codat

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

Locked
User avatar
n0*|S0und*
New Member
New Member
Posts: 6
Joined: 26 Feb 2011, 18:55

22 Jun 2011, 13:31

Este un player cu nikul "cobra" are steam cu poza de la steam cu o cobra are cod pe steam .Se vede de la o posta aimul care sare prin pereti dar adminul "Crono" i-a fost prea lene presupun pt ca nu am primit nici un fel de raspuns de la el cand am insistat sa se uite macar pe el.Am folosit comanda "say_team@" dar nimic.In primul rand vreau sa scap de codat si dupa aceea daca mai conteaza si o pedeapsa sau remove lui "Crono".MULTUMESC!!!
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

22 Jun 2011, 14:42

dovezi?un demo,cateva print'uri?
Image
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

22 Jun 2011, 15:01

1: Unde-s print-urile in care-i ziceai lui Crono, despre codat.
2: Unde-i un demo asupra acelui codat, daca Crono nu ia masuri.
3: Spui ca adminul este lenes, dar tu dc nu ai luat in considerare macar unul din cele 2 puncte mentionate mai sus? Va place sa inchid topicuri peste topicuri, pentru ca sunt nefundate. :|
Image
© 2004-2017
User avatar
SheBa
Junior Member
Junior Member
Posts: 80
Joined: 10 Feb 2011, 12:43
Location: Iasi

24 Jun 2011, 19:07

salutare tuturor, bine v-am regasit :D , floppy poate pe mine ma crezi daca iti spun ca, Crono nu-i prea arde sa se uite dupa codati, e genul "lenes", tot timpu ma uitam eu la codati cand el juca fara o treaba :)

Floppy: Stiu man, dar nu poti sa-i faci nimic fara dovezi. Am vazut activitatea lui de pe server; lasa de dorit.
Image
Image
Image
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

26 Jun 2011, 12:47

va trebuie multa practica in adminaj sa poti prinde codatii fara sa te dai spec.
faptul ca nu raspund nu inseamna ca nu vad ce scrii ci doar nu vreau sa atrag atentia.
playerii au acces sa vada adminii on si daca trec spec se dezactiveaza instant de aceea trebuie sa stau in joc (/admin e inutila in acest caz).
voi aduce o serie de pluginuri care sa ajute adminii sa fie eficienti.

@ on : reclamatie lipsita de dovezi deci nula.

ps: daca te gandeai putin mai mult nu faceai reclamatie ci faceai ceva propuneri constructive sa nu mai apara "situatii" de genul.
rog moderatorul sa dea un reply sau sa inchida subiectul.
multumesc.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

26 Jun 2011, 18:07

Interesanta "strategie", dar totusi am o intrebare stupida: Cum iti dai seama ca X este codat pe motivul ca are wall sau aim, jucand alaturi de el ? De exemplu, daca un jucator iti face reclamatie pe forum, ca i-ai dat aiurea destroy si vrea dovezi, tu ce faci ? Aaa .. tu ii faci ss-uri si crezi ca observi ceva din print-uri (wall-ul se dezactiveaza atunci cand un admin executa comanda pentru "screenshot", si aim-ul nu se vede); iar demo nu ai cum sa faci pentru ca tu-ti vezi de joc :). Ce pluginuri iti mai trebuiesc ca sa stai 2-3 runde pe un player care ti se pare suspect si ti-ai luat de-o grija. Oricum iti multumim ca ne-ai impartasit si noua strategia. Poti trece spectator din n si n motive: ma duc la baie / ma cheama femeia / striga copilul / ma duc la usa / fumez o tigara / mananc / etc. ; nu neaparat ca esti "calare" pe GIGA. Image


Astept reply special din partea ta Crono, cu raspunsurile la intrebarile din primele randuri, apoi il inchidem. Adevarat topicul nu-si mai avea rostul, dar ne-ai facut tare curiosi in ceea ce priveste activitatea ta.
Image
© 2004-2017
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

26 Jun 2011, 19:07

in primul rand activitatea mea nu te priveste deloc.
ma indoiesc ca eu trebuie sa vin cu explicatii la un admin care joaca undercover pe server in timp ce sunt si alti admini on (lucru absolut inutil) si rupe say_team @ cu tot felul de prostii fara nici un temei.
asta e ala de ma intreaba de activitatea mea pe server?
veziti de moderatul tau aici ca pe server nu ai implicare.
am jucat intradevar o vreme fara sa ma implic prea mult pentru a ma acomoda cu playerii care joaca frecvent si sa stiu ce e de capul fiecarui player.
ps: cand ai sa imi urci tu adminul in user.ini atunci sa ma intrebi de activitatea mea!
pana atunci "vezi de barna din ochii tai".

ps: stiti cu totii si sunteti satui de playeri care rup say_team@ cu reclamatii la playeri care joaca in g... nu mai vreau sa detaliez aceste pb de care sunt sigur ca toti suntem satui.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

26 Jun 2011, 20:14

Smecheras de ce o dai cotita? De ce nu raspunzi la intrebarile de mai sus si schimbi subiectul? Ti-o mancat pisica limbuta aia ascutita care ma ameninta ca voi ramane fara admin a-2-a zi ? Eu sa-mi urc adminul in grad? =)) Pentru informatia ta, eu am acelasi grad (ADMIN MARE) de 7 ani pe GODZ, nu mai pun si activitatea de pe vremea cand se rula 1.5-ul. Niciodata nu s-o pus problema sa urc si mai sus in grad, pentru ca nu a fost cazul, iar pe langa asta nu am vrut. Pana acum "strategia" mea, a dat de fiecare data rezultate benefice in ceea ce priveste "curatenia" pe server, si asta se poate observa si-n momentele cand este online fH. Cand sunt cu alt nick si va privesc, deja se simte cum balanta inclina spre haos. Esti satul de mesajele care le primesti la chat-ul adminilor, ha ?! Nenicule ai o responsabilitate din moment ce ai acces, si trebuie sa-l destepti pana si pe Vasile. Normal sa primesti mesaje peste mesaje, cand tu nu-i bagi in seama, datorita "strategiei" tale.

Te lauzi ca ai "x la puterea x inmultit cu 0" cunostinte in ceea ce priveste munca de admin. Din 2 vorbe puteai cu usurinta sa-mi raspunzi si inchideam panarama. Spuneai ca vrei sa ne cunoastem intre noi, in functie de raspunsurile care le vei da, vom afla ce-i si de capul tau.
Image
© 2004-2017
User avatar
Crono
Banned
Banned
Posts: 93
Joined: 10 May 2011, 19:51
Location: Iasi

26 Jun 2011, 20:55

daca aveai un pic de minte explicai la toata lumea de ce joci undercover si faci gargara cu codati inchipuiti!

sfat: fa-ti ordine in mintea ta si apoi fa ordine in jurul tau!

amuzament: cand ai inceput sa joci cs pe g1 1.5 aveai 7 ani... asa as putea intelege mentalitatea ta de acum /:)

@ on : consider ca mi-am facut treaba bine in conditiile avute momentan ca acces.
tu insa joaca undercover si fii degeaba...
ca eu daca intru o ora sa joc cs am sa stau 45 minute sa fac demouri si sa le urc pe forum..... daca e codat ii dau maxim si imi vad de treaba!
dar tu pana faci demo pana te scarpini si nu stiu mai ce faci tu codatul pleaca linistit fara sa ii faci nimic... unde e eficienta?!!? scade la 50% sau mai jos.
stai kill cu "metodele" tale copilaresti.
orasul tau in ce sat e?
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

26 Jun 2011, 21:35

Te-am incoltit rau de tot. :YMDEVIL: Imi esti simpatic, dar nu am sa cobor la nivelul care esti. Tot incerci sa bati campii de pomana si nu-ti iese. Multumim pentru raspunsuri. Ne-am dam seama ce-ti poate duce capul, si punem punct offtopic-ului aici.

Image
Image
© 2004-2017
Locked