Comenzi AMX

Aici se gasesc topicurile mai vechi sau cele care nu corespund regulilor noastre

Moderator: Mr.Teacher

Vot Comenzi AMX

DA
10
77%
NU
3
23%
 
Total votes: 13
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

20 Feb 2011, 22:29

Fac un vot ptr adaugarea unor comenzi de amx :

amx_uberslap

amx_chicken

amx_burn

amx_burrow

autogag'ul

comanda de scoterea imunitatii admin_ignore_immunity 1 sau o alta comanda pe amx,highlanderul este inutil,doar eu raman "boss'ul" pe sv,deci nu mai este nimic fun aici


EDIT: e buna si ideia lui SheBa cu sunete,dar excludem cele cu godlike,multi-kill,etc, asi zice introducerea suntelor de salut,taci,femeie,etc si amd


T-z3P : Argumentati alegerea facuta !


Din ce motiv vrem comenzile astea...hmm...pentru distractia noastra,sa fie serverul mai placut si sa avem si alte comenzi in afara de kick/ban/hack.
Ai vrut admini activi,ne ai,dar si noi la randul nostru cerem cateva comenzi.


PS: Rog pe cei care au dat votul de NU sa argumenteze motivul
Image
User avatar
Roky
New Member
New Member
Posts: 3
Joined: 19 Feb 2011, 16:32

21 Feb 2011, 00:33

consider ca aceste comenzi sunt necesare deoarece fac ca jocul pe server sa fie mai distractiv si am fi unici spre deosebire de celelalte servere!
User avatar
SheBa
Junior Member
Junior Member
Posts: 80
Joined: 10 Feb 2011, 12:43
Location: Iasi

21 Feb 2011, 15:14

plus sunetele gen sal, taci, si care mai sunt ele + sunetele double kill, killing spree, godlike etc, nu incarca sv cum spui tzep, godz din cate stiu eu are aceste sunete....plus ca ar fi mai fun pe server, nu intri doar sa tragi...

trebuie sa mai aducem lucruri noi pe server, nu trebuie sa ramanem pe acelasi fir, la un moment dat lumea se plictiseste, + aceste comenzi o sa ne ajute sa mai facem atmosfera + vom avea si alte comenzi care sa le folosim impotriva codatilor sau pers care injura, faza cu gag e "demodata" cam degeaba o dam, cum scapa de gag reincepe...ma rog, cam asta ar fi...si sper tzep sa nu vii cu argumentul "nu pun, incarca serveru".
Image
Image
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

21 Feb 2011, 17:42

Legat de faza ca "incarca serverul" , nu este doar parerea mea .
Legat de sunete , serverul nu are aceste sunete :) . Poate le avea serverul vechi , dar asta sigur nu le are .

PS : Mai asteptam pareri si decizia finala va fi luata de Lucian .

LE : Pool-ul o sa mearga pana in weekend , tot atunci rog pe nenea Lucian sa-si spuna si el cuvantul .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
kav
New Member
New Member
Posts: 43
Joined: 17 Feb 2011, 00:05
Location: Iasi
Contact:

21 Feb 2011, 23:45

Ideea cu adaugarea comenzilor pare interesanta :D, ar fi mai funn ;) Cea cu sunetele mai putin ma intereseaza ... ^#(^ , eu oricum am sunetul scos :)) Deci Go Go Go :-BD
Image
Image
User avatar
MAU
New Member
New Member
Posts: 2
Joined: 20 Feb 2011, 22:43

22 Feb 2011, 12:37

Mai intai sa ne referim la comenzile "amx" cerute...sunt cerute de adminii activi (cred ca suntem maxim 10-12 prezenti pe server...spre deosebire de restul pana la 80 cati ar exista ei la un moment dat :))...poate ne vor spune si ei pararea lor legata de acest topic ) , repet, ACTIVI care le vor folosi cand trebuie si unde trebuie....sunt comenzi decente si cred ca ar aduce un PLUS pe server...stiu ca lumea intra pe KAKA sa joace, sa rada, sa faca si caterinca, sa se enerveze ca e prea robot si isi ia lama....si inca o suta de motive....pe planul doi, referitor la sunete...nu ma pronuntz pentru ca deobicei ascult muzica si nu folosesc sound-ul serverului :))...no offence Lucian...cu respect MAU.
User avatar
SheBa
Junior Member
Junior Member
Posts: 80
Joined: 10 Feb 2011, 12:43
Location: Iasi

22 Feb 2011, 14:06

ar mai trebui pus si auto-kick`ul, nu stiu daca este pus, ar trebui la 30 sec afk sa fii dat afara, sa nu mai stea lumea afk si astfel pot intra alti playeri care voi sa joace, nu sa fie afk, si faza cu ping`ul mai mare de 100...ca esti dat afara, nu merge cum trebuie, sunt pers care au si ping 150-200 chiar 300 si nu sunt date afara, cateodata le da afara, dar dupa vreo 5-10 min
Image
Image
Image
User avatar
T-z3P
Site Admin
Site Admin
Posts: 497
Joined: 09 Feb 2011, 15:41
Location: Iasi
Contact:

22 Feb 2011, 17:42

Idle kicker este pe server . Si legat de faza cu high ping kicker , nu te da afara in secunda 2 , te verifica de mai multe ori (nu stiu exact cum functioneaza dar presupun ca la 3 sau 4 detectari de ping peste 100) si apoi te da afara .
Image
By nero (3 martie 2011) :
"Daca nici asta nu are cod la cum ii bruiaza tinta si la cum ii stie el pe toti,
eu ma arunc de pe BCR-ul din podul ros..."
Image
User avatar
Motanxxx
New Member
New Member
Posts: 29
Joined: 14 Feb 2011, 12:06

22 Feb 2011, 19:20

DA categoric si aici legat de comenzi ....nu vad nimic rau in asta, ci doar un plus , clar cand il faci pe unu' chicken e funny ... :) . ( in ideea non abuzului )
cat despre sunete nu stiu, nu le consider absolut necesare , oricum stiu sigur ca in cazul meu ( 512 ram si o placa video de kk ) afecteaza clar performantele si cursivitatea jocului....
si nu mai stiu...mai vedem pe parcurs :)
Image
User avatar
Liberty
Senior Member
Senior Member
Posts: 645
Joined: 09 Feb 2011, 23:10
Location: Far Away

24 Feb 2011, 02:27

OFFTOPIC : Motan acum nu mai ai o placa vai de steaua ei :-*

ONTOPIC : S-a luat o hotarare in legatura cu noutatile aduse de SheBa,in legatura cu noutatile aduse de mine se v-a lua o hotarare?e ceva mai minor dupa parerea mea in comparatie cu ce a venit SheBa.
Image
Locked