Reclamatie d33nis

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
puryQQQue
New Member
New Member
Posts: 7
Joined: 02 May 2016, 11:39

02 May 2016, 13:40

Reclamant: puryQue
Admin reclamat: d33nis
Motiv: mi-a dat hack
Dovezi: 0
Ora si Data: 02/05/2016 - 12:28:03
Motivul lui pt care mi-a dat hack - aim
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

02 May 2016, 14:48

Image

incearca sa urci acel demo pe forum
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
ion.ion
New Member
New Member
Posts: 5
Joined: 18 Mar 2014, 19:38

03 May 2016, 08:50

Cum drac să dai ban în juma de oră unor jucători care au sute de ore pe server și pe care nu i-am văzut niciodată cu cod? (aici mă refer la maykimo, buzzz, puryque)

Pentru puryque pot să garantez 100% că n-are cod.
Btw, a reinstalat CS și nu mai are demo.
User avatar
manman
New Member
New Member
Posts: 21
Joined: 24 Feb 2015, 14:58

03 May 2016, 12:01

are dreptate ion.ion

oricum trebuia sa-si salveze demo-ul.
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

03 May 2016, 17:33

Server KAKA.G1.RO -- Mod: GunGame
Date & Time 02/05/2016 - 12:43:28
Admin's name d33nis
Player's name EU_EU
IP 86.124.133.39
Steam ID STEAM_0:0:1099299598
Steam ID type SteamEmu
Reason silentaim

Invata sa faci diferenta intre un codat si un jucator bun.
Concluzie finala:
1.Hack dat in G
2.Hack uri date aiurea unr jucatori cu experienta.
3. 7 zile admin suspendat d33nis

Am scos banurile si blacklist urile.
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
d33nis
New Member
New Member
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2016, 04:27
Location: Iasi
Contact:

08 May 2016, 11:09

Pana la urma vad ca s-a deviat de la subiect, in concluzie jucatorul care a facut reclamatia nu a prezentat nici un demo, cum scrie in regulament, ba mai mult s-a luat in considerare "sfatul" cuiva, ca vezi doamne e jucator cu experienta. Pai daca esti jucator cu experienta inseamna ca stii ce se intampla cand iei hack, si mai stii ca inainte de hack ti se face demo. Ceva nu imi miroase a bine aici... :) Din moment ce a putut afla de la cine a luat hack, la fel de bine putea si sa salveze demo-ul.
Intradevar, imi asum greselile pentru celelalte hack-uri, chiar daca nu are nici importanta, fiind in Londra, jucand de pe conexiune WIFI, am momente cand am lag foarte mare si am fost indus in eroare. Imi cer public scuze fata de jucatorii din sala. Precizez ca dupa ce am realizat ce greseala am facut, am scos eu personal 2 ban-uri date in sala, se poate consulta logo-ul.


P.S: ion.ion spui ca tu nu i-ai vazut niciodata jucand cu cod, dar de cate ori ai intrat tu undercover ( cu alt nume ) sa joci cu ei?? NICIODATA!
Intreaba adminul Mara de cate ori a primit buzzz hack si intra mereu inapoi, cate demo-uri i s-a facut. Chiar Mara mi-a scris pe chat: "N-ai ce sa ii faci, eu m-am plictisit sa ii tot dau hack/ban, cand e pe ip dinamic e de acasa si joaca codat."
Cat despre jucatorul care a facut reclamatia daca e jucator cu experienta ar fi trebuit sa stie ca are demo facut si ca trebuie salvat, inclusiv astazi (acum 30 minute) am intrat pe joc, iar in cateva clipe de "liniste" (fara lag) am putut observa cum jucatorul mai sus mentionat juca cu silent aim. FUGEA PRACTIC TINTA DE PE UN JUCATOR PE ALTUL. As fi facut demo, dar nu am acces la comanda si nici record sa dau nu pot din cauza lag-ului.
P.P.S: Lucian, analizeaza mai bine situatia, te rog, inainte sa iei o decizie.
Image
User avatar
Mara
New Member
New Member
Posts: 41
Joined: 13 Oct 2015, 23:49

08 May 2016, 17:19

buzzzz de Iasi cu ip 79. . . . a avut ban/hack de la 3 admini(diverse motive),dispare cateva ore sau zile si reapare,fara sa apara pe forum cerere de unban sau reclamatie facuta la un admin.Intrebare e normal sa nu se scaneze la cererea adminiilor buzzzz?Asta se intampla in 04.05.2016 cand Danutz ai cerea sa se scaneze...precizez e din logul chatului lui buzzzz http://www.girlshare.ro/3489365048.4 pentru a intelege raspunsurile lui, va rog sa cititi partea cealalta din chatul logul lui Danutz http://www.girlshare.ro/3489365094.6 . Ca de dat repetat la unii ban sau hack pentru aim gen Translator,** nutu ** cu ip de Bucuresti ,degeaba ca reintra in cateva minute si de fiecare data am facut demo si m-am uitat si pe forum a facut cerere de unban sau reclamatie? Nu ,pur si simplu au descoperit o metoda sa si-l scoata singuri sau au pe cineva care ai ajuta?. Mare atentie ! a nu se incurca Nutu de Iasi,cu **nutu** de Bucuresti la fel buzzzz de Iasi cu Buzz de Bucuresti .
Last edited by Mara on 08 May 2016, 17:46, edited 2 times in total.
Sun Tzu
"Nu-ti fie teama ca inaintezi prea incet. Teme-te daca te opresti"
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

08 May 2016, 17:37

Denis, ai dat hack la ip de G. La ip de g nu se da hack, doar ban maxim 1 ora dacă chiar într-adevăr respectivul are cod. Joc cu purique de ceva vreme pe serverele G1 și nu am observat niciodată sa aibă cod. Mai mult, nu mi se pare un jucător foarte bun, e bunut dar nu poți sa-l compari cu un player foarte bun sau cu un codat.
Decizia s-a luat, ai primit warn pe drept!
Tc!?
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
User avatar
d33nis
New Member
New Member
Posts: 8
Joined: 03 Feb 2016, 04:27
Location: Iasi
Contact:

08 May 2016, 18:57

Vega, in calitate de ce comentezi in acest topic? Cu tot respectul dar esti pe langa subiect, vezi primul post ca sa iti dai seama ce se intampla de fapt aici. Desi nu cred ca iti vei da seama nici dupa ce citesti de 10 ori, iti voi explica eu: ACEL JUCATOR care a deschis acest topic este un jucator cu "experienta" caruia i s-a facut demo in timp ce a jucat cu aim pe kaka, apoi a primit hack de la mine, el a facut cerere de unban pe forum fara sa prezinte nici un demo, la interventia lui ion.ion s-a dat in diverse in acest topic, musamalizand de fapt scopul principal al acestui topic din care a rezultat sanctionarea mea pentru cu totul si cu totul alte motive, in concluzie jucatorul a primit unban fara sa prezinte nici un demo.

E ca si cum m-as duce la farmacie sa imi iau strepsils ca ma doare gatul dar farmacista imi mai da in loc de strepsils, nurofen de durere ca m-a durut capul cu 2 zile in urma. Mi s-a scos pe tava greseala mea ca am dat hack la 2 jucatori din sala ca sa i se poata scoate banul unui codat. Interesant, nu stiu cati au analizat de-a firea par acest topic de la primul la ultimul comentariu. 8-|
Image
User avatar
Vlad Vega
Member
Member
Posts: 250
Joined: 15 Feb 2014, 09:56
Location: Bad Bevensen / Germany
Contact:

08 May 2016, 23:33

Ești extraterestru?
Ficior, am zis tot ce am avut de zis. Nu am înțeles eu, ori ești tu roboțel?
Decizia s-a luat, clar?
Eu_EU juca de la sala G1 Iași, tu i-ai dat hack pt aim, iar Purique nu l-am văzut niciodată cu cod și i-ai dat hack DEGEABA DEGEABA, mai pe înțelesul tau, fără motiv. Nu încerca să mă iei la vagoane pt ca nu am învățat împreună și nici nu am păscut oile tale.
Nu vreau sa vb urat, dar tu habar nu ai dc ai fost sancționat...


KLAPS: Fara sa fii asa viteaz chiar nu poti? Dintre toti esti cel mai tare in gura !! Daca nu te abtii ,iti sterg posturile de acum!! Ce te agiti asa??
Last edited by Vlad Vega on 09 May 2016, 14:04, edited 1 time in total.
Viitorul aparține celor care cred în frumusețea viselor lor!
Image
Locked