Cerere

Discutiile de orice gen sunt bine venite aici

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

10 Feb 2017, 00:03

Subsemnatul Mr.Teacher admin in comunitatea G1 rog sa binevoiti a modifica punctul 11. din Regulamentul Jucatorilor dupa cum urmeaza:
1. scoaterea obligativitatii de prezentare a scanului pe server, ramanand in sarcina playerului obligativitatea sa dea scan nu si obligativitatea de a da link pe server.
2. penalizare cu hack/ban

Motivez cererea cu imaginea playerului care intra pe server sa joace si este tinut spectator sau in slay de catre admin pentru ca joaca prea bine (asta in opinia mea e deja abuz), si nu e deajuns, dupa ce da scan mai zii si cum sa evite pluginul de reclama ca sa puna link pe server (nu toti adminii stiu cum sa faca asta daramite sa invete un player cum sa faca), ca doar deh, adminul e miezu pe server iar ceilalti sunt infractori. Nu-l intereseaza ce cod ar putea sa aibe, ca doar in urma unei suspiciuni de cod ceri scanul, daca iese scanul rosu da hack si asta e multumirea lui de admin.
Adminul din comunitatea noastra e ca organul de control. I se pare "ceva suspect", ca ai miscat ceva mai bine decat ceilalti: intra, stai la cheremul lui, te penalizeaza pentru ca poate, nu este considerat abuz si la sfarsit este felicitat pentru vigilenta si virulenta de care a dat dovada.
Nu comentez eficienta care o are scanul asupra faptului ca un anumit player joaca cu cod sau nu pe server, stiut fiind faptul ca scanarea se face asupra intregului cs si chiar daca acel player are un cod in cs DAR NU_L FOLOSESTE, el este considerat codat doar prin faptul ca scanul sesizeaza prezenta codurilor in cs. Unde mai pui ca sunt cs-uri care vin cu tot cu cod iar PLAYERUL NICI NU STIE DE EL. Adminul e bucuros ca a prins un codat :)) si ca poate sa mai dea un hack.
De regula playerii care folosesc cod au auzit de cs-urile Nvidea si-i doare la basca, singurii care au de suferit fiind playerii corecti.

Raman la ideea care am expus-o inca din luna Martie a anului 2015 in discutiile private cu Experience, in care scanul sa se incarce la intrarea playerului pe server iar adminul sa aibe acces la o comanda care sa execute scanul urmand ulterior verificarea playerului pe site in baza ip. Aceasta metoda inlatura TOATE suspiciunile de fake scan iar playerul nu este deranjat de la joc pentru NESTIINTA adminilor.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

10 Feb 2017, 00:42

1.Cer verificarea cu WarGods Cheat Defender - WCD DOAR ASUPRA CELOR care sunt foarte suspiciosi de cod...si nu ca adminul x are chef sa verifice pe y ca "i s a parut ceva dubios".

2.Daca cereti verificare explicati celor in cauza cum sa faca aceasta...cu rabdare...iar numai daca omul este incapatanat nu vrea, sau paraseste serverul sa l banati.

3.Dupa ce fiecare player da scan acesta il puteti citi aici in lista aceasta fara
a mai cere link ul fiecaruia in parte http://www.wargods.ro/wcd/index.php

4.In urma scanului e posibil ca din cauza cfg ului individual al playerului...acesta sa aibe alt nick , folositi comanda amx_showip uitati va la ip de pe server si cel din wargods...daca coincid inseamna ca e acelasi player.

5.Wargods nu se foloseste obligatoriu de catre admini dar este cea mai buna cale de a detecta codatii.

6.Cei care au cs cu coduri "incorporat" sa renunte la ele ...nu avem de unde sa stim cand are chef sa apese butonul "magic" .
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

10 Feb 2017, 08:43

Sfaturi ...
Nimic reglementat care sa faca adminul sa inteleaga ca fara player e un admin la un sv gol.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
Post Reply