Boost

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

19 Oct 2015, 12:47

Cum ar fi sa bagam un boost pentru repopularea serverelor ?
Cstrike-ul 1.6 nu va intineri si nici nu va mai fi popularizat.
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

19 Oct 2015, 14:40

Ar fi
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

19 Oct 2015, 14:52

daca te oferi tu sa dai 5 euro pe saptamana poti sa bagi boost
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

19 Oct 2015, 17:01

Pentru mine si pentru comunitate nu e ok ideea asta.
Aici nu e vorba de bani, e vorba ca, dupa parerea mea e degeaba.
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

19 Oct 2015, 17:19

5 euro pe saptamana inseamna 20 de euro pe luna, care la o matematica de balta inseamna undeva intre 80-100 RON. Eu as fi dispus sa dau 5-10 lei pe luna pt boost asta in conditiile in care ar da si restul de admini.
Ok Vlad, e degeaba...poti sa-mi explici si de ce ar fi degeaba ?
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

19 Oct 2015, 19:17

E o idee foarte buna pr care o sustin...adminii care au primit admin moca ar trebui sa cotizeze cu 5,10 lei pe luna,si nu numai... si ceilali admini mai vechi sau cu adminele cumparate,daca se declara atat de mult fani G1 si le pasa de aceasta comunitate ar trebui sa nu le fie prea greu sa puna si ei umarul la delzvotarea,la popularea si la buna starea serverelor G1....atat cat pot


Ps: Toate comunitatile mari si cu multi playeri si admini fac acelasi lucru si ghici ce?.....serverele sunt mereu full si treaba merge ca la carte (mai mult, adminele se obtin destul de greu si pe baza de nivel ce tine de cotizatie comportament si qctivitate pe servere implicare etc) nu am observat nepasare acolo sau neimplicare si lipsa de playeri sau admini din contra era o cere ft mare de a putea ajuta comunitatea si etc....mai mult decat atat in acele comunitati lumea doneaza din inima atat cat puteau ei sa ajute....




Un mare PRO!!! de la mine pt aceasta propunere Boost sau alte mijloace fiindca mai sunt destule.....
Dar!!! Nu cred ca o sa se intample asta prea curand pe aici, am propus si eu asta mai demult si am avut niste discutii despre o solutie sa populam serverele dar am renuntat la idee...fiindca nu isi bate nimeni capul cu asta...e grele.... iar pt unii, banii sunt pt tigari la bucata ca is mai ieftine numai ca, cand trag linie funeaza mai mult de un pachet si platesc si mai mult pe el in fine....BAFTA!
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
resoN.
Member
Member
Posts: 317
Joined: 07 Feb 2015, 23:23
Location: TITI
Contact:

19 Oct 2015, 22:56

experience lagat de alte comunitati:
In alte comunitati nu este numa "lapte si miere" acolo Fondatorul baga cei mai multi bani iar donatiile vin si se duc repede.Crede-ma sa tii un server cu boost cu host si cu addos din buzunarul tau ii ceva(aici iti zic ca am simtit-o pe pielea mea cand mi-am luat primu server)..Si inca ceva acolo toata comnitatea e unita aici daca cineva zice ceva toti sar la gatul lui..Parerea mea este ca aceasta idee este una relativ buna si ar trebui bagat boostu DOAR in orele de varf gen 14:00-20:00 atat..
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

20 Oct 2015, 00:00

E grele sa vrei sa fii admin si sa dai hack si sa nu poti...sau sa fii parte din echipa...sa ai acces la chatul adminilor si etc....dorinta exista si v a exista mereu in orice player....de aici trebuie atrasa si creata competivitea


Realitatea e ca la noi se aduna toti cei fugariti se pe alte servere in special codati afoni care ajung sa aibe admin mai apoi....acum ori e incompetent cum se intampla in majoritatea cazurilor,si isi pierde adminul,ori e prins cu cod....despre calitatea majoritatii adminilor noi cred ca nu e cazul sa mai vorbim, vedem si stim cu totii ce se intampla.

Astea se intampla fiindca dam admine prea usor...nu vreau eu sa judec deciziile si strategia de acordare a acestora dar asta este realitatea si vreau sa mi spun parere legat de acest lucru...nu exista competivitate.

Dupa mine ar trebui sa existe anumite praguri si accese pt admine playeri si acordarea lor si anume:

1.Admin mic- Acces pt Votemap, Votekic, Voteban.

2.Admin mare sau level 1 - Acces pt cele mai sus mentionate evident si Ban,Banip

3.Admin mare sau level 2 - Acces pt punctul 1-2 si Amx_hack

4.Acces tata lor - Full control obtinut nu cu bani ci pe baza de rezultate si de contributie in tot ce inseamna istoricul tau pe respectivul server


Update'ul sau urcarea in grad pana la Admin mare Level 2 sau cum vreti voi sa ii spune ti sa.se faca la fel,pe baza de merite si realizari comportament si etc. mai ales la cei care obtin admin mic pe gratis.

Sa zicem ca ai admin mic si vrei sa urci in grad,va trebui sa conteze comportamentul tau pe server calitatea ta ca admin,demo pe care sa le prezinti si sa arati ca ai depistat un codat si cum, si cel mai important recomandari de la adminii mai mari in grad
Chestii de genul asta ar putea ridica calitatea si eficienta playerilor,adminilor etc.

Se poate face ceva dar cu implicare din partea tuturor Administratori,Veterani,Admini,Viitori admini,playeri etc.

Reason esti mic si singur de asta nu ai putut face nimic cu serverul tau si etc...nu stii inca ce inseamna sa ai o majoritate.care sa se implice si sa ii pese,mic cu mic se face mare in fine.
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

20 Oct 2015, 11:28

A mai fost aceasta discutie legata de admin pe mai multe ranguri, eu am propus-o de vreo 2-3 ori insa T-z3p nu a fost de acord pe diferite motive pe care nu mi le mai amintesc. Trebuie un sistem piramidal mai avansat.
Oricum sustin in continuare aceasta idee pe baza de merite & recomandari.
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

20 Oct 2015, 15:20

Cum spuneam nu isi bate nimeni capul
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
Post Reply