Mr. Teacher = One Life

Discutiile de orice gen sunt bine venite aici

Moderators: Mr.Teacher, deko1

User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

13 Nov 2014, 13:57

DanuTz wrote:Eu cred ca programul nu da Rateu. doar uni din voi, joaca cu coduri. ca altfel nu cred ca ar arata cu rosu (Cheat Signature Detected:
Possible Wallhac )

Eu cred ca tu nu stii sa vorbesti si nici sa adminezi, no offence ;)
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

13 Nov 2014, 14:21

Mr.Teacher wrote:E vorba de SUUNEEET.
Cand ai sa ajungi la concluzia ca joci mai bine LAMA cu casti si nu cu muzica, si crede-ma ca ai ce asculta la LAMA. Daramite in timpul unor harti cu arme.
Cand ai sa faci diferenta intre zgomote si sunete, deabia atunci vine distractia de a le identifica pe fiecare in parte.
Daca intelegi ce spun eu te felicit. Inseamna ca stii care e diferenta intre ce auzi tu si ce aud eu.
Si hai sa va mai spun ceva.
Pe hartile fy spawnul este ciclic. Daca erati putin atenti observati si voi asta .. de aia eu ma duc pe atac de fiecare data:
1. se aude din baza in baza
2. datorita spawnului tipic hartilor fy, 80% stiu pe ce parte este adversarul.
Pe alte harti decat fy incerc sa plec primul din site pentru a avea coekipieri numai in spate ceea ce-mi da ocazia sa aud daca vine ceva din fata. Daca nu am coekipier in spate stiu daca-mi vine 1 player sau 2. Daca stau pe loc mi-e usor sa-mi dau seama daca vin 3 playeri din aceeasi directie.

ExpEriEncE: LoL serios?,mai baiete de unde atata sunet fy 80% cand toti sunt in viata si(CT/T) si toti trag,arunca grenazi,sar in diferite directii etc.atunci sunetul e distorsionat,nu imi explica mie ca tu esti atat de special si ca poti distinge prin sunetul distorsionat poziitiie exacte ale unui player pe harta Fy_ (ba mai mult mergi fx pe liniile albastre ),da cand ati ramas 1 la 2 sau 1 la 1 sau e liniste pe server, da atunci te ajuta sunetul, e alta treaba asta dar eu nu generalizez, nu sunt aceleasi situatii cand toti sunt alive si tu te duci fix pe ei stanga,dreapta cu precizie elvetiana,alte explicatii mai solide daca ai,aici sunt scaparile tale,nu cand sunt in spate ai tai si ce explici tu sunt situatii cand esti chiar la gramada si tot aceeasi precizie elvetiana o ai.Incerci sa-mi explici definitia si rolul sunetului in CS,prietene nu esti singurul care joaca la sunet,de pe acest forum, stim si noi cum sta treaba,si pana unde te poate ajuta si te poti baza pe sunet.


Exp@ Pt tine sunt Mr.Teacher ca ma simt lezat cand vorbesti asa cu mine, si cam contravine regulilor forumului.
Era o faza in care te felicitam ... dar se pare ca nu ai ajuns cu cititul pana acolo sau chiar nu ai inteles despre ce vorbesc eu . Si ai pretentia sa-mi dai tu mine nota la cs.
Si mai e ceva.. vorbeste din punctul tau de vedere,ca esti doar GM, nu reprezinti un sindicat sau un grup al comunitatii, mai lasa si pe altii sa spuna ca sunt de accord cu ce spui tu.

Ok Mr.Teacher hai sa spunem asa (nu o considera amenintare ci doar o atentionare)Uite eu te invit la G1 G2 G3 sau la Geneva, platesc eu,si iti deministrez ca iti dau si nota la mers,te si invat unele chestii,si iti si deministrez ca te kierzi pe harta(fi_sno)si apoi intrii pe un server oricare din ele kakaua titirez,punem o harta mica mica si stau eu cu mine admin spectator pe tine si iti deministrez ca nu esti 1 secunde pe acelasi stile de joace ca pe demo lui VLAD sau altelele si ca nu te mai duci pe in direct liniile verzi si pe mafioti si poti sa iti aduci si castilele de acasa :) ce zici te bagagi??. BAFTA!!!


NU. Nu te mai baga in postarile mele ca tura viitoare le sterg, si vreau sa adun posturi.
Chiar acuma intram intr-unu.
De cand si pe ce baza imi schimbi tu mie comentariile mele ??? eu am dat edit acolo, ca sa nu mai fac 100 de postari, si discutii diferite,sa se zapaeasca lumea de cap.
Te-am invitat la G3,ca sa iti poti demonstra valoarea si tot ceea ce sustii tu pe aici(vorbe goale si un teatru ieftin) si dupa cum ma asteptam normal, ca m-ai refuzat, fiindca s-ar fi vazut exact despre ce e vorba.Dar de unde si pana unde,stergi tu si imi modifici mie comentariile?de la mine pt tine un WARN!! si daca nu ma insel meritai si o mica pauza pe forum.

Rescriu acel comentariu sa inteleaga lumea ce am vrut sa zic si ce caracter ai si cum te dai singur de gol ca esti doar o sluga a WALL`uli


Ok.Mr.Teacher hai sa spunem asa (nu o considera o amenintare ci doar o invitatie).Uite eu te invit la G3 platesc eu,si am sa iti demonstrez ca iti dau si nota la CS,te si invat unele chestii,si iti si demonstrez ca te pierzi pe harta(Fy_snow),apoi intram pe un server oricare vrei kaka-titi,punem o harta mica, si stau eu cu admin spectator, iti fac demo,si iti demonstrez,ca nu mai esti nici 1 secunda pe acelasi stil de joc,ca pe demo lui VLAD sau altele,si ca nu te mai duci direct pe oameni si pe liniile albastre,si poti sa iti aduci si castile de acasa,acele casti fantastice care te ajuta pe tine sa te duci exact pe playeri cand sunetul e complet distorsionat ce zici te bagi ?

Asta era comentariul meu,si abtinete sa imi mai modifici postarile,oriunde si oricare ar fi ele.

PS: Poate incheiem Lucian odata povestea cu baiatu asta,parerea mea e ca s-au zis si s-au dovedit destule,chestii care sa demonstreze ce si cum e cu el,ramane la aprecierea ta ce si cum,decizi sa faci cu ZEU`ul asta.
Pe mine unul m a convins e doar o sluga a codurilor(WALL).BAFTA!!



ExpEriEncE: Chiar dupa ce te-am anuntat si ti-am zis sa nu mai umblii la postarile mele,tu iar cu nesimtirea ta imi stergi toate postarile de data asta. AL 2-lea WARN!! de la mine vine acusi si banul
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

13 Nov 2014, 15:11

Mai incet cu warnul domnul GM... Dati tie un warn innaite de a-mi da mie. Si stii foarte bine din ce motiv.
Ai acces la editul posturilor noastre nu pentru a-mi argumenta acolo problema ta.
Eu nu ma bag in posturile tale, stai deoparte ca nu-ti modific postul tau .. E POSTUL MEU ACOLO !!!
Aaa deja am warn :)) DE CE DOMNU GM ??? Pentru ca modific continutul postului meu ??
NU VA CONTRAZICETI CU GM CA DA WARN !!!
Am eu puterea sa ma bag in posturile tale??
Aaaa tu o ai ... si zici ca trebuie sa suport asta. Sa-ti suporte cine-ti permite. In posturile mele nu ai ce cauta decat sa cenzurezi eventualele reclame sau un limbaj indecent. PUNCT.
Mai bine da-mi ban pe forum :)) nu ar fi prima data :))
Arata mai bine postul meu fara roseate ta acolo .. de fapt cred ca am sa modific tot continutul postului .
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

13 Nov 2014, 15:15

Chiar dupa ce te-am anuntat si ti-am zis sa nu mai umblii la postarile mele,tu iar cu nesimtirea ta imi stergi toate postarile de data asta. Deci prima data imi modifici comentariile ca ma apoi sa mi le stergi.
AL 2-lea WARN!! de la mine vine acusi si banul
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

13 Nov 2014, 15:25

Tot ce faci tu eu consider abuz din partea ta. Si am explicat in precedentul meu post de ce consider asta.
Sa fii sanatos ca in rest functionezi precum programul minune.
Si tu ar trebui sa-ti iei al 2-lea warn pentru ca-ti permiti sa imparti epitete fara jena, si vorba aia esti GM.
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

13 Nov 2014, 16:05

Ceea ce faci tu, e o tactica josnica de a muta discutia si atentia acestui topic spre alte directii.

1. ca GM am aceasta posibilitatea de a modifca,interveni,completa,raspunde asupra postarilor tale,nu am nevoie de acceptul tau,si nici nu ma intereseaza daca iti convine sau nu.

2.Eu imi dedic timp si energie ca sa scriu un post,si nu are dreptul nimeni sa mi-l stearga sau sa mi-l modifice,pamfleteze etc.... eu nu ti-am sters tie nici un comentariu

3. Nesimtirea ta e cam mare si tin sa te anunt regulamentul acestui forum.

12 - Nu comentati deciziile moderatorilor/administratorilor. Daca aveti nelamuriri sau reclamatii la adresa acestora, trimiteti un mesaj unuia dintre administratori.

Abtine-te sa imi modifici mie posturile sau sa mi le stergi, ca vine si banul.
Stiu ca nu iti prea pasa de acest ban,e si normal daca ai voie sa detii si alte conturi pe forum si daca nu ma insel mai ai 2 Life si No Life,intrebarea logica e oare la ce mai exista banul pe forum daca un individ isi poate face oricate conturi vrea?banuiesc ca, daca ia ban pe unul din conturi,ar primi automat ban pe toate? asa ar fi normal in fine, de aici si tupeu, atitudine si compartament ca la respectivul :). BAFTA!!
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
User avatar
Mr.Teacher
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 730
Joined: 04 Jun 2011, 17:17
Location: U'r mind

13 Nov 2014, 16:22

Nu are rost sa mai contraargumentez fiecare alineat din postul tau. NU VREAU sa mai zic "nu ai dreptate".
Fie asa cum zici tu. Dar in posturile mele te rog fumos nu te baga.
Post usor in Postul Craciunului !
Cam atat am avut de spus !
Sanatate sa avem !
User avatar
Vaccin
New Member
New Member
Posts: 5
Joined: 13 Jan 2012, 00:03

13 Nov 2014, 20:54

Hai sa dezlegam enigmele prin fapte:
Ieri mi s a parut ciudat un player asa ca i am facut 3 seturi de poze (6 in total) care mi au fost trimise pe mess.

Aparent pozele fiind curate am cerut sa se faca cerificarea cu programul de scanat iar acesta mi a aratat acest rezultat:

http://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=6769

Ca sa nu fiu acuzat de alte interese dau conversati de pe mess mai jos:

7:18:36 PM vaccing1: da click
7:18:37 PM braharuemi95: si ma vezi sunt curat
7:18:38 PM vaccing1: ca sa vezi
7:18:45 PM vaccing1: ce cod ai ;))
7:18:49 PM braharuemi95: :
|7:18:51 PM vaccing1: click pe link
7:19:09 PM braharuemi95: il am dar nu era activat
7:19:11 PM braharuemi95: eu il tin in cs
7:19:14 PM braharuemi95: dar nu l-am activat
7:19:19 PM braharuemi95: ala e ptr activare f1
7:19:22 PM vaccing1: lasa ma vrajeala
7:19:24 PM braharuemi95: uite-
l7:19:36 PM braharuemi95: da tu crezi ca's prost mi-am luat de multe ori ban si destrouy
7:19:41 PM braharuemi95: nu vreau sa iau din nou
7:19:42 PM braharuemi95: asta-i
7:19:50 PM vaccing1: facem asa
7:19:56 PM vaccing1: intra in cs din nou
7:20:01 PM braharuemi95: da
7:20:11 PM vaccing1: ai intrat ?
7:20:13 PM braharuemi95: intru akm
7:21:03 PM vaccing1: acuma
7:21:09 PM vaccing1: activeaza wall
7:21:17 PM braharuemi95: sa il activez?
7:21:17 PM vaccing1: vb serios
7:21:19 PM vaccing1: da
7:22:07 PM braharuemi95: da
7:22:12 PM braharuemi95: acu se vede wallu
7:22:15 PM braharuemi95: km iti apare?
7:22:18 PM vaccing1: da scan
7:22:21 PM vaccing1: acum
7:22:25 PM vaccing1: cu ala
7:22:34 PM braharuemi95: dakm dau din nou? scan
7:22:36 PM vaccing1: da
7:22:41 PM braharuemi95: il deschid din nou?
7:22:41 PM vaccing1: cu cod activ
7:22:48 PM vaccing1: da
7:22:52 PM vaccing1: si apoi scan
Dupa ce a apasat F1 si a activat wall ....a reiesit urmatorul link :

http://www.wargods.ro/wcd/report.php?id=6772
7:46:02 PM vaccing1: acuma
7:46:05 PM vaccing1: da mi si codul ala
7:46:08 PM vaccing1: sa ma uit la el
7:46:10 PM braharuemi95: care cod
7:46:13 PM vaccing1: wall
7:46:15 PM braharuemi95: aaa ok
7:46:28 PM braharuemi95: asta se pune in cstrike
7:46:38 PM braharuemi95: si se activeaza pe f1

Mi a trimis un dll care se pune in directorul cstrike din valve sau STEAM si cu care poti activa un wall nedetectabil in poze.

Acuma daca facem niste comparatii intre 2 scanari diferite si anume:

http://www.wargods.ro/wcd/search.php?se ... after=nick
http://www.wargods.ro/wcd/search.php?se ... after=nick

Tragem 2 concluzii:

1.Programul are o eroare CHIAR LA CEI ACUZATI DE WALL.
2.Programul detecteaza orice chestie adaugata in plus pe langa kit ul de baza cum a fost cu acel manu si dll ul sau .

Curios mi am dat si eu mai multe scanuri cu 3 kituri diferite de cs si am iesit curat...iar din cate am vazut pe forum multi admini cu steam si fara au trecut testul scanarii fara probleme.

Concluzie finala : Rollingstones si Mr. Teacher au folosit aceleasi tip de wall nedetectabil in poze.

Rog un moderator sa mi ascunda link urile nu vreau sa fac reclama.
User avatar
RollingStones
Junior Member
Junior Member
Posts: 163
Joined: 05 Jul 2011, 16:53

13 Nov 2014, 21:04

Vaccin, si daca eu iti dau teamviewer si copii ce cs vrei tu, radom de pe net, nu pun nici un dll nimic cum ai spus tu sau orice altceva si tot ma gaseste cu wall?

Daca nu bag nimic in el si nu activez nimic inainte de a deschide cs-ul e clar ca nu am cum fiu codat, ca nu este cod minute fara sa il pui in cs sau sa il activezi in vre-un fel :-j
The stars are hidden on a rainy night
User avatar
ExpEriEncE
Global Moderator
Global Moderator
Posts: 450
Joined: 13 Feb 2014, 21:42
Contact:

13 Nov 2014, 21:07

Foarte corect spus, felicitari Vaccin,si mai sunt niste chestii interesante pe care le face acest progam :D
Banii Vin Si Se Duc...Doar Tu Ramai De Fiecare Data
Post Reply