne este ..
|

|

V

Lucian wrote:La cererea majorității am redeschis acest subiect și facem apel la adminii care pot ajuta serverul nostru Godz.g1.ro cu o donație pentru a aduce acest server acolo unde i este locul și anume în elita cs ului.
Se accepta orice donație iar ca răsplatire a gestului vostru oferim admine sau moderator pe forum.
Pana la ora actuala s au strâns 100 RON.
Mulțumim anticipat adminilor Danutz și Stai jos ai 4 care au achitat împreună suma de 100 RON.
Precizez ca pentru popularea serverului 24/24 32/32 sloturi ocupate avem nevoie de suma de 200 RON lunar.
Adminii care vor sa facă o donatie ma pot contacta pm aici, pe ym lucius_net sau în sala G3 Iași în fiecare dimineață.


Aceasta postare a fost facuta in luna MAI.. ce pretentii poti avea de la mine, eleva fiind, sa dau atentie la toate lucrurile care se petrec aici pe forum? Zi si tu daca nu esti culmea...
Te rog frumos sa faci diferenta dintre modul cum ni te-ai adresat si modul cum a formulat domnul Lucian ideile :
1.
La cererea majorității am redeschis acest subiect și facem apel la adminii care pot ajuta serverul nostru Godz.g1.ro cu o donație pentru a aduce acest server acolo unde i este locul și anume în elita cs ului.
sau

2.
Cei ce nu platesc sa li se suspende adminul pana la efectuarea Platii. Sper Din toata inima sa nu ma INJURATI...Iar daca o Faceti sincer nu-mi pasa. Semnat : stai jos ai 4
Totusi, nu inteleg un lucru... De ce m-ai "atacat" pe mine si nu pe fh...? Is un mucos de copchil si de asta, nu? Misto...

EDIT: Ca sa mai subliniez o chestie.. Unii admini sunt plecati in strainatate...explica-mi te rog: cum ar putea ei sa trimita respectivii bani pentru boost? Pun banii in banca si domnul Lucian ii va lua,nu ? ... sau prin fan courier... e si asta o idee ;)
I wanna drown in literature and forget I actually exist.
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

06 Jul 2016, 22:02

Mai aveti putin si va strangeti de gat. Este o discutie doar. Calmati-va !

@ stai jos ai 4

Nu ai nici un drept sa ceri socoteala de ce nu poate un om sa doneze din buzunarul sau pentru GODZ. Daca nu poate sau nu vrea, este alegerea lui. NU ESTI OBLIGAT sub nici o forma sa platesti lunar o suma de bani. Cel putin in aceasta comunitate nu a fost cazul vreodata. Cu aceasta atitudine, iti garantez ca nu te va baga nimeni in seama. Daca ataci pe cineva, sa stii ca nu ai sa ajungi in buzunarul respectivului. Este tiganeala ce faci.
Image
© 2004-2017
User avatar
Mugur
New Member
New Member
Posts: 42
Joined: 29 Sep 2015, 12:04

18 Sep 2016, 10:02

Adica ca vreau sau nu vreau tu ma obligi sa dau 20 lei ca sa nu-mi pierd accesul nu? Da' poate altii nu pot frate sa plateasca, poate au alte treburi cu banii aia. Nu poti tu sa silesti pe cineva sa faca asta. E ca si cum ne-am plati adminul lunar nu?
Gandeste-te mai bine si revina cu o noua propunere.
Acum la moda e sa fii mafiot, ;) dar sa fii din Iasi...e deja fiţa! :-o
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

17 Oct 2016, 17:22

Bun... nu va obliga nimeni sa dati banii...va place sa jucati in 2vs2?


cand era full era bine?

TC!

Daca doreste cineva sa ajute totusi ... PM. la Lucian
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
Locked