Situatie sv g1

Discutiile de orice gen sunt bine venite aici

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

30 May 2019, 22:34

Salut comunitate , dupa cum bine stiti sv g1 nu mai au aproape deloc playeri , doar jucatorii care mai vin la g mai joaca , iar in ultimul timp , mai deloc ,majoritatea intra intre orele 9-12 dupa care iar se goleste pana la 5-9 seara .
Cauzele stiu ca le cunoasteti , dar am sa le enumar mai jos .
- lipsa de admini : in prezent sunt 2 admini care intra zilnic iar alti 2-3 in decursul a 2 respectiv 3 zile . Din cei 5 unul sta afk aproape toata ziua , iar cand intra si da cineva mai bine ca el , il pune sa dea scan , sau schimba dintr-o harta placuta playerilor intr-o mapa placuta lui (fy_buzkill) si lumea iese.
-O alta problema e personalul adminilor care nu e instruit cum trebuie si invatat ca adminul e o responsabilitate , recent un admin bun a luat remove , ramanand 2 foarte activi ( unul care isi face treaba si are grija sa multumeasca orice player , si unu care nu are experienta necesara identificarii unui codat) .
- lipsa playerilor si a promovarilor .
Propun o curatenie de primavara toti adminii sa primeasca remove si sa fie testati , ca sa vedem daca e capabil sa fie admin .
Mai propun un nou concurs pentru admini in speranta ca vor veni playeri noi , si reclama la sv g1 , iar adminul se va obtine pe forum cu doar 3-5 ore si va fi testat , daca are cunostiintele necesare , iar daca nu are , noi adminii care au ramas il vom ajuta , adminul va fi mic pt inceput .
Propun scoaterea hartilor inutile , (de_nuke de_inferno , harti mari ) deoarece jucatorii vor iesi repede , sa aiba un cycle mai rapid la harti + adaugarea unor harti noi care sa atraga playerii.
Marirea pretului la admine si schimbarea gradelor doar in cazul in care sv se vor popula.
Adminii sa fie instruiti/ajutati sa faca diferenta dintre un codat si un jucator bun si sa aiba cont de forum.
Eu fiind inactiv pe sv , voi intra mai rar , dar ma voi ocupa de reclama , voi cauta harti distractive pentru playeri.
Am foarte mult timp liber pe telefon , iar daca serverele se vor umple , ati avea nevoie de cineva care sa se ocupe pe partea de moderator si aici ma ofer eu , detin timp si cunostiintele necesare, cer si ofer seriozitate.
Nu strica sa facem cheta si sa dam un boost sv godz/ titi/kaka , sau unirea cu alte comunitati , numele ramanand acelasi si tot g1 vom ramane .
Astept pareri si propuneri care sa ajute sv .
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

01 Jun 2019, 19:41

Cer si ofer seriozitate


Moderator Mr.Teacher : Te-am rugat sa nu mai faci Dublu Post. Ca atare ai mai primit un Warn.
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

09 Jun 2019, 20:17

Image
sa va vad acum cine se baga :)
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
Klaus
Junior Member
Junior Member
Posts: 156
Joined: 20 Feb 2019, 20:36

09 Jun 2019, 20:53

Sa inteleg ca e mai scump acum ca a trecut luna mai ?
Putem face cheta din luna august cand iau primul salariu , dar nustiu cine o sa se mai bage eu as merge pe boost trimestial ca e mai avantajos. Care se mai baga?
Post Reply