Comenzi AMX

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

Vot Comenzi AMX

DA
10
77%
NU
3
23%
 
Total votes: 13
User avatar
kav
New Member
New Member
Posts: 43
Joined: 17 Feb 2011, 00:05
Location: Iasi
Contact:

24 Feb 2011, 14:18

Pana la urma cum ramane ? Se adauga comenzile sau tot in ceata ramane? 8-|
Off Topic :
Cand ma pregateam sa raspund si eu cu o parere la topic-ul lui Sheba s-a inchis :)) Nu stiu daca mai conteaza...dar premiu 1 ar fi bine ca admin mare sa nu fie tata lor sau cum mai sunt grupate accesele ;)Ma refer la gradele mari :) Sunt multi care nu cunosc comenzile si le pot folosi fara rost doar sa vada ce se intampla, iar consecintele sa le tragem noi #:-S N-am mai scris asa mult din clasa a 4-a :)) Oricum...e doar o parere :)
Image
Image
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

26 Feb 2011, 20:04

Se va implementa momentan doar comanda amx_uberslap , trebuie sa intelegeti ca si masina care ruleaza serverele are o anumita capacitate si cu cat e mai incarcata riscam "high ping"
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

26 Feb 2011, 21:38

Lucian,fara suparare,dar cateva comenzi de amx nu solicita chiar deloc serverul.Mai degraba misc'urile,sunetele,astea il solicita.Asi dori daca se poate sa pui si comanda de ignorare a imunitatii,ca highlanderul este valabil doar adminilor cu rcon.Ms
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

27 Feb 2011, 14:47

Nu exista comanda aia , trebuie facut un plugin de la 0! Daca tu gasesti un plugin care sa faca lucrul asta si sa nu aiba erori eu il pun pe sv .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

27 Feb 2011, 15:42

exista comanda aia,amx_immuneoff ;) si daca ai intrat pe mess ti-asi trimite pluginu
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

27 Feb 2011, 16:10

Da-mi mail cu el si am sa-l testez sa vad ce-i de capul lui .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

15 Mar 2011, 19:34

mai adaug inca cateva comenzi,poate Lucian doreste sa le puna pe servere:

amx_drug
amx_rocket (sa primeasca rocket'ul ca in loc de slay cand isi omoara un coechipier cand e frendlyfire)

revin la amx_chicken (insist sa fie bagata comanda asta)
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

16 Mar 2011, 15:49

PRO pentru ignore_immunity si la clasa ADMIN GODZ, este benefica atunci cand un admin, de exemplu sta afk, pui immun 1, slay, si nu mai astepti pana se gandeste el sa revina la PC, sau gag pentru limbaj vulgar + poza daca se incing tare spiritele, pentru a putea fi sanctionat. Dar si CONTRA pentru ca se va face abuz mare.

SheBa: imunitatea nu are ce cauta la gradele care nu au access la rcon, sa se puna idle kick sau cum se mai cheama...si daca este deja pus pe server, sa modifice secundele(la vreo 20-30 sec daca stai afk sa primesti kick), daca este un admin care intrece masura print si poza pe forum.

Hai sa fim seriosi Sheba, il reclami pentru ca omu e afk :)) : ori s-a dus pana la magazin, sau pana la usa, etc. Crezi ca imunitatea este benefica doar pentru a impiedica Hackul/Banul/Kick-urile dintre admini?
Image
© 2004-2017
Locked