reclamatie DvLbyPGL

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

User avatar
yolo.
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 24 May 2011, 11:28

06 Jul 2011, 13:59

Nume reclamant : yolo, reclam in numele jucatorului in cauza duckz, fratele meu
Numele adminului reclamat : DvLbyPGL ( sper ca am scris ok numele )
Motiv : comanda amx_hack executata aiurea
Dovezi : nu mai am ss-ul cu pricina, am sters cs-ul sa-l pot reinstala ( sper ca vii cu un demo ca raspuns )
Ip (doar in cazul in care nu ai ip dinamic) :
Ora si Data (doar in cazul in care ai luat hack): 06.07 in jur de ora 13 ( plus minus 30 min )

NU e prima oara viewtopic.php?t=271
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

06 Jul 2011, 16:38

Nu inchideti postul aiurea, am sa ma uit eu zilele astea.
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

06 Jul 2011, 18:26

Din pacate in topicul trecut a fost deviat subiectul mult. In topicul acesta, adminul nu este obligat sa-ti prezinte demo, daca tu nu ai prezentat dovada ca ai/a fost "curat" in momentul destroy-ului. Am mai spus si in alte topicuri, nu mai veniti pe forum sa faceti reclamatii daca nu aveti cu ce. Greseala este din start a voastra, pentru ca va grabiti si "accidental" pierdeti acel screenshot.

* DvLbyPGL nu exista in baza de date pe GODZ.
Image
© 2004-2017
User avatar
yolo.
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 24 May 2011, 11:28

06 Jul 2011, 18:47

Vrei sa-mi spui tu mie ca de-acum incolo daca am sa joc sub diferite nickuri pe acelasi steamID pot sa-mi iau hack la ordinea zilei? Credeam ca s-a rezolvat chestia asta din topicul precedent, nu eu am inchis topicul.

Iar in ceea ce priveste lipsa ss-ului, recunosc e vina mea ca am dezinstalat cs-ul, dar oricum, din experienta mea de 6-7 ani ca admin pe diferite servere ( dintre care si turbozone ) stiu ca aimul nu iese de fiecare data in snapshoturi, preferabila fiind comanda record, pentru a nu trezi suspiciuni sau reclamatii de genul.

Numele adminului in cauza se poate regasi in logs, dat fiind ca am mentionat si ora "conflictului".

Salut !
User avatar
dA-tE mai asa
Junior Member
Junior Member
Posts: 85
Joined: 09 Mar 2011, 18:03
Location: GODZ
Contact:

06 Jul 2011, 18:56

yolo. eu cred ca dupa 6-7 ani de adminat pe atatea sv si nu am nimica impotriva ta sincer,dar daca ai fost admin stii cum se face o reclamatie si ce se intampla cand iti iei un HACK deci nu prea ai dovezi impotriva adminului...
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

06 Jul 2011, 19:08

De acord cu ceea ce zici legat de experienta adminatului. Dar adminul in cauza, pe ce motiv sa-ti prezinte dovada (sa zicem ca exista) ? Pe simple vorbe nu facem treaba. Nu vreau sa se interpreteze ca iau apararea cuiva, doar am precizat mai sus ca nu exista in baza de date acel nick, spun la general pentru reclamatiile fara dovezi. De exemplu, eu sa fi fost cel acuzat, nu-ti prezentam demo-ul daca nu aveam motivul concret. Si da poti sa-ti iei destroy in continuare pe numele "duckz", daca este cazul; cu atat mai mult pe alt nick.
Image
© 2004-2017
User avatar
yolo.
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 24 May 2011, 11:28

06 Jul 2011, 21:34

Foarte interesanta pozitia voastra in exemplul concret, dar ca sa legi o acuzatie de un motiv, chestia asta ar trebui foarte bine fondata ( in cele mai multe cazuri, ex : pt wall faci snapshot, blind pt scripturile antiflashbang si demo pentru aim, norecoil, etc. )

Si ca sa vorbim pe exemplul de fata, este un numar mare si variat de "aim-uri" care nu iti ies in snapshot. Apropos, comanda "record" pentru ce anume o folositi ?!

P.S. : Good job godz admin, by me PGL !
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

06 Jul 2011, 22:13

Da-mi voie sa te contrazic si cu asta voi incheia discutia. Poti face sute de ss-uri la un suspect cu wall, printurile vor "spune" ca-i ok; blind-ul, la fel degeaba il dai, deoarece sunt unele cheaturi care se dezactiveaza automat atunci cand se executa asupra "inculpatului" comanda de blind sau ss. Metoda cu demo, adica "record" este cea mai sfanta si cea mai eficace. (VALABIL PENTRU TOTI ADMINII)
Image
© 2004-2017
User avatar
yolo.
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 24 May 2011, 11:28

07 Jul 2011, 03:16

Floppy wrote:Da-mi voie sa te contrazic si cu asta voi incheia discutia. Poti face sute de ss-uri la un suspect cu wall, printurile vor "spune" ca-i ok; blind-ul, la fel degeaba il dai, deoarece sunt unele cheaturi care se dezactiveaza automat atunci cand se executa asupra "inculpatului" comanda de blind sau ss. Metoda cu demo, adica "record" este cea mai sfanta si cea mai eficace. (VALABIL PENTRU TOTI ADMINII)
Deci ajungem la o concluzie comuna, vreau dovada ( demo ) pentru presupusul AIM, n-ai cum sa-mi zici ca nu e fondata reclamatia, oricum aici este doar o batalie de orgoliu, pentru ca si-asa nu prea joc pe godz, gameplayul este mult prea slab pentru nivelul la care joc :)

Anyways, ma plictisesc sa stau 10 minute sa reinstalez cs-ul + configurarea setarilor doar pentru moftul vostru de a face un demo.
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

07 Jul 2011, 07:27

1: Adminul nu-i ala.
2: No proof
3: Pana unde vrei sa ne lungim cu vorba ? Pana acum a fost doar offtopic... joaca pe TZ daca acolo consideri ca te trateaza altfel oamenii. A mai fost un caz in trecut cu un anume "perv" care vroia sa fie tratat ca un zeu pe GODZ.

Treziti-va va rog !
Image
© 2004-2017
Locked