Propun o noua abordare !

Moderators: Floppy, Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

06 Dec 2011, 11:34

Propun (Luci stiu ca este greu dar nu imposibil) sa se dea posibilitatea playerilor sa aiba un nick rezervat cu parola fara nici o litera in comanda.
am sa iau drept exemplu cateva cazuri:
1. Og Yo vrea sa dea hack lui flop ca nu a dat ss-ul.... peste doua zile intra un inocent cu nick..."flop" si primeste hack og yo primeste reclamatie si isi ia pedeapsa si aluia i se prajeste cs-ul... nimic bun.
2.avem jucator Corleone si avem jucator Corrleone
3.avem admin CEDRIK si avem player cedryk (acesta din urma injura de nu se mai opreste).
sigur mai sunt si alte cazuri si cu nick-uri imprumutate/furate etc.. de aici ideea mea de a face administratorii forumului o sectiune unde fiecare player are dreptul la nick rezervat cu posibilitatea unei singure modificari a nick-ului si administratorii serverului sa introduca litera cu nick rezervat fara nici o comanda sau alta facilitate.
Multumesc.


PS : a se citi cu atentie.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
nero
Junior Member
Junior Member
Posts: 210
Joined: 13 Feb 2011, 12:46
Location: Pe hartă
Contact:

06 Dec 2011, 12:48

Eu unul nu am inteles nimic, chiar nimic, si l-am citit de 2 ori.
"Iti poti da seama cat de bine joaca persoana , dupa cum arunca un flash ; daca e 'demna' sau nu de 'SF-urile' pe care le da ."

By T-z3P » 03 Mar 2011, 22:51


Image
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

06 Dec 2011, 13:14

Asa ceva nu se poate. Nick-ul rezervat ii idem sistemului de logare al adminilor (pe G1 vorbesc). Asta ce inseamna, ca s-ar aduna vreo cateva sute de nickuri x 5lei (pretul standard pe slot). De asemenea mai este un sistem de nick/slot rezervat, care l-am vazut pe un alt server, doar pentru ce-i cu STEAM (aduna-i un numar de minute/ore pe sv, si era facut automat).
Image
© 2004-2017
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

06 Dec 2011, 14:27

pai eu zic sa nu fie taxabil decat modificarea nick-ului.
si in timp cine stie poate vor si accese contra cost...

am zis ca e greu dar nu imposibil. ;)
orasul tau in ce sat e?
User avatar
TDK
Junior Member
Junior Member
Posts: 66
Joined: 31 Oct 2011, 14:46

06 Dec 2011, 14:32

Nu cred ca se poate ceea ce vrei tu deoarece nick rezervat + parola inseamna slot.
Daca playerii cred ca le sunt furate nickurile atunci sa cumpere slot.
Un admin de 12 ani pe nume bartez[tw] mi-a dat SLAP FARA NICIUN MOTIV iar eu i-am zis doar dute in **** mati !!!
Apoi mi-a dat amx_hack
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

06 Dec 2011, 18:31

Nick rezervat + parola nu inseamna neaparat SLOT. Pentru cunoscatori: SLOT = flag "b", NICK REZERVAT = orice flag (m, n, o, p, q, r, s si t). Se poate face si avem deja in vedere proiectul acesta (vezi AICI). Ideea este sa am timp sa-l fac.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
O.G. yo!!!
New Member
New Member
Posts: 30
Joined: 07 Mar 2011, 13:55

15 Dec 2011, 22:57

Cum a zis si tzep, slotul e in special loc rezervat pe server + alte kestii precum parola la nick, rezervarea nickului e alta treaba... am intalnit servere cu optiunea asta de a avea doar nick-ul rezervat.
Exista pluginuri care iti usureaza treaba tzep nu e nevoie de munca.
Exemplu: http://www.filefactory.com/file/c0c75c8 ... _FINAL.zip
Pluginul Register System ofera posibilitatea playerilor de pe serverele de counter strike de a-si rezerva nickul, protejandu-l cu username si parola.
Daca cineva incearca apoi sa intre cu nickul tau pe server, va primi kick daca nu introduce parola specificata de tine.

Pluginul creeaza automat un fisier denumit regusers.ini - in care sunt salvate parolele.

Comenzi:
say /reg
say_team /reg

Cvaruri:
"rs_on" - Is the plugin on(1) or off(0). Default: 1
"rs_messages" - What messages will be displayed when player connect - only hud messages(1), only chat messages(2) or hud and chat messages(3) Default: 3
"rs_register_time" - How much time has the player to register. If is set to 0 registration is not mandatory. Default: 0
"rs_login_time" - How much time has the player to login if is registered. Default: 60.0
"rs_password_len" - What is minimum length of the password. Default: 6
"rs_attempts" - How much attempts has the player to login if he type wrong password. Default: 3

Care joaca cs de mult timp si vrea exemple de servere sa-mi dea un pm.
Image
-----------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

16 Dec 2011, 11:32

Eu vreau sa fac o interfata web, fara comenzi pe server. Pur si simplu jucatorul se va loga pe server ca un admin, adica prin comanda 'setinfo _server <parola>', asta daca s-a inregistrat deja prin interfata aia. Incepand cu data de 23 intru in concediu, deci o sa am timp sa dezvolt si sistemul asta.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
Post Reply