ce se poate face cu admini ratati!! care sufera de ele

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

User avatar
azteca
New Member
New Member
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2014, 22:43

29 Dec 2014, 23:06

am si eu o nelamurire ce se poate face cu admini care sufera de ele , de exemplu fH ala , care mia dat distroy si ban pe godz , ca la-m injurat , trebuia sa imi dea gag si kick din cate scrie in regulament , si daca mai continuam ban.

Lucian sunt zece stii foarte bine ca joc de ani de zile pe srv asta si am ajuns acum sa ma dispere niste copii infectii , te rog frumos rezolva ceva .

multumesc frumos
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

29 Dec 2014, 23:46

Pupici si imbratisari nu am in program. Vrei kick si gag la felul cum te manifesti ? Viseri frumos noaptea vad. Poate sa te cheme si Hector, dar mai ai de lucrat la autocontrol si limbaj.

Image
Adminii pot folosi comanda "amx_hack" in cazul afrontului personal trivial la adresa lor.
Topicul il las deschis pana cand intra si Lucian.
Image
© 2004-2017
User avatar
azteca
New Member
New Member
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2014, 22:43

30 Dec 2014, 16:16

chiar te rog sa il lasi , in primul rand daca sa o luam dupa regulament trebuia sa imi dea gag de la prima injuratura si dupa daca mai continuam kick , si dupa ban si hack , dar se pare ca regulamentul e facut doar asa de ochi lumii , joc pe srv asta de cand te rugai de mama ta sa iti cumpere un pc , daca vrei dovada intreaba-l pe lucian ca el stie de cand joc si ce am facut pt srv asta . toata lumea greseste pe un srv , fata de un admin sau chiar un jucator oare care dar se pare ca alti au impresia ca sunt cineva pe srv ca au admin si iei sunt sefii.

-- 30 Dec 2014, 17:27 --

daca esti asa de nedumerit mai cinteste si invata odata regulametul si dupa aia vii cu raspunsuri care le citesti pe google si dai copy/paste

4 - Limbajul indecent / vulgar este interzis - Sanctiune : Gag, daca dupa expirarea gag-ului jucatorul continua sa aiba un limbaj inadecvat, Kick / Ban
User avatar
zarmurdar
Banned
Banned
Posts: 38
Joined: 04 Dec 2014, 23:16

30 Dec 2014, 16:30

azteca sunt de acord cu tine, eu tin minte ca atunci cand eram pustan cu bube in cap precum multi admini actuali de pe serverele astea, G-urile erau pline de jucatori constanti, si admini buni cu experienta, plecati de pe alte servere mari precum "Linkmania" "ARM" "Pingers" "Turbozone" "SIM-net" "RDS-net" , "FX-net" , "Egate" si altele. Reclamatiile astea nu se fac degeaba, si da, sunt multi admini care sufera de ei si si-au luat-o in cap. Nu poti frate sa te joci linistit, sau sa porti o conversatie pe chat cu cineva, ca saracul admin suferind , da gag la oameni, hack, ban si kick degeaba, Rog niste admini mai mari sa se uite in consola sa vada ce fac adminii lor pe servere, sa ii taxeze, altfel serverele G cu care am crescut majoritatea din iasi, isi pierd din credibilitate, nu e ca nu mai sunt servere, da' poate vreau si eu sa ma reconectez cu fostii mei colegi de cs, pe serverele pe care am crescut, si nu am nevoie ca sa vina un admin suferind sa-mi spuna mie sa nu mai scriu pe chat. Suntem satui de admini suferinzi, de pe vremea lui Killer.inc si Deujor si Bunelu suntem satui, deci rog sa luati masuri daca vreti sa aveti o comunitate serioasa si de lunga durata in continuare. Un lucru e sigur, n-ai sa vezi niciodata sa injure un jucator pe un admin degeaba, e doar o chestiune de logica.
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

30 Dec 2014, 18:19

@ azteca

Te felicit ca ai gasit topicul cu regulamentul, dar nu mai fa pe necunoscatorul ca nu ai citit absolut tot din acel topic. Am facut poza pentru "nevazatori". Prietene, cum ai si tu vechime pe G1, si eu am stai linistit de pe vremea cand Lucian era operator in G1. Calmeaza-te. Putin le pasa altora cine esti si cum stie Luci ca joci. Nu te-a acuzat nimeni de cod. Tu ma acuzi ca ai luat hack pe nedrept in prima faza. Acum s-au inversat rolurile ?

Image

@ zarmurdar

Mutati tiganeala in alta parte, te rog eu.
Image
© 2004-2017
User avatar
azteca
New Member
New Member
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2014, 22:43

30 Dec 2014, 18:28

floopy am vazut si eu regulametul , dar pt o injuratura nu e logic sa dai hack sa fim seriosi doar un admin care sufera de sefie + daca te uiti mi-a dat so slap ca nu vream sa vb cu el , sa fim seriosi am avut si eu admin mare si cum ti-am zis lucian poate sa o aprobe , jucam cu name zEce acum ceva ani cand aveam admin mare , si sa revin la subiect , nu cred ca e scris in regulament ca un admin sa te provoace cu slap ca sa ii vb ca el defapt e seful si tu trebuie sa ii raspunzi cand el te intreaba ceva , te rog frumos daca si aici gresesc imi cer scuze.
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

30 Dec 2014, 18:32

Fara suparare dar nu imi dai mie ordine cum sa-ti raspund, "prin da sau nu". Nu suntem la testul poligraf. Ti-am raspuns intr-un alt mod si frumos, nu salbatic. Si da este normal sa primesti hack din partea mea, pentru ca nu ma injuri de morti, apoi ma jignesti pentru ce ? Care iti era motivul ?
Image
© 2004-2017
User avatar
azteca
New Member
New Member
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2014, 22:43

30 Dec 2014, 18:33

nu ma doare capul de ce crede lumea pur si simplu vreau sa se faca dreptate si pt jucatori de drept nu doar pt cei care au admin , de ce jucatori ca mine si ca altii sunt judecati pt niste fapte minore si admini pur si simplu nu au facut nimic . hai sa fim seriosi , nu incerca sa iti scoti prietenul basma curata ca te ineci ca tiganul la mal. si nu am zis ca sunt acuzat de coduri , pur si simplu trebuia sa imi dea gag si dupa aia ban si hack
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

30 Dec 2014, 18:40

Cu parere de rau, dar nu ne putem intelege. Afrotul delicat la adresa adminilor se pedepseste prin hack direct. Scurt. Fara menajari, cu gag/kick/ban. Este scris negru pe alb, mai mult de atat nu pot face pentru tine. Daca o sa mai fii admin, vei intelege diferenta aceasta. Daca mai ai ceva de adaugat vino cu alte dovezi suplimentare, nu continuam inspre offtopic.

Tu consideri limbajul tau fapta minora ? Si dupa tine o fapta majora in ce consta, in viol si omor ? Stirile ProTV de la ora 17 ? Ha.
Image
© 2004-2017
User avatar
azteca
New Member
New Member
Posts: 26
Joined: 29 Dec 2014, 22:43

30 Dec 2014, 18:44

Floppy wrote:Fara suparare dar nu imi dai mie ordine cum sa-ti raspund, "prin da sau nu". Nu suntem la testul poligraf. Ti-am raspuns intr-un alt mod si frumos, nu salbatic. Si da este normal sa primesti hack din partea mea, pentru ca nu ma injuri de morti, apoi ma jignesti pentru ce ? Care iti era motivul ?





in primul rand ar trebui sa invete sa raspund ca om nu ca admin , daca cineva iti pune o intrebare , si eu nu ti-am dat ordin sa imi raspunzi ,se vede ca si tu esti in aceiasi oala ca si celalalt , ca moderator ce te crezi ar trebui sa ai raspunsuri pt cei care iti pun intrebari.

-- 30 Dec 2014, 19:46 --
Floppy wrote:Cu parere de rau, dar nu ne putem intelege. Afrotul delicat la adresa adminilor se pedepseste prin hack direct. Scurt. Fara menajari, cu gag/kick/ban. Este scris negru pe alb, mai mult de atat nu pot face pentru tine. Daca o sa mai fii admin, vei intelege diferenta aceasta. Daca mai ai ceva de adaugat vino cu alte dovezi suplimentare, nu continuam inspre offtopic.

Tu consideri limbajul tau fapta minora ? Si dupa tine o fapta majora in ce consta, in viol si omor ? Stirile ProTV de la ora 17 ? Ha.


tot nu mi-ai zis este normal ca un admin sa iti dea slap ca sa ii raspunzi la intrebari , daca tot zici ca am luat hack pe buna dreptate ok fie putin imi pasa ca doar nu e singurul srv de cs din lume , dar asa se dovedeste cat de inapti sunt uni admini si chiar moderatori

tot nu mi-ai zis este normal ca un admin sa iti dea slap ca sa vb cu el.
Locked