Clarificare

Discutiile de orice gen sunt bine venite aici

Moderators: Mr.Teacher, deko1

Post Reply
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

21 Jan 2017, 21:43

Rog adminii care nu au cunostinte de adminaj, si nu au capacitatea sa faca diferenta dintre un codat si un player cu skill, in momentul in care cere scan si scanul da cu UNKNOWN STATUS sau POSSIBLE WALLHACK sa nu mai dea hack, acestea nefiind motive care sa le acopere actiunile.

Server TITI.G1.RO -- Mod: Fun
Date & Time 21/01/2017 - 16:10:52
Admin's name AntiVirus
Player's name CoJaN
IP Hidden
Steam ID Hidden
Steam ID type Hidden
Reason Cojan-2-CFG-Suspicious




Server TITI.G1.RO -- Mod: Fun
Date & Time 21/01/2017 - 21:20:43
Admin's name AntiVirus
Player's name bamboOolinoOo
IP Hidden
Steam ID Hidden
Steam ID type Hidden
Reason cojan - Possible Wallhack


Daca cumva am gresit rog sa mi se atraga atentia pentru a-mi cunoaste limitele intrucat pe server mi-au fost trasate :

*DEAD* gAblTu : antivirus asta e al 2-lea hack pe ziua de azi care-l dai degeaba
*SPEC* AntiVirus : grija mea o ai
*SPEC* AntiVirus : fa mi reclamatie
*SPEC* AntiVirus : asa ca vezi de jocul tau


Rog TOTI adminii pe aaceasta cale sa lase TOATE orgoliile si razboaiele personale si sa raspunda pentru fiecare hack pe care-l da. Ca e Cojan, Waller sau altcineva, serverul nu trebuie supus la decimare din cauza unor probleme personale.

Daca Lucian poate permite unor anumiti admini anumite comportamele deviate de la regulament rog ca acei admini sa fie stipulati, nu oricine sa dea cu presupusu ba ca e waller ba ca nu e , dar poate e Cojan sau nu stiu cine altcineva.
Deci Lucian te rog o lista cu adminii care pot fi mai presus de Regulament.
Last edited by Mr.Teacher on 21 Jan 2017, 21:52, edited 1 time in total.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Cristina
New Member
New Member
Posts: 15
Joined: 30 Dec 2015, 19:21

21 Jan 2017, 21:51

tu imi numeri cate hack-uri dau? imi porti de grija?

ca sa vezi de ce ii dau hack/ uitete bine aici vezi bine?

Image
Lucian
Site Admin
Site Admin
Posts: 1157
Joined: 10 Feb 2011, 20:59

21 Jan 2017, 21:58

Din cate stiu nici Cojan nu e "usa de biserica".
A fost rugat acum ceva timp sa reinstaleze cs si windows ca sa nu mai avem aceste contre, si vad ca continua aceasta "telenuvela"
Am lasat la latutudinea adminilor , sa pedepseasca sau nu acest status "Possible Wallhack ".
Sa te nasti e un miracol sa fii om e lucru mare
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

21 Jan 2017, 22:08

Ce inseamna Possible Wallhack ??
Daca pentru tine (Antivirus) e greu sa-ti dai seama daca un player are wall sau nu, pentru ca apoi sa dai hack cu motiv wall cum e regulamentar, cum poti sa pui baza pe un scan care nu e sigur ca playerul are cod ??
Asta e un exemplu de fals pozitiv.
Dar scanul numai fals pozitiv poate da ?? Fals negativ nu poate da ?? Cum pot sa aibe unii admini asa multa incredere in scan ?? PENTRU CA SUNT IN PLOP CU ADMINAJUL, si da prefer codati pe server decat sa dau afara de pe server UN SINGUR PLAYER BUN.

Daca tot se da liber la latitudine la momentul in care vine un player cu Possible Wallhack si face reclamatie se va mai tine cont de scan ?? Nu credeti ca in momentul in care se da hack adminul sa treaca unul din motivele stipulate de Regulament ?
Asta doar pentru a da o sansa corecta playerului incriminat si pentru a responsabiliza adminul pentru hackul atribuit.
Cat priveste vanatoarea lui waller nu toti adminii au capacitatea de identificare ca a lui fH. De fapt el e singurul.
Last edited by Mr.Teacher on 21 Jan 2017, 22:13, edited 1 time in total.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Floppy
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 1660
Joined: 09 Feb 2011, 17:00
Location: Don't look back

21 Jan 2017, 22:10

Cojan si Gurea detineau recordul la hackuri pe comunitatea noastra.. pana a fost egalat sau intrecut de Waller. Confirm la fiecare din acesti indivizi , peste 30-40 hackuri doar din partea mea.
Image
© 2004-2017
User avatar
DanuTz
Site Admin
Site Admin
Posts: 576
Joined: 28 Apr 2011, 17:16
Location: Fan DJ - Klaps & Dream :)
Contact:

21 Jan 2017, 22:17

@Mr.Teacher de ce joci cu nick-ul Waller?
----------------------- [ Fan - DJ - Dream ] ------------------------------------------
.::Yesterday is History, Today is a Gift, Tomorrow is Mystery::.
------------------------ [ Fan - DJ - Klaps ] ------------------------------------------

== > ★ RadioDreams.G1.Ro ★ < ==
== > ★ █▬█ █ ▀█▀ ★ < ==
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

21 Jan 2017, 23:00

Eu personal l am sfatuit si am mai explicat care e treaba cu acel posibil wallhack deci nu inteleg dilema....


Adminul daca banuieste cod si cere scan si vede mesajul respectiv e normal sa reactioneze cu un Hack!!!



Treaba e simpla eu Ion joc ft bine Cs si sunt un mic zeu....dar tot primesc hakc de la admini de ma plictisesc....eu Ion imi schimb cs'ul sau wind xp patch 1 fiindca sunt depasite si imi dau rezultat negativ la scan...apoi si de dragul serverelor pe care ma joc si pt satisfactia mea personala....elimin aceasta problema reintru pe server si demonstrez ca sunt la acelasi nivel.... iar la urmatoarea scanare abia astept sa fiu clean si mandru de mine ca sunt de admirat si ca adminul imi va confirma valoarea pe server... Simplu nu? Fii ca Ion!!!!


Sau eu nu sunt ca Ion si nu fac asta fiindca imi scade nivelul ori nu prea stiu sa joc sau chiar am ceva de ascuns...si savurez cu placere sa iau hack si sa ma destind pe forum.
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
Post Reply